Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Patrz a jak ja to piszę to Twój kolega niedoli napisał że ja jestem nie zreformowany.
no przecież chyba jasne jest, że nikt nie oczekuje prawidłowego działania grawitacji przy podłączeniu np. półcalową rurą bojlera umieszczonego 10 metrów od kotła i pół metra poniżej wyjścia zasilania z kotła? Jakieś bazowe warunki muszą być zachowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no przecież chyba jasne jest, że nikt nie oczekuje prawidłowego działania grawitacji przy podłączeniu np. półcalową rurą bojlera umieszczonego 10 metrów od kotła i pół metra poniżej wyjścia zasilania z kotła? Jakieś bazowe warunki muszą być zachowane.

No widzisz, przecież pisałem że wiesz :)

Z tym że nie wszędzie tak jest, to chyba ciężko Ci zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak wuwok czyli chodzi po grawitacji ale pompa Cwu tez jest,co dalo by usuniecie pompy?,jakies korzysci czy minusy?

Przeczytaj to co napisał Kobra jak ja pisze same głupoty.

Ja Ci napiszę że jeśli nie masz odpowiednich przekroi, spadów i zasobnik w dalszej odległości od kotła to będzie tylko gorzej a Ty słuchaj kogo chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada na zdjeciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96a9b9e8b6872863.html Nad tym zbiornikiem cisnieniowym jest zasobnik i ta pompa z przodu to cwu,kiedys chodziło tylko na pompie ale po wywaleniu zz zaczeło na grawitacj.Tak dokladniej widac http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/136eec45f8a984d2.html Edytowane przez grzeh2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok nie chciał odpowiedzieć czy ma obejście wietrząc podstęp :)

Podejrzewam że jeśli omijał tej odpowiedzi to ma podobnie jak Grzechu a to żadna grawitacja, to takie przebijanie przez pompę.

Tak mam przez pompę. Na razie to działa..[chciałem sprawdzić,jak to u mnie się sprawdzi.Okazało się ze pomimo że "żadna" to działa.]Zobaczę jak będzie w zimie,ale prawdopodobnie zmodyfikuje to,by dołożyć obejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... to żadna grawitacja, to takie przebijanie przez pompę.
No i muszę się z Tobą zgodzić - nie można oczekiwać pełnego i prawidłowego działania grawitacji jeżeli jedynym zabiegiem do jej uwolnienia jest usunięcie ZZ. Instalacja pod grawitację musi być odpowiednio wykonana - wtedy bangla jak się patrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam przez pompę. Na razie to działa..[chciałem sprawdzić,jak to u mnie się sprawdzi.Okazało się ze pomimo że "żadna" to działa.]Zobaczę jak będzie w zimie,ale prawdopodobnie zmodyfikuje to,by dołożyć obejście.

Gdybyś miał te cienkie rurki i zasobnik kilka metrów dalej nie działałoby to wcale.

Dlatego tak długo powraca Ci do temp. wyjściowej, tak jak napisałem wyżej, masz praktycznie jeden większy pobór i do następnego powoli się pipcy :)

Gdyby poszło Ci kilka osób po kolei to kiszka panie, bez pompki kiszka.

Pewnie zaraz jakiś zreformowany napisze że głupota jest wstawianie i wywalanie kasy na drugą pompkę ale jemu też się za parę lat orientacja zmieni, zresztą nie po raz pierwszy żeby tak sielankowo ten wieczór się nie skończył :)

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę się z Tobą zgodzić - nie można oczekiwać pełnego i prawidłowego działania grawitacji jeżeli jedynym zabiegiem do jej uwolnienia jest usunięcie ZZ. Instalacja pod grawitację musi być odpowiednio wykonana - wtedy bangla jak się patrzy.

Będzie panowie. Po prostu dla testów zmodyfikowałem wstępnie.A że działa..To pisze,staram się pisać to co mam sprawdzone u siebie.

Ale ja nigdy nie napisałem ze zrezygnuje z pompki. Mi się podoba ze jak teraz piec dogrzał wodę do 45 stopni to grawitacyjnie mam już 50..powoli a stale:)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę się z Tobą zgodzić - nie można oczekiwać pełnego i prawidłowego działania grawitacji jeżeli jedynym zabiegiem do jej uwolnienia jest usunięcie ZZ. Instalacja pod grawitację musi być odpowiednio wykonana - wtedy bangla jak się patrzy.

No w końcu :)

Widzisz Kobra, nie wszyscy mają takie pojęcie o hydraulice jak Ty, ja to tam buc jestem nie zreformowany :)

Wpadają ludzie na forum, naczytają się jednego, drugiego że to tak fajnie, mało się spala, kocioł stabilnie pracuje i heja, oni też tak chcą a wiesz sam i co też potwiedziłeś nie jest to tak hop na krowę i cielę jest :)

Bywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacje mam trochę na cienkich rurkach zrobiona :( .Mam tak ustawiona by ciepła woda była, nadwyżkę po grawitacji wysyłał do cwu.[Ja na piecu mam 57 stopni ]Minimum cwu mam 45 stopni,ty 47 wiec mamy temp podobna. I jeśli mi spadnie do 43 to włącza się pompka i dobija do 45. A że potem......piecyk sobie pyka,nadwyżka ciepła idzie ogrzać wodę,i mając piec w podtrzymaniu mam więcej ciepłej wody w ogólnym rozrachunku.

 

Po prostu powyżej 45C nie masz kontroli nad wodą w bojlerze, skraca ci się czas podtrzymania bo piec dodatkowo dogrzewa bojler i w czasie zimy wymusza wyższą moc w ogólnym rozrachunku, a energia nie bierze się z księżyca, po prostu minimalnie więcej spalisz bo dokładają ci się straty na bojlerze. Tak samo tracisz kontrole nad zdalnym sterowaniem bo zdalnie nie zamkniesz obejścia pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura chyba 18 albo max 22 i idzie przez pompę - mało skuteczna ta grawitacja będzie. Dodatkowo sporo zakrętów - też nie pomaga. Żeby było naprawdę korekt, trzeba by rury 28 i obejście. Znaczy - tam gdzie jest pompa zawór różnicowy a pompa na pętelce.

Nie mam pompki tyle lat do CWU i działa na grawitacji zasilanie najlepsza rura 2" albo 1,1/2" jak nie ma w zasobniku takiej średnicy to bierzesz baniak z dwoma wejściami zasilania i powrotu.

Pytanie o szybkość nagrzania zasobnika i czy wody starczy na 2 4 osoby, to wszystko reguluje temperatura na kotle.Czym wyższą ustawisz na kotle tym wyższa w zasobniku ,wtedy bardziej rozcieńczasz używając z zimną bo wrzątku nikt nie leje na ciało.Ładowanie też szybsze na wyższej temperaturze. Ot i cała tajemnica .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...