Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mozna cos wiecej o tym zasobniku?

 

Nie do końca się zrozumieliśmy .Mam zasobnik dwu-płaszczowy pionowy.To był przykład takiego zasobnika

 

Mój jest Firmy NIBE VPA 300 CU .

pojemność zbiornika c.w.u. -205,0 litrów

pojemność wodna płaszcza zewnętrznego-66,0 litrów

 

Chodziło mi o to że mój nie posiada wężownicy tylko jest zbiornik w zbiorniku ,więc woda przemieszczając się grawitacyjnie ma mniejsze opory przepływu .

 

NIBE produkuje te zasobniki do pomp ciepła .

Jako ciekawostka dodam że specjalnie zastosowałem ten zasobnik w takich zbiornikach do podgrzewania C.W.U. nie ma anody magnezowej ,płaszcz wewnętrzny zbiornika z ciepłą wodą użytkową jest miedziany i nie ma potrzeby stosowania anody.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że w tych z wężownicą grawitacja jest mniej skuteczna. Zresztą także i pompowe grzanie trwa w nich dłużej - nawet te z podwójną wężownicą zazwyczaj mają sporo mniejszą powierzchnię wymiany. . Ja mam dwupłaszczowy poziomy - też nieźle śmiga.

Miałem zastosować zbiornik 2-płaszczowy z nierdzewki ale z tą nierdzewką też jest jeszcze większy kłopot bo nie dość że trzeba stosować anodę ,to są problemy na styku metali stali czarnej ,miedzi z nierdzewką .Chodzi o zjawiska korozji kontaktowej (galwanicznej) w przypadku bojlerów z nierdzewki trzeba oddzielać od siebie różne metale obu materiałów uszczelką gumową. W środowisku elektrolitu stykające się ze sobą różne materiały tworzą ogniwa galwaniczne i mniej szlachetny metal ( tu jest akurat anoda) ulega korozji. Materiał stanowiący katodę w takiej parze nie koroduje lub koroduje bardzo powoli. W przypadku łączenia stali nierdzewnej z miedzią to stal nierdzewna jest katodą, więc może spowodować korozję instalacji miedzianej czy grzałki miedzianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zrozumieliśmy .Mam zasobnik dwu-płaszczowy pionowy.To był przykład takiego zasobnika

 

Mój jest Firmy NIBE VPB 300 CU .

pojemność zbiornika c.w.u. -205,0 litrów

pojemność wodna płaszcza zewnętrznego-66,0 litrów

 

Chodziło mi o to że mój nie posiada wężownicy tylko jest zbiornik w zbiorniku ,więc woda przemieszczając się grawitacyjnie ma mniejsze opory przepływu .

 

NIBE produkuje te zasobniki do pomp ciepła .

Jako ciekawostka dodam że specjalnie zastosowałem ten zasobnik w takich zbiornikach do podgrzewania C.W.U. nie ma anody magnezowej ,płaszcz wewnętrzny zbiornika z ciepłą wodą użytkową jest miedziany i nie ma potrzeby stosowania anody.

Ja tylko pytałem o sam zasobnik nie wnikając w dyskusję :)

Trochę cena mnie powala na kolana, ale wiem czego szukać.

 

Co do tego Nibe, to na stronie widzę, że są z wężownicami. Nie widzę takich z płaszczem wodnym.

 

dino49 dzięki na wskazówki

 

edit: znalazłem, ale on się nazywa VPA

Edytowane przez Slawko123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grilla to robię czasem ale mam grilla z RBS-em nie jadam z takich smrodzących ustrojstw.:D

Ja wrecz przeciwnie, jak juz mam jeść to prawdziwy grill lub ognisko gdzie kiełbaska przesiąka 'sadzą' i dydm drzewnym :D

Jak mam piec na elektrycznym czy gazowym to juz wole sobie podgrzać na patelce w domu ;)

 

ps. widze ze wam sie nudzi tutaj ostro a ja mam sporo roboty na działce może wpadniecie pomóc to już wam rozpale tego grilla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrecz przeciwnie, jak juz mam jeść to prawdziwy grill lub ognisko gdzie kiełbaska przesiąka 'sadzą' i dydm drzewnym :D

Jak mam piec na elektrycznym czy gazowym to juz wole sobie podgrzać na patelce w domu ;)

 

ps. widze ze wam sie nudzi tutaj ostro a ja mam sporo roboty na działce może wpadniecie pomóc to już wam rozpale tego grilla :D

 

Mam podobne zdanie. Jak już gril to prawdziwy razem z tym zapachem.

A Ty jak ich chcesz zaprosić na grila to chyba żeby ich wkur...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytałem o sam zasobnik nie wnikając w dyskusję :)

Trochę cena mnie powala na kolana, ale wiem czego szukać.

 

Co do tego Nibe, to na stronie widzę, że są z wężownicami. Nie widzę takich z płaszczem wodnym.

 

dino49 dzięki na wskazówki

 

 

 

edit: znalazłem, ale on się nazywa VPA

Tak VPA kwadratowa obudowa.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=162523&d=1358597898

 

tu widać rury przed zawinięciem izolacją

http://muratordom.pl/galerie/budowa/modernizacja-kota-rakoczy-gigar,2029/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrecz przeciwnie, jak juz mam jeść to prawdziwy grill lub ognisko gdzie kiełbaska przesiąka 'sadzą' i dydm drzewnym :D

Jak mam piec na elektrycznym czy gazowym to juz wole sobie podgrzać na patelce w domu ;)

 

ps. widze ze wam sie nudzi tutaj ostro a ja mam sporo roboty na działce może wpadniecie pomóc to już wam rozpale tego grilla :D

Widocznie nie jadłeś jeszcze z takiego grilla.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę jutro grila, takiego prawdziwego z dymem i kapiącym tłuszczem na żar. Mam w d... , :):)że rakotwórcze, kiedyś i na coś trzeba prysnąć z tego padołu.... :)

To jeszcze nie rakotwórcze :lol2:

Azotyny (potasu E 249 i sodu E 250) i azotany (sodu E 251 i potasu E 252) są to środki używane w przemyśle spożywczym, głównie w przetwórstwie mięsa, jako substancje konserwujące, zapobiegające rozwojowi bakterii jadu kiełbasianego (Clostridium botulinum). Jad kiełbasiany jest jedną z najsilniej trujących substancji biologicznych, jakie znamy, dlatego zapobieganie takim zatruciom jest kluczową sprawą w produkcji żywności. Procesy termiczne, którym poddaje się przetwory mięsne, zabijają znajdujące się w nich bakterie, jednak nie niszczą przetrwalników - to "zadanie" spełniają właśnie związki azotu. Poza tym dodawanie ich do produktów mięsnych (tzw. peklowanie) powoduje nadanie im odpowiedniego smaku, zapachu i barwy.

Azotany "same z siebie" nie wykazują aktywności antybakteryjnej. Po dodaniu ich do żywności, musi najpierw nastąpić przekształcenie ich do azotynów.

Szczególne niebezpieczeństwo stanowią związki pochodne azotynów i azotanów, mianowicie nitrozaminy. Powstają one w dużych ilościach przy ogrzewaniu pożywienia konserwowanego związkami azotu i mają bardzo silne działanie rakotwórcze. Z tego powodu nie należy podgrzewać konserwowanych wędlin, używane np. do grilowania .

Znajdź kiełbasę nadającą się na grilla bez E 249 i E 250 powodzenia.:rotfl:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Przymierzam się właśnie do kupna pieca. I byłem już zdecydowany na RBR 17kW.

Poczytałem i nie jestem teraz pewny.

Zapytam więc tych, którzy używają. Jest to dobry piecyk?

Poradzi sobie ze 197m2 powierzchni? W sklepie twierdzono, że tak

I jak to jest faktycznie z tą DTR-ką i certyfikatem tego kociołka?

Jeżeli chodzi o wielkość powierzchni do ogrzania to liczę ją razem z garażem i kotłownią. Bez nich jest ponad 30 metrów mniej.

Podłogówka jest na około 55-60 m2 (kuchnia, jadalnia, hol oraz wiatrołap, do tego obydwie łazienki. Trzy obwody na dole i jeden na górze.

Reszta to grzejniki na dwóch rozdzielaczach po 8 sztuk na każdym.

Jak ekonomiczne są to piece? Głównie 17-ka mnie interesuje. Chociaż zimy zbyt wielkiej nie bylo tego roku..

Edytowane przez daro1309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...