Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Żeby wiedzieć, że mi się nie podoba najpierw muszę przeczytać. Zdanie zaczynamy z dużej litery.

Chamstwo i buractwo się szerzy, widać i za granicą manier i dobrego wychowania nie nauczą.

To mi do tego, że piszesz na ogólnodostępnym forum i wszyscy mogą to przeczytać, również jakaś kultura tu obowiązuje nie jesteś w oborze.

Wiesz tutaj jest wątek o kotle na brudny węgiel a nie kółko polonistyczne.

Przyszedłeś sobie ulżyć na kimś ?

Nie podoba Ci się buractwo to wybierz jakiś bardziej inteligentny wątek.

Może pompy ciepła ?, Klub budujących poetów ?

Gdzieś tu takie coś widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz tutaj jest wątek o kotle na brudny węgiel a nie kółko polonistyczne.

Przyszedłeś sobie ulżyć na kimś ?

Nie podoba Ci się buractwo to wybierz jakiś bardziej inteligentny wątek.

Może pompy ciepła ?, Klub budujących poetów ?

Gdzieś tu takie coś widziałem.

 

To w wątku o brudnym węglu i kotłach można pisać łamaną polszczyzną i robić kilka błędów w jednym zdaniu!

Wiesz co to netykieta? Nie rozumiem ludzi którzy nie mają szacunku do języka. Nie ma to nic wspólnego z "inteligencją wątku".

Jak ktoś piszę w taki sposób to obraża swoich czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś anonimowy, pamiętasz jak szybciutko Cię zlokalizowałem jak Twój sprzedawca rąbnął Cię z dopłatą do przekładnię,

 

Nie zmieniaj faktów, nie sprzedawca rąbnął mnie z dopłatą tylko Instalco nie dość że przysłało piec z inną przekładnią niż zamawiałem to kręciła się w przeciwną stronę (przed zakupem sprawdzałem wiarygodność sprzedawcy i po zamówieniu sprawdzałem w Instalco czy wpłynęło zamówienie od sprzedawcy i czy zostało poprawnie zamówione. Zresztą zaraz po otrzymaniu RBR-a zadzwoniłem do sprzedawcy i miałem możliwość wymiany przekładni na taką co zamówiłem lub zwrot różnicy w cenie, i pieniądze szybko do mnie wróciły (przelew expresowy).

Jedynie przejechałem się na braku świadectwa bo uznałem że skoro na oficjalnej stronie Instalco piszą że je posiadają, to nie liczyłem że może być inaczej.

Jak pisałem wcześniej świadectwo nie jest mi do niczego na razie potrzebne, jednak czuje pewien niedosyt że dałem się oszukać i straciłem zaufanie do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powracam do tematu wraz ze zdjęciami.

Jak wcześniej pisałem domek 200m2 wraz z garażem.

Na piętrze rozdzielacz 9-obwodowy = 8 obwodów z grzejnikami +jeden obwód podłogowy na RTL-u

Na parterze jeden rozdzielacz 8 grzejników oraz drugi rozdzielacz z 3 obwodami podłogówki

Piec palnuję 17kW RBR Ekouniwersal

NA zdjęciach widoczne to co w tej chwili jest wstępnie zrobione żeby można było przeprowadzić próby przed wylaniem posadzek

[ATTACH=CONFIG]266622[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]266623[/ATTACH]

 

No i tak na ścisłość nie wiem co dalej.

Na pewno chciałbym mieć pompkę podłogówki pod sterownik, myślę, że pompkę CO i pompkę CWU również.

Cyrkulację ciepłej wody mogę zrobić na czymś niezależnym - to już jest chyba mniej istotna sprawa

A najbardziej chodzi o to żeby to dobrze hulało wszystko razem

RTL na drugim rozdzielaczu hydraulik wpiął mi na powrocie - prawidłowo czy też nie? Bo na zasilaniu wciąż będzie szła taka temp. jaka będzie na rozdzielaczu?

Trzeba mi to łopatologicznie troszkę wbić do głowy bo nie jestem zbytnim fachowcem w tej dziedzinie.

Może ktoś ma coś podobnego i rzuciłbym we mnie jakimś schematem niezbyt skomplkowanym?

Pomoze ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos ?

 

RTL daje się na powrocie, także jest prawidłowo tylko powinno się dawać jeden RTL na jeden obwód bo nie będziesz w stanie wyregulować podłogówek (RTL zmniejsza przepływ tak aby temperatur na powrocie była taka jak jest ustawiona). Przy kilku obwodach i zwłaszcza różnych odległościach nie będzie to prawidłowo działać tak samo jak są za długie pojedyncze pętle. Już dużo lepiej zastosować jeden zawór trójdrożny termostatyczny na wszystkie obwody podłogówki.

Odnośnie CWU są różne "szkoły" jedni grzeją grawitacją inni pompami także wybór należy do ciebie, u mnie jest całkowicie odcięta grawitacja bo chcę w bojlerze mieć temperaturę taką jako zdalne ustawie, a nie taka jak jest na piecu.

Odnośnie obwodu kaloryferów też można regulować tylko głowicami na kaloryferach, a można tak jak pisałem ci wyżej.

Jeszcze nie powinno się dawać odpowietrzników automatycznych na powrotach bo potrafią zwłaszcza po jakimś czasie łapać lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w celach oszczędności na cyrkulacji CWU założyć sterownik różnicowy. Czujki: na zasobnik i rurkę powrotu cyrkulacji.... Gdy powrót przestygnie, start pompy. Ciepły? Pompa stop. Dodać strefy i automatyka jak ta lala :)

 

 

I to jest rozwiązanie jak się patrzy :yes:

 

Tylko nie wiem czy ta "skórka warta wyprawki" i nie lepiej ustawić strefy czasowe cyrkulacji oraz eksperymentalnie wyznaczyć czas potrzebny na przecyrkulowanie wody i taki zadać w sterowniku [jest tam do ustawienia czas pracy pompki i czas przerwy w jej pracy].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Jeśli nie używasz CWU - różnicowe vs. okresowe załączenie cyrkulacji wyjdzie na to samo. Jeżeli cwu jest używane - różnicowe się nie załączy, gdyż powrotem cyrkulacji popłynie ciepła woda "pod prąd".

Wiadomo, to kolejny "bajer", ale jeśli ktoś dopiero planuje sterować cyrkulacją, będzie mieć kolejną opcję do wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Jeśli nie używasz CWU - różnicowe vs. okresowe załączenie cyrkulacji wyjdzie na to samo. Jeżeli cwu jest używane - różnicowe się nie załączy, gdyż powrotem cyrkulacji popłynie ciepła woda "pod prąd".

Wiadomo, to kolejny "bajer", ale jeśli ktoś dopiero planuje sterować cyrkulacją, będzie mieć kolejną opcję do wyboru :)

 

Na cyrkulacji daje się zawór zwrotny i nic nie ma prawa płynąć pod prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie , może ktoś pomoże?Kocioł podłączony , kąto na esterowniku założone ale nie moge dodać sterownika do kąta.Lokalnie (czyli w sieci domowej po wpisaniu IP sterownika wyskakuje mi nazwa uzytkownika i hasło i mam pdgląd do wszystkiego, czyli ogólnie wszystko ok).Ale jako loguje sie na esterowniku i próbuje dodać swój sterownik do swojego kąta to niby identyfikator,ip serwerai port serwera kopiuje z esterownika do swojego sterownika przez połączenie lokalne , robie opcje zapisz no i po chwili w esterowniku klikam na dodaj urządzenie .Po kilku sekundach niby informuje mnie, że sterownik dodany a po około 60 sekundach dostaje info sprawdz ip sterownika , maske i brame , wszystko sprawdzam niby ok a w moim profilu na esterowniku nie mam dodanego swojego sterownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...