Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdz w liveboxie, czy adres IP sterownika eCoal jest z zakresu adresow IP przyporzadkowanych przez serwer DHCP routera. Jesli nie to zmien albo adres IP sterownika na wolny z zakresu routera, albo zmien zakres adresow DHCP w routerze , aby obejmowal obecny IP sterownika. Powinno pomoc. Nie jestem pewien, ale czy domyslny zakres IP w liveboxie to 192.168.10...150? Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w liveboxie, czy adres IP sterownika eCoal jest z zakresu adresow IP przyporzadkowanych przez serwer DHCP routera. Jesli nie to zmien albo adres IP sterownika na wolny z zakresu routera, albo zmien zakres adresow DHCP w routerze , aby obejmowal obecny IP sterownika. Powinno pomoc

 

Oj teraz to mi dodałeś DHCP tego nie kumam , a może ktoś poogrzebie u mnie w kompie jakby cos to mam TeamViewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w liveboxie, czy adres IP sterownika eCoal jest z zakresu adresow IP przyporzadkowanych przez serwer DHCP routera. Jesli nie to zmien albo adres IP sterownika na wolny z zakresu routera, albo zmien zakres adresow DHCP w routerze , aby obejmowal obecny IP sterownika. Powinno pomoc

 

Oj teraz to mi dodałeś DHCP tego nie kumam , a może ktoś poogrzebie u mnie w kompie jakby cos to mam TeamViewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livebox`a masz "nowego" (prostokątny) czy starego ("trójkącik") ? W nowym możesz mieć port przypisany do tunera sat lub nieaktywny - przepnij przewód ecoala do innego portu w liveboxie (lub aktywuj porty)

 

Ooo już livebox w wersji 3.0 ...

 

 

Popatrz na to :

 

http://www.orange.pl/kid,4003059580,id,4003059691,title,Livebox-30-konfiguracja-portow-Ethernet-,article.html;osid=4AA419F8E6330BEFE2AB776C2DFF9FF4.ocpwww817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponownie zawracam głowe:Mam taką sprawe:bojler mam podłączony na osobnej pompce no i do tej nitki mam podłączony grzejnik łazienkowy (drabinkowy).Z tego względu , że jakoś wygoniej mi baniak dogrzewać elektrycznie to pompka nie załącza sie .No i moje pytanko , czy moge jakoś ustawić tak aby jakoś jednak ta pompka załączała sie raz na jakiś czas aby dogrzewać ten grzejnik.Normalna temp. CO u mnie jest ustawiona na 42 stopnie,a woda w baniaku to około 45 min

https://device.esterownik.pl/device/4643/ jakby co to ;podgląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponownie zawracam głowe:Mam taką sprawe:bojler mam podłączony na osobnej pompce no i do tej nitki mam podłączony grzejnik łazienkowy (drabinkowy).Z tego względu , że jakoś wygoniej mi baniak dogrzewać elektrycznie to pompka nie załącza sie .No i moje pytanko , czy moge jakoś ustawić tak aby jakoś jednak ta pompka załączała sie raz na jakiś czas aby dogrzewać ten grzejnik.Normalna temp. CO u mnie jest ustawiona na 42 stopnie,a woda w baniaku to około 45 min

https://device.esterownik.pl/device/4643/ jakby co to ;podgląd

Włóż kabel w gniazdo pompy mieszającej,w ustawieniach zamień jej funkcję na cyrkulacyjną i ustaw programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod mieszającą mam podpiętą podłogówke .

 

Jak masz wszystkie wyjścia zajęte to możesz dokupić włącznik zewnętrzny z programatorem i podłączyć do gniazdka (koszt około 15zł).

 

np. taki:

http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-16a-boiler-i4310582799.html

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć, buduję domek Mirów 15gg pod Gora Kalwarią. Pow. 160m2 plus garaż i kotłownia 50m2.

Dach wełna 30, ściany styro 20 grafit, podłogą styro 30cm. Do tego reku i okna veka. Zbiornik cwu 400L pod solary.

Wychodzi mi 6kw ogrzewanie + 3kw cwu. Ogladalem oe+ 10 kW wczoraj i się przerazilem. Tam ruszt awaryjny jest na prawdę awaryjny i nie ma możliwości "odrzucenia czegos" na ruszt online.

 

Czego szukam:

Jak ten ruszt wygląda w RBR12kw?

Czy gdzieś na Mazowszu można zobaczyć ten piec ( jestem gotowy jechać żeby go obejrzeć)

Czy ktoś na Mazowszu dostarcza/instaluje te piece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, buduję domek Mirów 15gg pod Gora Kalwarią. Pow. 160m2 plus garaż i kotłownia 50m2.

Dach wełna 30, ściany styro 20 grafit, podłogą styro 30cm. Do tego reku i okna veka. Zbiornik cwu 400L pod solary.

Wychodzi mi 6kw ogrzewanie + 3kw cwu. Ogladalem oe+ 10 kW wczoraj i się przerazilem. Tam ruszt awaryjny jest na prawdę awaryjny i nie ma możliwości "odrzucenia czegos" na ruszt online.

 

Czego szukam:

Jak ten ruszt wygląda w RBR12kw?

Czy gdzieś na Mazowszu można zobaczyć ten piec ( jestem gotowy jechać żeby go obejrzeć)

Czy ktoś na Mazowszu dostarcza/instaluje te piece?

A czy już przemyślałeś dokładnie sprawa ogrzewania ?

Czy chcesz węgiel przy tak dobrze ocieplonym domu ?

Do obejrzenia znajdzie się bez problemu ale z tym rusztem to nie obiecuj sobie za wiele i to w każdym kotle z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...