Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Wczoraj widziałem krzaczka skp 16 kw i Rakoczy multimax 16 kW ( były na placu) i Rakoczy to ma kawał komory nad rusztem... Tylko po co mi taki zapas mocy.

 

 

Jestem zdecydowany na ekogroszek/pelet.

Gazu sieciowego nie ma w najbliższej pieciolatce, z butla bym mial duzy problem. Na pompę ciepła jeszcze poczekam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Wiesz z praktyki po sobie jak kominek czyścisz ?

Jako jedyny z ulicy mam najwięcej worów wystawionych na zewnątrz w czasie wywozu a mam tylko 3 osoby gdzie w innych domach mieszkają po dwie rodziny...

Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.

I jak się patrzę jak ktoś wyrzuca w błoto kasę na bezsensowne solary,na syfiasty kocioł a zależy mu jedynie na "możliwości spalania śmieci na ruszcie wodnym" to ręce opadają bo za taką samą kasę miałby bezobsługowe źródło ciepła ale nie byłoby przecież możliwości spalania śmieci na ruszcie "awaryjnym"...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny z ulicy mam najwięcej worów wystawionych na zewnątrz w czasie wywozu a mam tylko 3 osoby gdzie w innych domach mieszkają po dwie rodziny...

Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.

I jak się patrzę jak ktoś wyrzuca w błoto kasę na solary,na syfiasty kocioł a zależy mu jedynie na "możliwości spalania śmieci na ruszcie wodnym" to ręce opadają bo za taką samą kasę miałby bezobsługowe źródło ciepła ale nie byłoby możliwości spalania śmieci.

To świadczy o tym ,że nie jesteś EKO. W sumie Ty segregujesz ale Twoje śmieci trują środowisko nawet nie wiesz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A śmieciarka do Was nie dojeżdża ?

Dojezdza , firma Lekaro. Ma to jakieś znaczenie dla dostawy kotla? Bo byli w ubiegłym tygodniu ;(

 

Wracając do tematu dodatkowego rusztu: mam dostęp do drewna jablonkowego i innych drzew sadowniczych pod warunkiem ze sobie je przygotuje i przywioze;) wiec czasem cos mogę odrzucić do pieca. Uprzedzając pytania nie mam ochoty możliwości palić drewnem cały sezon. To tylko taka "opcja gratisowa". Chyba ,ze jakiś oszolom przywali akcyze na groszek...

 

Instalacja jest w trakcie, hydraulicy są na budowie. I jak będzie piec, będą podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojezdza , firma Lekaro. Ma to jakieś znaczenie dla dostawy kotla? Bo byli w ubiegłym tygodniu ;(

 

Wracając do tematu dodatkowego rusztu: mam dostęp do drewna jablonkowego i innych drzew sadowniczych pod warunkiem ze sobie je przygotuje i przywioze;) wiec czasem cos mogę odrzucić do pieca. Uprzedzając pytania nie mam ochoty możliwości palić drewnem cały sezon. To tylko taka "opcja gratisowa". Chyba ,ze jakiś oszolom przywali akcyze na groszek...

 

Instalacja jest w trakcie, hydraulicy są na budowie. I jak będzie piec, będą podłączać.

Akcyza jest już od dawna a drewno chętnie bym odkupił do wędzenia,szkoda go od tak spalić :)

Co do rusztu to poza wodnym (nie ma go RBR) jest żeliwny i służy jak sama nazwa wskazuje jako ruszt awaryjny.

Nie kupuje się automatu aby się w standardowe palenie bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.

 

Jezeli chodzi o bezwzględny zakaz dla wszystkich to zapomnij, moze kiedyś, zakaz taki bedzie wprowadzany etapami, poczynajac od nowych PNB poprzez budynki w pewnych zakresach wiekowych łacząc to z dofinansowaniem wymiany tych kotłow na inne ekologiczne zródła ciepła, moze tez pewne regiony/miasta wprawadzą wzorem Krakowa taki zakaz (rozłozony na kilka lat) i wtedy ta wymiana bedzie krótsza. Jest to problem mieszkąjacych w starych i nieocieplonych budynkach których nie stac na taką wymianę i zwiekszone koszty ogrzewania po wymianie. Jak wiadomo co pewien czas sa wybory i nikt nie chce tracić tak licznego elektoratu. Taka jest polityka, samo

uzasadnienie koniecznosci wymiany tych kotłow to za mało, równiez branza górnicza jest tym zaniepokojona chociaz wiekszosc wydobycia idzie do elektrowni.

Łatwo powiedziec wprwadzmy zakaz, ale jakie bedą tego konskwencje to tak do konca nie wiadomo. Oczywiscie paliwa stałe w koncu znikną jako zródło energii do ogrzewania ale nie nastapi to tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napiszę tyle że palenie na ruszcie jest bardzo upierdliwą czynnością :)

Oczywiście jak ktoś chce i masz czas to można, nawet wrzucić jakiegoś klocka przy pracy na palniku, z tym że jak we wszystkich kotłach drewno powinno być suche żeby kociołka nie zasyfić mazią.

 

Karoka dokładnie jak piszesz, drewno przy okazji... Drewno które mam schnie pod dachem od 1,5 roku, z nastawieniem do okolicznościowego odpalania kominka lub grilla;)

 

P.S. możemy się wstrzymać od dyskutowania co jest bardziej ekologiczne, aż ogarne piec?

 

Kolegę Arturo zapraszamy do Kozienic lub Bełchatowa. Ty naprawdę myślisz ze nie grzejesz węglem? Jak policzymy sprawność Twojej pompy i przesyłu siecią elektryczna to prawdopodobnie kopcisz jak każdy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kolegę Arturo zapraszamy do Kozienic lub Bełchatowa. Ty naprawdę myślisz ze nie grzejesz węglem? Jak policzymy sprawność Twojej pompy i przesyłu siecią elektryczna to prawdopodobnie kopcisz jak każdy inny.

Zapraszam do Elektrowni Rybnik,ode mnie ok.30km,minertu podpowie jak wygląda tam "spalanie" węgla.

 

Druga sprawa,za ogrzewanie tego domu nawet pelletem,który jest namiastką bezobsługowości, zaplacisz ok.1000-1300zł,warto kombinować i "oszczędzać" paląc śmieci na ruszcie ?

Może faktycznie nie zdajesz sobie sprawy z tego co wybudowałeś ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem w przyszłym roku. Ok? Nie wiem czy i na ile będzie mi się chciało lazic po to drewno. Trudno mi powiedzieć, bo to moje początki jako palacza.

 

Jest to jeden z powodów dla których szukam pieca z tym sterownikiem - licze na prosta obsługę automatu. A dzięki małemu przewymiarowaniu pieca na ekonomicznie uzasadnione zużycie opalu.

 

Sprawa peletu jest otwarta. Wieść gminna głosi ze dobrej jakości/ceny pelet jest produkowany gdzieś odemnie w kierunku Kozienic. Ten wątek zbadam jak juz będę miał w czym palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...