Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Trudno mi powiedzieć, bo to moje początki jako palacza.

 

No cóż jak mawia karoka - sam tak chciałeś, a on tylko pomógł;)

Szkoda, że ludziska nie uczą się na cudzych błędach i szkoda, że większość uważa, ze skoro nie ma gazu to już przegrałem życie i muszę wunglem palić:(

Powodzenia Ci życzy były palacz, ale już nigdy więcej:no:

A tak z ciekawości - to pompa pewnie za droga była co?;) czy jakieś inne powody:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No cóż jak mawia karoka - sam tak chciałeś, a on tylko pomógł;)

Widzisz Twój problem w tym że Tobie nie miał kto pomóc i położyło Cię na łopatki tak prymitywne urządzenie jakim jest kocioł na wungiel :)

Tobie ktoś tylko sprzedał kocioł, pewnie ze 3 razy za duży i kiszka panie pomieszana z niezadowoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny z ulicy mam najwięcej worów wystawionych na zewnątrz w czasie wywozu a mam tylko 3 osoby gdzie w innych domach mieszkają po dwie rodziny...

Dlatego też zakaz palenia paliwami stałymi powinien obejmować cały kraj i zapewne tak niedługo będzie.

I jak się patrzę jak ktoś wyrzuca w błoto kasę na bezsensowne solary,na syfiasty kocioł a zależy mu jedynie na "możliwości spalania śmieci na ruszcie wodnym" to ręce opadają bo za taką samą kasę miałby bezobsługowe źródło ciepła ale nie byłoby przecież możliwości spalania śmieci na ruszcie "awaryjnym"...

Co ty masz z tym rusztem ?śmieciami palonymi ?mam piec prawie 2 lata i raz paliłem papiery na ruszcie!! Tak paliłem 1 raz i ostatni. 99% ludzi mających piece na eko śmieci wywozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz z tym rusztem ?śmieciami palonymi ?mam piec prawie 2 lata i raz paliłem papiery na ruszcie!! Tak paliłem 1 raz i ostatni. 99% ludzi mających piece na eko śmieci wywozi.

 

 

No to teraz homo-eko Cię ukrzyżują ... ;)

 

 

Ja mam kocioł, ale podobnie - rusztu nie użyłem ani razu , stoi i rdzewieje ... :) Może wykorzystać go na lato jako deflektor ...przy zmniejszonej komorze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojezdza , firma Lekaro. Ma to jakieś znaczenie dla dostawy kotla? Bo byli w ubiegłym tygodniu ;(

 

Wracając do tematu dodatkowego rusztu: mam dostęp do drewna jablonkowego i innych drzew sadowniczych pod warunkiem ze sobie je przygotuje i przywioze;) wiec czasem cos mogę odrzucić do pieca. Uprzedzając pytania nie mam ochoty możliwości palić drewnem cały sezon. To tylko taka "opcja gratisowa". Chyba ,ze jakiś oszolom przywali akcyze na groszek...

 

Instalacja jest w trakcie, hydraulicy są na budowie. I jak będzie piec, będą podłączać.

Odradzam zakup kotła ekogroszkowego z dodatkowym rusztem zwłaszcza wodnym ,oczywiście da się spalić na takim ruszcie cokolwiek się wsadzi ,ale konsekwencje są finansowe niestety ,nie tylko ekologia ma znaczenie zresztą ona do Was nie przemawia.

Spalając odpady drewno czy co innego na tym ruszcie, obniża się sprawność wymiennika ,on niestety się brudzi zarasta i po wypaleniu wsadu spalając dalej palnikiem ekogroszek bez czyszczenia wymiennika czy rusztu z popiołu marnujemy główną energię ,którą mieliśmy wyłapać wymiennikiem .

Zyskując trochę energii można stracić więcej ,kotły do wszystkiego są do niczego ich budowa zawsze okupiona jest niższą sprawnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę ciepła gruntową bralem pod uwagę, ale ani ekonomicznie, ani ekologicznie nie widzę jej sensu. Jest 50% za droga. Nawet jak usunąć dodatkowe koszty posiadania kotłowni z kominem, co by de facto podniosło koszt projektu bo to spora zmiana...

 

Wracając co do watku rusztu awaryjnego: mię wiem czy go użyje ale juz dziś mogę Wam obiecać, ze z czystej ciekawości poświęce się i kilka dni będę dokładał regularnie zapisując wpływ na działanie pieca (oczywiście jeśli piec w poniedziałek zamówie).

 

Potem tydzień bez dodatków i porządne czyszczenie pieca.

 

Skąd inąd słyszałem, ze jak solary nie dają rady bo słabą pogoda to czasem można dogrzac cwu na awaryjnym drewnem. Nie robilem tego, wiec tez będę mógł sprawdzić za rok. ;)

 

Może jak sie sprzęt zuzyje będzie można zmodernizować kotłownie z PC... Pozyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskując trochę energii można stracić więcej ,kotły do wszystkiego są do niczego ich budowa zawsze okupiona jest niższą sprawnością .

Dokładnie to samo mówię każdemu kto pyta o kocioł i ruszt.

Ludzie naczytają się bredni które zamieszczają w opisach producenci żeby tylko zachęcić do zakupu a później wielkie rozczarowania z "małego nic", kupa syfu, zababrany wymiennik i kupa biegania, po co płacić tyle szmalu za podajnik skoro ktoś chce się nabiegać do kotła, kupić zwykłego śmierdziucha i wio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

 

Skąd inąd słyszałem, ze jak solary nie dają rady bo słabą pogoda to czasem można dogrzac cwu na awaryjnym drewnem. Nie robilem tego, wiec tez będę mógł sprawdzić za rok. ;)

 

Powiem Ci szczerze że jak się pogoda na kilka dni zepsuje to lepiej odpalić podajnik, zajmuje to dosłownie kilka minut i zamiast biegać dokładać lepiej siąść w wygodnie fotelu obejrzeć telewizor albo żonkę w tyłek poklepać :)

To oczywiście tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem jeszcze że nigdy bym w solary kasy nie pakował, wiesz ile wody nagrzejesz za tą kasę nawet prądem czy wunglem ?

Ale ja czyjeś wybory szanuję, choć nie wszystkie pochwalam, ktoś tak chce, stać go, niech i ma :)

Grzałem kilkanaście lat prądem, obecnie już chyba 7-me lato grzeję kotłem i jak na razie nie mam tego zmieniać ale nie każdemu musi to odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dopowiem jeszcze że nigdy bym w solary kasy nie pakował, wiesz ile wody nagrzejesz za tą kasę nawet prądem czy wunglem ?

Uczysz się pomału ;)

Moje słowa,moje słowa od paru ładnych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki musi być przekrój doprowadzenia powietrza dla pieca 12 kW?

bo szparami pod drzwiami raczej nie pociągnie.

 

P.S. Zachowujecie się jak gimnazjum licytując kto jak wykończył dom. Wstyd.

 

Wolnoć Tomku w Swoim domku. Chcecie mieć PC to sobie zakładajcie, nikt tu nie prosił Was o radę, a tym bardziej o krytykę stosowanych przeze mnie rozwiązań. Tak samo ja nie krytykuję Waszych. Zrobiliście jak uznaliście za lepiej. Takie Wasze prawo.

Proszę jednak nie utrudniać mi (i mi podobnych) realizacji Naszych marzeń, tak jak My chcemy.

 

Proszę moderatora o zakończenie OT. Jeśli trzeba to banem, bo się z forum korzystać nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki musi być przekrój doprowadzenia powietrza dla pieca 12 kW?

bo szparami pod drzwiami raczej nie pociągnie.

 

P.S. Zachowujecie się jak gimnazjum licytując kto jak wykończył dom. Wstyd.

/

 

Ja u siebie przy kotle 12KW miałem dziurę fi100 wyciętą w murze domu , ale w zimę tak "mroziło" że ją zapchałem i mam w zimę rozszczelnione okno + mam dodatkowo dość dużą szparę w drzwiach prowadzących do garażu a w garażu mam otwarte okno , nawet w zimę :)

 

Ilość wymaganego powietrza do spalania jest zależna od mocy z jaką kocioł pracuje. Czym wyższa moc tym trzeba więcej powietrza.

 

Osobiście uważam że najlepiej by było dać z dziurę fi100 i dać anemostat i tym sobie "wyregulować" ilość wlatującego powietrza + obowiązkowy czujnik czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki musi być przekrój doprowadzenia powietrza dla pieca 12 kW?

bo szparami pod drzwiami raczej nie pociągnie.

 

P.S. Zachowujecie się jak gimnazjum licytując kto jak wykończył dom. Wstyd.

 

Wolnoć Tomku w Swoim domku. Chcecie mieć PC to sobie zakładajcie, nikt tu nie prosił Was o radę, a tym bardziej o krytykę stosowanych przeze mnie rozwiązań. Tak samo ja nie krytykuję Waszych. Zrobiliście jak uznaliście za lepiej. Takie Wasze prawo.

Proszę jednak nie utrudniać mi (i mi podobnych) realizacji Naszych marzeń, tak jak My chcemy.

 

Proszę moderatora o zakończenie OT. Jeśli trzeba to banem, bo się z forum korzystać nie da :(

 

Dopytaj kominiarza który będzie Ci robił odbiór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy ... ;) Chyba Zbigmaz
Ja pierwszy raz rozpaliłem w grudniu 2011 i do dzisiaj się pali z małutkimi przerwami na wymianę korony i wklejanie na nowo a było to już 3 razy. Przerwa w paleniu nie wynosiła dłużej jak 0,5h chociaż pierwszy raz robiłem to 45min.

 

PS dokładnie rozpaliłem 14 XII 2011 co jest do sprawdzenia na wykresach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że już trochę tych kociołków sprzedałem i chyba 2 zimy temu miał jeden kolega z forum problem ze zrywaniem zawleczek, teraz rzadko bywa tutaj ( wymieniono palnik na nowy).

Jeden przypadek, oberwania wyciora, też kolega z forum ( wymieniono na nowy).

Co do sterownika, serwisujemy je z minertu na dość dużej powierzchni kraju a bywa że i czasem za południowa granicą.

Tej zimy chyba nie byłem nigdzie, problemy zaczynają się właśnie latem, tam gdzie kotły podgrzewają CWU.

Wystarczy przejdzie burza i zaczyna się robota.

Jak to działa ( serwis ) niech wypowiedzą się Ci którzy pracują na tych kotłach.

Co Ci powiem, żeby nie było tak słodko, to naprawy po przepięciach w wyniku wyładowań są raczej płatne, płytę główną idzie naprawić i nie są to duże koszty, zaś moduł internetowy bardziej boli finansowo, tego gwarancja nie obejmuje niestety.

Przypominany co roku już wiosną żeby pamiętać o sterownikach jak zaczyna bliżej grzmieć.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...