Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
piecyk jest :) Jeszcze go nie widziałem.

Dałeś się naciągnąć,ale kto bogatemu zabroni ;)

U mnie c.o+cwu chodzi na jednej pompce obiegowej Wilo stratos i jeden zawór trójdrogowy do przełączania c.o/cwu(rozdzielacz 11 obwodów)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dałeś się naciągnąć,ale kto bogatemu zabroni ;)

U mnie c.o+cwu chodzi na jednej pompce obiegowej Wilo stratos i jeden zawór trójdrogowy do przełączania c.o/cwu(rozdzielacz 11 obwodów)

 

spoko, w innym wątku o tym pogadamy Jakie-pompy-do-instalacji-CO tu nie bedziemy śmiecić.

Rozwiązanie ciekawe, zwłaszcza interesuje mnie jak zrobiłeś cyrkulację na jednej pompie z CO i CWU.

 

co do RBR'a mają fajny marketing chłopaki - móc wybrać jednego, losowego użytkownika i pogadać o jego odczuciach - bezcenne :) żaden handlowiec tego nie przebije, no i można popatrzeć na kociołek w ruchu który trochę w instalacji siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, w innym wątku o tym pogadamy Jakie-pompy-do-instalacji-CO tu nie bedziemy śmiecić.

Rozwiązanie ciekawe, zwłaszcza interesuje mnie jak zrobiłeś cyrkulację na jednej pompie z CO i CWU.

 

 

Nie da sie zrobic cyrkulacji cwu na jednej pompie obiegowej co, pomijając fakt ze pompa cyrkulacyjna musi miec atest. higieniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Można powiedzieć wprost że ten element gwarancji(fizycznie) nie obejmuję

 

Bzdura.

I to jest ten najlepszy serwis na świecie?Kpina.Do momentu ,kiedy moduł nie trafi do ES i nie zostanie zdiagnozowana przyczyna uszkodzenia-nie powinni kasować ani centa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtyczkę z gniazda przed burzą wyciągam jak jestem w domu aby sterownik uchronić.Czytam,że komuś padła płyta mimo tej metody.Karoka65 jak to mam rozumieć?

Z tego co piszą to problemem jest moduł sieciowy.

 

Jako, że to moja branża może poratuje to:

http://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_instalacji_komputerowej_netprotect_J2830.htm

domyślam się, że esterownik niesamowitych przepustowości nie potrzebuje.

 

Nie mogę znaleźć info o UPS dla tego pieca :(

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki i śmiga aż miło.http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-przetwornica-ups-600w-lad-i4430524302.html

Z tego co piszą to problemem jest moduł sieciowy.

 

Jako, że to moja branża może poratuje to:

http://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_instalacji_komputerowej_netprotect_J2830.htm

domyślam się, że esterownik niesamowitych przepustowości nie potrzebuje.

 

Nie mogę znaleźć info o UPS dla tego pieca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych UPS-ach jest też dodatkowe wejście/wyjście zabezpieczające na linie telefoniczną i ethernetową. Ja u siebie nie mam UPS-a bo wyłączenia prądu rzadko się zdarzają, a piec kiedyś jak zapomniałem przełączyć go na automat wytrzymał 8 godzin i po przełączeniu się sam rozpalił (mam w intalacji elektrycznej wyprowadzenia pod agregat/UPS i leża w zapasie UPS-y i akumulatory jakby była jakaś większa awaria. Z racji tego że dom jest naszpikowany elektroniką mam profesjonalne zabezpieczenie przepięciowe z pomiarem i zapisem napięcia (coś jak ecoal tylko do prądu) i jak będzie jakieś przepięcie to będę wiedział i zobaczę czy rzeczywiście ten moduł ethernetowy w ecoalu padnie bez przyczyny, bo układ zabezpieczeń powinien zadziałać wcześniej. Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, to nie złośliwość, bo chętnie i od Ciebie czegoś się nauczę.

Myślę że jak pizdnie bezpośrednio czy bardzo blisko, to zabezpieczenie, zabepieczeń szlak trafi razem z całym monitoringiem czego Ci nie życzę.

 

Wydałem i to nie małe pieniądze na zabezpieczenia i myślę że się sprawdzi (było kilka burz i sprzęt nie zanotował jakiś odchyłek napięcia i przepięć), jedynie porównanie będę miał jak jakieś zabezpieczenie coś zarejestruje i u sąsiadów coś się stanie. U mnie spalenie sterownika centralnego może się źle skończyć bo nawet nie zagotuje sobie wody w czajniku lub nie zapalę światła itd., a podejrzewam że jak przepięcie spali sterownik główny to równocześnie dostanie się modułom wykonawczym i czujnikom i wtedy to będą duże koszty i wymiana może potrwać nawet z kilka/kilkanaście dni. Ubezpieczenie mimo to wykupiłem aby mieć większy spokój.

Ostatnio też przeczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz UPS?

 

Jeżeli o mnie chodzi to leżą mi Fideltronic ARES1600/800LT/800LT2 i kilka mniejszych ares1000/600 i jeszcze jakieś pojedyncze sztuki innych firm, mogę ewentualnie coś odsprzedać po dobrych pieniądzach (używane, akumulatory mogę wstawić nowe lub wysłać bez akumulatorów), mam też kilka akumulatorów żelowych 12V65ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...