Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

I stałem się posiadaczem RBR-a 17KW

I teraz mam pytanie

Chciałbym tylko wygrzać trochę podłogówkę przed kładzeniem gresu

Na jakich ustawieniach najlepiej byłoby to zrobić?

Niestety nie mam jeszcze neta na budowie

Ja bym nastawił grupowe na mocach 8/8 i 4 podania z nadmuchem 39% (zależne od opału), Kocioł nie będzie szalał i będziesz miał czas popatrzeć co na palniku. Czujniki w pomieszczeniach myślę pozakładałeś bo inaczej nie będziesz miał wpływu na uzyskiwaną w nich temp. i sterowaniem pompami. Kocioł ustawiony w trybie "zima"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nastawił grupowe na mocach 8/8 i 4 podania z nadmuchem 39% (zależne od opału), Kocioł nie będzie szalał i będziesz miał czas popatrzeć co na palniku. Czujniki w pomieszczeniach myślę pozakładałeś bo inaczej nie będziesz miał wpływu na uzyskiwaną w nich temp. i sterowaniem pompami. Kocioł ustawiony w trybie "zima"

 

Dzięki za poradę.

Spróbuję z tym grupowym

W nocy się trochę bawiłem i chyba za dużo :bash: bo rano byłem i wygasło w kociołku - samoczynnie bez żadnych alarmów

Więc przywróciłem ustawienia fabryczne i rozpaliłem na nowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hej

I stałem się posiadaczem RBR-a 17KW

I teraz mam pytanie

Chciałbym tylko wygrzać trochę podłogówkę przed kładzeniem gresu

Na jakich ustawieniach najlepiej byłoby to zrobić?

Niestety nie mam jeszcze neta na budowie

Przeblagales jednak najlepszego żeby do 400m2 sprzedał ci kocioł ; )

W necie masz schemat wygrzewania podlogowki który trwa 28dni,zaczynamy od 48st.C na zasilaniu potem zmniejszamy sukcesywnie do 28st.C żeby na koniec znowu strzelić mocno.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeblagales jednak najlepszego żeby do 400m2 sprzedał ci kocioł ; )

W necie masz schemat wygrzewania podlogowki który trwa 28dni,zaczynamy od 48st.C na zasilaniu potem zmniejszamy sukcesywnie do 28st.C żeby na koniec znowu strzelić mocno.

 

 

 

 

Wygrzewanie podłogowki:

 

5. Po wylaniu zaprawy wylewka potrzebuje około miesiąca do pełnego związania się. Po tym okresie musimy przeprowadzić proces wygrzewania podłogówki. Jest on przeprowadzany w celu usunięcia nadmiaru wody z jastrychu przed wykończeniem podłogi. Wygrzewanie zaczynamy wodą o temperaturze 25oC. Ustawiamy więc na zaworze mieszającym 25 stopni. System zasilany jest wodą bez przerwy przez 3 dni następnie podnosimy temperaturę o 5 stopni i zostawiamy tak działający system na kolejną dobę. Następnie co 24 godziny zwiększamy temperaturę wody o 5 stopni aż dojdziemy do 45oC. Po wygrzewaniu przez 24h redukujemy temperaturę wody o 5 stopni i zostawiamy na kolejną dobę. Proces ten powtarzamy aż dotrzemy do 25 stopni.

 

 

Tu zalecenia Prandelli:

Pierwsze włączenie systemu THERMORAMA następuje po całkowitym związaniu betonu w jastrychu tj. po 28 dniach od wylania wylewki.

Pierwsze uruchomienie należy wykonać w kilku etapach:

 przez trzy pierwsze dni należy zachować temperaturę T = 25-30°C

 przez kolejne 5 dni należy utrzymywać temperaturę zasilania przewidzianą w projekcie,

najczęściej jest to maksymalna temperatura dla ogrzewania podłogowego T=55°C

Po tym czasie przyjmuje się, że płyta grzewcza osiągnęła odpowiednio niski stopień suchości i można już układać warstwę wykończeniową posadzki.

 

I jeszcze:

 

Podgrzewać trzeba bardzo wolno, utrzymując przez trzy doby temperaturę zasilania wody na poziomie 25oC. Zbyt wysoka temperatura w rurach spowoduje nierównomierne podgrzanie płyty. Dolna strefa grubości jastrychu, w której znajdują się rury, będzie ciepła, podczas gdy góra oddalona od rurek pozostanie zimna.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi odnośnie podłogówki. Tak właśnie grzeję- na razie na minimum. A jeśli chodzi o te 28 dni wygrzewania to niestety nierealne - nie mam tyle czasu bo za dwa tygodnie wchodza płytki ;)

 

A jeśli chodzi o te 400 m - mam 200 i mam nadzieję, że aż tak tragicznie nie będzie - czas pokaże

A niektórzy suszą mi głowę, że taki mały piecyk kupiłem

Kolega na 130m kupił Lazara 21KW :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła na lato za droga bo ma mało popiołu, jak więcej popiołu to i dłużej trzyma żar i rzadziej można podawać w podtrzymaniu.

 

Ja teraz palę wesoła i wychodzi taniej niż czeskim (wesoła ok. 2kg dziennie, czeski powyżej 3kg, czyli pomimo różnicy w cenie zakupu wesoła wychodzi taniej, mniej brudzi piec i mniej jest czyszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz palę wesoła i wychodzi taniej niż czeskim (wesoła ok. 2kg dziennie, czeski powyżej 3kg, czyli pomimo różnicy w cenie zakupu wesoła wychodzi taniej, mniej brudzi piec i mniej jest czyszczenia).
Przy dobrych ustawieniach spalania będzie wychodziło taniej, wystarczy popatrzeć na kaloryczność względem ceny, chyba że bardzo tanio kupisz czecha :) Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , że masz rację. Wypala się dobrze bo w popielniku prawie pustka.

Martwi mnie trochę wygląd spalania - co jest nie tak?[ATTACH=CONFIG]273408[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]273409[/ATTACH]

Jak ja paliłem wesołą podawałem większe dawki na palnik aby się tak nisko nie wypalało. O ile pamiętam to spalanie miałem ustawione nawet 6sek z wiatrem 37 lub 38 a na podtrzymaniu 2 podania po (chyba) 8sek z przerwą 65 i 42 wiatru. Ale nie jestem pewny, trzeba by popatrzeć w historię wykresów bo nie zapisywałem ustawień. Minertu teraz pali wesołą, może się odezwie bo ma ten sam palnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...