Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety nie było. Dzwoniłem bo w instrukcji było napisane o podłączeniu czujników wewnętrznego i zewnętrznego - ale ich nie było na palecie z kociołkiem. Mają na dniach dotrzeć wtedy popytam jak to podłączyć ;) A zanim dotrą to może to jakoś inaczej podłączyć? Bo podłogówkę muszę grzać a coś to nie idzie tak jak powinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było. Dzwoniłem bo w instrukcji było napisane o podłączeniu czujników wewnętrznego i zewnętrznego - ale ich nie było na palecie z kociołkiem. Mają na dniach dotrzeć wtedy popytam jak to podłączyć ;) A zanim dotrą to może to jakoś inaczej podłączyć? Bo podłogówkę muszę grzać a coś to nie idzie tak jak powinno

Ustaw jako cyrkulacyjna a w programatorze ustaw 60 min pracy 0 min postoju,oczywiście zaznacz kratki na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jako cyrkulacyjna a w programatorze ustaw 60 min pracy 0 min postoju,oczywiście zaznacz kratki na żółto.

 

Ustawiłem jako cyrkulacyjna - ale nie chodzi. Czy to dlatego, że pracuje na automacie?

A czy zaznaczone na żółto to nie wiem - kreseczki przestawiłem z górnej półki na dolną - ster nie jest jeszcze podpięty do neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem jako cyrkulacyjna - ale nie chodzi. Czy to dlatego, że pracuje na automacie?

A czy zaznaczone na żółto to nie wiem - kreseczki przestawiłem z górnej półki na dolną - ster nie jest jeszcze podpięty do neta

Minertu pisząc krateczki na żółto miał na myśli odznaczenie w programatorze pompy cyrkulacyjnej (zakładka programatory}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy :D,

z wielkim zainteresowaniem śledzę ten wątek (doszedłem mniej więcej do setnej strony, więc trochę jeszcze przede mną.

Jak wszyscy na początku, tak i ja przychodzę tu po pomoc.

Kilka słów wprowadzenia: remontuję dom poniemiecki około 90 lat i jakieś 230 m2 powierzchni użytkowej po remoncie. Dom częściowo podpiwniczony - jest piwnica pod jednym pokojem i w niej chciałbym ustawić kocioł.

Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka.

Próbowałem liczyć OZC, używałem różnych kalkulatorów i mówią mi one, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 11 kW. Realne to?

Chciałem pompę ciepła, ale pod domem śliczny suchy piaseczek, woda dopiero gdzieś na 3,5m pod powierzchnią gruntu, to wychodziły kilometry rury i hektary na dolne źródło poziome. Na pionowe mnie nie stać, gazu nie ma, prąd - majątek, to stanęło na węglu.

Jaki piec? Nie będę streszczał moich poszukiwań, ale wybrałem RBR Ekouniwersal :yes:.

Następny problem to moc - 17kW wystarczy? Będzie dodatkowo grzał zbiornik wody użytkowej 220l.

No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. Najbliższy ponad 200 km ode mnie. :(. Kocioł sprzeda, przyśle kurierem, ale potem co? A instalacja, serwis itp?

Ktoś coś wie, czy słyszał?:D Każdy trop, czy poszlaka będzie przeze mnie sprawdzona.

 

Wszystkim autorom i AUTOROM tego wątku składam przy okazji podziękowania za ogromną wartość merytoryczną, którą tak chętnie się dzielą. Mam wrażenie, że przystępując do pierwszego rozpalenia będę wiedział prawie wszystko :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W

No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. .

A czy musi być instalco ? Są kotły o niebo lepsze od RBR-a tylko wystarczy poszukać a nie wczytywać się w ochy i achy marketingowe,mające na celu jedynie ogłupienie inwestora.

Wujas W Chojnie w domu poniemieckim ma jakiegoś śmieciucha i wychwala pod niebiosa jaki to super on jest :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy musi być instalco ? Są kotły o niebo lepsze od RBR-a tylko wystarczy poszukać a nie wczytywać się w ochy i achy marketingowe,mające na celu jedynie ogłupienie inwestora.

 

Tobie tutaj podziękujemy, nie masz wiedzy na ten temat i każdy twój post w tym temacie będzie zgłaszany do redakcji a nie do moderatora bo on te tematy ma gdzieś.

Pozdrawiam i proszę nie odpowiadaj.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy :D,

z wielkim zainteresowaniem śledzę ten wątek (doszedłem mniej więcej do setnej strony, więc trochę jeszcze przede mną.

Jak wszyscy na początku, tak i ja przychodzę tu po pomoc.

Kilka słów wprowadzenia: remontuję dom poniemiecki około 90 lat i jakieś 230 m2 powierzchni użytkowej po remoncie. Dom częściowo podpiwniczony - jest piwnica pod jednym pokojem i w niej chciałbym ustawić kocioł.

Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka.

Próbowałem liczyć OZC, używałem różnych kalkulatorów i mówią mi one, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 11 kW. Realne to?

Chciałem pompę ciepła, ale pod domem śliczny suchy piaseczek, woda dopiero gdzieś na 3,5m pod powierzchnią gruntu, to wychodziły kilometry rury i hektary na dolne źródło poziome. Na pionowe mnie nie stać, gazu nie ma, prąd - majątek, to stanęło na węglu.

Jaki piec? Nie będę streszczał moich poszukiwań, ale wybrałem RBR Ekouniwersal :yes:.

Następny problem to moc - 17kW wystarczy? Będzie dodatkowo grzał zbiornik wody użytkowej 220l.

No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. Najbliższy ponad 200 km ode mnie. :(. Kocioł sprzeda, przyśle kurierem, ale potem co? A instalacja, serwis itp?

Ktoś coś wie, czy słyszał?:D Każdy trop, czy poszlaka będzie przeze mnie sprawdzona.

 

Wszystkim autorom i AUTOROM tego wątku składam przy okazji podziękowania za ogromną wartość merytoryczną, którą tak chętnie się dzielą. Mam wrażenie, że przystępując do pierwszego rozpalenia będę wiedział prawie wszystko :yes:.

Ja mam 17kW i powiem tak ze teraz bym kupował mniejszy. Moja instalacja jest z buforem a to poprawia pracę kotła czyli pracuje stabilnej. Mój dom ma prawie tyle samo lat co twój ale jest bardzo słabo docieplony.

Kupuj najmniejszy jaki jest, taki kocioł ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tobie tutaj poxziękujemy, nie masz wiedzy na ten temat i każdy twój post w tym temacie będzie zgłaszany do redakcji a nie do moderatora bo on te tematy ma gdzieś.

Pozdrawiam i proszę nie odpowiadają.

Człowieku,mieszkam na Śląsku gdzie w każdym domu na wsi króluje węgiel,gdzie znajomi mają kotły przeróżnych producentów i ty mi mówisz,ze nie mam wiedzy na temat kotłów wszelakich marek ?

Tyle co nasłuchałem się na temat producentów,porównań to głowa mała.Na Śląsku mieszka 5mln.ludzi,w okolicy Gliwic ok.400tys.ludzi a to nie jest posłuchanie opinii z jednej wioseczki.

Za to ty masz wiedzę jedynie z zakresu marketingu dot,tylko i wyłącznie kotła made in RBR bo na temat zalet innych marek kotłów się nie wypowiadasz.

 

Czemu karoka,minertu nie porównują RBR do np.Skampa,Ogniwa czy Lazara ?

Czemu użytkownicy Ogniwa,Skampa są na tym wątku tępieni jak napiszą cokolwiek złego o RBR ;ub wymienią jego wady ?

Nie można tutaj wypisywać wad kotła tego producenta ?

A dlaczego nie ? To wątek dla inwestorów a nie dla sprzedawców.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Widocznie cena nie grała roli tylko ważna była "rodzina RBR" .

Czyżby podobnie do "rodziny RM"gdzie można już to nazwać sektą ;)

Tam też emeryty płacą majątki,tylko,żeby utrzymać "rodzinę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Znowu piszesz o swojej sekcie pompkowej??

Piszę o RBR ekouniwersal,że nie jest wart tyle ile kosztuje,niejednokrotnie przecież już nawet użytkownicy tego kotła o tym pisali.

Czyżbym miał cytaty zapodać ?

Wolałbym nie bo sądzę,że kumaci inwestorzy z lektury tego wątku sami wyciągną odpowiednie wnioski.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka.

A sprawdzałeś, jak się kalkuluje np 20cm na ścianach i podłodze i więcej na dachu? Arturo, Ty tu specjalista od szybkiego obliczania takich rzeczy, wytłumacz koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...