Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Kupując RBR-a możesz sobie zamówić odpowiednią ilość wyjść/wejść i średnice zasilania i powrotu z odpowiedniej strony, abyś dużo instalacje nie przerabiał.

Nic nie bedę przerabiał, bo nie mam jeszcze żadnej instalacji :D.

Jak pisałem wcześniej, remontuję dom 90-letni i robię od nowa wszystkie instalacje. Mam nadzieję do końca sierpnia mieć wykonaną podłogówkę i te instalacje, które muszą się zmieścić pod podłogą, czyli kanalizację i wodę.

Ale dziękuję za cenną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic nie bedę przerabiał, bo nie mam jeszcze żadnej instalacji :D.

Jak pisałem wcześniej, remontuję dom 90-letni i robię od nowa wszystkie instalacje. Mam nadzieję do końca sierpnia mieć wykonaną podłogówkę i te instalacje, które muszą się zmieścić pod podłogą, czyli kanalizację i wodę.

Ale dziękuję za cenną uwagę.

 

Jak robisz wszystko od nowa to tym bardziej możesz zaplanować sobie wszystko aby dobrze działało (wyprowadzenia 6/4cala pod zawór 4D, układ zamknięty na zaworze DBV itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo cytuje moje wypowiedzi , szkoda tylko że zmienia właściciela tej wypowiedzi ...

 

Wypowiedzi są skopiowane z innego wątku . Kocioł to Skamp-P i moje wypowiedzi jako użytkownika który kocioł ma od 2011r.

Bo to nie miała być reklama czego lub kogokolwiek tylko zwrócenie uwagi na to,żeby jednak czytać,czytać i jeszcze raz czytać i uczyć się a nie bezmyślnie podejmować decyzję.

I nie koniecznie dot.samych kotłów ale przede wszystkim całej budowy od A do Z bo to ona jest najważniejsza i to ona decyduje w głównej mierze co wybierzemy do ogrzewania.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że kociołek minertu będzie bardziej dopracowany od RBR-a (znikną wszystkie drobne wady RBR-a, bo producent jest głuchy na wszystkie uwagi).

Jest jakaś strona gdzie można go oglądnąć, jak się nazywa i może trzeba nowy temat założyć na forum.

 

A co jest nie tak z RBR'EM? Co do mojego kociołka to oficjalnie jeszcze nie istnieje. Wstępne badania , patent itd to kupa kasy zanim się z czymkolwiek ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz wszystko od nowa to tym bardziej możesz zaplanować sobie wszystko aby dobrze działało (wyprowadzenia 6/4cala pod zawór 4D

Cenna uwaga, dziękuję, masz jeszcze trochę takich? Bedę wdzięczny:yes:

układ zamknięty na zaworze DBV itd.)

A czemu akurat zamknięty? W czym będzie lepszy od otwartego? Pytam, bo naprawdę nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktoś coś doradzi.Otóż jest taka sytuacja :wczesniej grzałem Co i podłogówka no i po pewnym czasie spalanie dzienne zeszło mi poniżej 4kg/dzień,pózniej wyłączyłem podłoge bo było naprawde gorąco(chodzi mi o łazienke i kibel), no i od kilku ładnych dni mam uruchomioną podłoge ponownie a spalanie kręci sie cały czas koło 6kg/dzień. Ogólnie to w ustawieniach nic nie zmieniałem.Może jakieś rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, dziękuję, masz jeszcze trochę takich? Bedę wdzięczny:yes:

 

A czemu akurat zamknięty? W czym będzie lepszy od otwartego? Pytam, bo naprawdę nie wiem.

 

Piec to nie wszystko, aby ogrzewanie działało prawidłowo.

Ja mam układ zamknięty bo nie trzeba dobijać instalacje, widać od razu jakieś nieszczelności, w instalacji jest dużo mniej powietrza - czyli mniej możliwości korozji od środka.

 

Zawór 4D i przekroje 6/4 cala w małym obiegu powodują u mnie że gdy pompy podłogówki są wyłączone piec grawitacyjnie miesza sobie wodę w środku i do tego w czasie pracy pompy nie wyciągną z niego całej gorącej wody (połowa wróci z powrotem i nie będzie musiał pracować z pełną mocą - pisałem wcześniej o stratach kominowych w RBR11Kw).

 

Poszukaj na forum mojego schematu instalacji (100% podłogówki) i możesz porównać z innymi i coś wykorzystać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że kociołek minertu będzie bardziej dopracowany od RBR-a (znikną wszystkie drobne wady RBR-a, bo producent jest głuchy na wszystkie uwagi).

Jest jakaś strona gdzie można go oglądnąć, jak się nazywa i może trzeba nowy temat założyć na forum.

Zapewniam Cię że jednak nie jest głuchy.

Niektórzy już się przekonali ale o tym za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktoś coś doradzi.Otóż jest taka sytuacja :wczesniej grzałem Co i podłogówka no i po pewnym czasie spalanie dzienne zeszło mi poniżej 4kg/dzień,pózniej wyłączyłem podłoge bo było naprawde gorąco(chodzi mi o łazienke i kibel), no i od kilku ładnych dni mam uruchomioną podłoge ponownie a spalanie kręci sie cały czas koło 6kg/dzień. Ogólnie to w ustawieniach nic nie zmieniałem.Może jakieś rady

Zwróć uwagę co pogrubiłem.Podłoga musi się na nowo wygrzać do podobnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie miał?

 

Myślę że nigdy ...

 

Myślę że za kocioł za ponad 8000 zł brutto można by dużo więcej wymagać , a patrząc na wykonanie RBR (zdjęcia jakie podesłał jeden użytkownik) to bardziej przypomina kotły za 3000-4000zł a czasami nawet i te mają lepsze wykonanie ...

 

Dodatkowo kocioł firma by musiała by mieć dużo lepszą sieć serwisową i mieć sporo wyższe moce przerobowe ...

 

Ja się zastanawiam nad powodem "popularności" tego kotła. Ani nie jest tani (8100 brutto za 11KW) , ani nie jest super wykonany ...

Za cenę niższą (7100) można mieć Ogniwo Eko 10KW też z Ecoal ...

 

Dlaczego więc na taki kocioł jest zainteresowanie ????

 

Jak dla mnie to jakaś "ciekawostka" ?

 

Czyżby kocioł który tak naprawdę jest przeciętniak po dość agresywnej polityce marketingowej i dzięki reklamie szeptanej został wylansowany na jakieś produkt dla "wybrańców" ???

 

Konkurencja (Sekom) jest tańsza , ma większy wybór sterowników jak i samych palników ...

 

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIACH

 

Czyżby kocioł który tak naprawdę jest przeciętniak po dość agresywnej polityce marketingowej i dzięki reklamie szeptanej został wylansowany na jakieś produkt dla "wybrańców" ???

 

Konkurencja (Sekom) jest tańsza , ma większy wybór sterowników jak i samych palników ...

 

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...

 

Proszę Cię ... :)

 

Co do lepszego wykonania kotłów na O od kotłów na S jesteś tego pewien ? :)

 

Kocioł działa , nie mam zastrzeżeń do jakości wykonania , chociaż mógłby spalać wodę zamiast wungla ...

 

Co do serwisu ... zgłosiłem dwie reklamacje i obie załatwione od reki - nie musiałem czekać po tygodniu czy dwóch na "autoryzowanych serwisantów" - wsio zostało załatwione błyskawicznie.

 

Kociołek pracuje w warunkach "ekstremalnych" - niski powrót (tylko podłogówka) , nawet bardzo niski dodatkowo stoi w chłodnej kotłowni ... działa :)

 

Kociołki przed zakupem oglądałem część osobiście cześć wirtualnie (np macherstwa przy grubości blach i kategoriach ...) wybrałem kocioł przy którym dostałem gwarancje - dzwonię mam sprawę załatwioną , telefon jest odbierany a nie jak w firmie od okien gdzie czekam już drugi tydzień i ciągle nie mam info kiedy wymienią pękniętą szybę nie wspominając o załatwieniu sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas sobie zadać pytanie od czego jest serwis. Czy każdy producent kotła powinien otwierać swój serwis w każdym mieście gdzie są sprzedawane jego kotły? Czy jest on potrzebny w każdym wmieście czy województwie? I chyba najważniejsze pytanie to takie - jak często korzystamy z serwisu i jak szybko to zostało załatwione bo to chyba świadczy o produkcie i producencie.

Ja skorzystałem dwa razy, pierwszy to siłownik klapy padł i w czasie koleżeńskiej rozmowy się wygadałem przed karoką, chciałem sobie kupić bo to grosze kosztuje ale mnie wstrzymał i otrzymałem po 2 dniach pocztą. Drugi raz w sprawie sterownika, jeden telefon i po godzinie już wszystko było naprawione. Jak by nie patrzył to nie w sprawie samego kotła był serwis potrzebny.

Kupując coś dla siebie np: auto, TV, lodówkę, pralkę itp, itd czy jak wystąpi jakaś awaria to jest załatwiana od ręki? Ile czekamy na naprawę serwisu? Jakie są zapisane terminy w gwarancji? Jakie jest postępowanie serwisu w przypadku niedostępności części do naprawy np. auta czy AGD i jakie wtedy dają terminy na usunięcie usterki w ramach gwarancji ? Nie wymagajmy cudów, to też są ludzie i nie każdy może usunąć usterkę w jeden dzień tym bardziej że kocioł to nie tylko sama powyginana i pospawana blacha wymiennika ale i inne detale (urządzenia) montowane do kpl.

A wszystkim życzę aby nie musieli korzystać z jakiegokolwiek serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym palicie w okresie przejściowym i co na zimę?

 

Obecnie spalam miał z Piasta 23 MJ i spalanie na samo CWU porównywalne z zeszłoroczną "wesołą", tylko popiołu znacznie więcej.

 

Na zimę zobaczymy, pewnie jakiś groszkomiał zapodam. Skoro palnik sobie z tym radzi, to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...