Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, ja bym nie nazwał tego wszystkiego kosmetyką.

Prawie wszystko o czym pisali obecni użytkownicy jest wdrożone w produkcji.

Nawet taka pierdoła jak siłowniki pokrywy zasobnika.

Pamiętają pewnie stali bywalcy jak jeden kolega pisał że chciało mu głowę urwać :)

:) No dobra,za delikatnie to ująłem.Przecież nie będę się rozpisywał na pół strony o teleskopie,zaczepach,przekładni,malowaniu,spawaniu itd.

Dla mnie to kosmetyka,dla drugiego bardzo duże zmiany,w rezultacie kocioł grzeje tak samo :)

Napisałem prosto,że mi się podoba po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka robi niesamowitą robotę dla producenta pod względem serwisu. Żeby wszędzie tak dobrze było...

 

A czym palicie w okresie przejściowym i co na zimę?

U Karoki i u mnie jest tak samo.Tak mi się przynajmniej wydaje :)

 

W przejściowym palę tym samym co w zimie.Nie opłaca mi się kupować 400 kg groszku na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo kocioł firma by musiała by mieć dużo lepszą sieć serwisową i mieć sporo wyższe moce przerobowe ...

Na jakiej podstawie wypowiadasz się o serwisie ?

Skąd wiesz jak działa ?

Życzę Ci żebyś miał do czynienia w razie potrzeby tylko z tak działającym serwisem.

 

 

 

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...

A skąd wiesz co jak jest wykonane ?

Chcesz podam Ci kilka przykładów z innego forum o tym serwisie i jakich fachmanów tam mają, miałem okazję nawet takich poznać, ciekawe doznania.

Może nie wszyscy ale to co widziałem i usłyszałem od osób które noszą piękne polarki z logiem takiej firmy na klacie to była załamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No dobra,za delikatnie to ująłem.Przecież nie będę się rozpisywał na pół strony o teleskopie,zaczepach,przekładni,malowaniu,spawaniu itd.

Dla mnie to kosmetyka,dla drugiego bardzo duże zmiany,w rezultacie kocioł grzeje tak samo :)

Napisałem prosto,że mi się podoba po zmianach.

Proponuję to odłożyć w czasie bo zaraz znowu się zacznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Twoje "cudo" Zawijan ile dajesz ?

Żebym Ci nie musiał przypomnieć, bo pewnie do dzisiaj kobita się z nim męczy w Baborowie.

Inaczej.Jak kupujesz palnik EKOENERGIA indywidualnie to gwarancji jest 12 miesięcy,jak z kotłem to 24 miesiące.Tak pisze w karcie,która leży przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nigdy ...

 

Myślę że za kocioł za ponad 8000 zł brutto można by dużo więcej wymagać , a patrząc na wykonanie RBR (zdjęcia jakie podesłał jeden użytkownik) to bardziej przypomina kotły za 3000-4000zł a czasami nawet i te mają lepsze wykonanie ...

 

Dodatkowo kocioł firma by musiała by mieć dużo lepszą sieć serwisową i mieć sporo wyższe moce przerobowe ...

 

Ja się zastanawiam nad powodem "popularności" tego kotła. Ani nie jest tani (8100 brutto za 11KW) , ani nie jest super wykonany ...

Za cenę niższą (7100) można mieć Ogniwo Eko 10KW też z Ecoal ...

 

Dlaczego więc na taki kocioł jest zainteresowanie ????

 

Jak dla mnie to jakaś "ciekawostka" ?

 

Czyżby kocioł który tak naprawdę jest przeciętniak po dość agresywnej polityce marketingowej i dzięki reklamie szeptanej został wylansowany na jakieś produkt dla "wybrańców" ???

 

Konkurencja (Sekom) jest tańsza , ma większy wybór sterowników jak i samych palników ...

 

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...

Hm... czy będziesz lepszym człowiekiem jak się lepiej ubierzesz?

Dla mnie wygląd ma znaczenie ale kotła akurat na plecach się nie nosi.Ważne co potrafi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ogniwo nie ma nic więcej.

8. Warunki gwarancji

 

Na kocioł OGNIWO EKO PLUS SMO „OGNIWO” udziela czteroletniej gwarancji

liczonej od daty zakupu. Natomiast zespół zasilająco-sterujący objęty jest oddzielną dwuletnią gwarancją. W okresie gwarancyjnym wszelkie wady i usterki zawinione przez producenta

usuwane są na jego koszt. Jeśli naprawa wadliwego kotła jest niemożliwa, gwarancja

przewiduje możliwość wymiany kotła na koszt producenta. Po upływie okresu gwarancyjnego

producent zapewnia wykonanie każdej naprawy włącznie z remontem kapitalnym odpłatnie.

Zależnie od zakresu naprawy może ona być wykonana u użytkownika w miejscu zamieszkania

lub w zakładzie producenta. Zasadniczym warunkiem uznania reklamacji w okresie

gwarancyjnym jest przestrzeganie zaleceń niniejszej dokumentacji techniczno-ruchowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czy będziesz lepszym człowiekiem jak się lepiej ubierzesz?

Dla mnie wygląd ma znaczenie ale kotła akurat na plecach się nie nosi.Ważne co potrafi i tyle.

 

Logo dla mnie jest mało ważne ...

 

Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

 

Elektronika ? Przecież identyczną ma Ogniwo. Palnik ? Chyba także Ogniwo ma nowszej generacji palnik.

 

Sekom ?

 

Firma też mała , ale daje do wyboru różne sterowniki , daje do wyboru różne palniki. Dodatkowo co chwilę widać zmiany w kotłach i nowe usprawnienia.

 

Za co więc się tyle płaci ? Za super wykonanie ? Nie. Za jakąś super długą gwarancję ? Nie , Za użycie bardzo grubych stali kotłowych ? Nie ...

 

Więc czemu ten kocioł jest tak drogi ???

 

To mnie jedynie interesuje.

Nigdzie nie pisałem , że to zły kocioł ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...