Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Logo dla mnie jest mało ważne ...

 

Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

 

Elektronika ? Przecież identyczną ma Ogniwo. Palnik ? Chyba także Ogniwo ma nowszej generacji palnik.

 

Sekom ?

 

Firma też mała , ale daje do wyboru różne sterowniki , daje do wyboru różne palniki. Dodatkowo co chwilę widać zmiany w kotłach i nowe usprawnienia.

 

Za co więc się tyle płaci ? Za super wykonanie ? Nie. Za jakąś super długą gwarancję ? Nie , Za użycie bardzo grubych stali kotłowych ? Nie ...

 

Więc czemu ten kocioł jest tak drogi ???

 

To mnie jedynie interesuje.

Nigdzie nie pisałem , że to zły kocioł ...

 

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

 

Przy zakupie nowego kotła przeszperałem wszystkie możliwe wątki na ten temat.

 

Szybko się zorientowałem, że w grę w chodzą tylko trzy produkcje: Ogniwo, Skamp, RBR.

 

Po rozważeniu wszelkich "za" i "przeciw", zdecydowałem się na RBR-a.

 

Dlaczego ? A mianowicie dlatego, że:

 

Sposób czyszczenia od razu wykluczył Ogniwo, miałem już kocioł z kanałami pionowymi czyszczonymi od góry i dziękuję bardzo - nigdy więcej tego błędu nie popełnię..

 

Skamp - fajny kociołek, ale nigdzie konkretnych danych o grubości zastosowanych blach nie można uzyskać. No i z eCoal-em chyba już nie można go dostać.

 

RBR - miał wszystko czego w chwili zakupu oczekiwałem - czyszczenie od przodu, gwarancja 5 lat, eCoal, za...iste wsparcie na forum.

 

 

Tak, tak, zaraz się ktoś wypowie, że SPP dla prowadzenia tylko procesu spalania węgla jest lepszy itd.

Ale dla moich potrzeb zestaw RBR + eCoal i jego możliwości jest na tę chwilę nie do zastąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

 

Elektronika ? Przecież identyczną ma Ogniwo. Palnik ? Chyba także Ogniwo ma nowszej generacji palnik.

 

Sekom ?

 

Firma też mała , ale daje do wyboru różne sterowniki , daje do wyboru różne palniki. Dodatkowo co chwilę widać zmiany w kotłach i nowe usprawnienia.

 

Za co więc się tyle płaci ? Za super wykonanie ? Nie. Za jakąś super długą gwarancję ? Nie , Za użycie bardzo grubych stali kotłowych ? Nie ...

 

Więc czemu ten kocioł jest tak drogi ???

 

To mnie jedynie interesuje.

Nigdzie nie pisałem , że to zły kocioł ...

 

 

W ciągu kilku lat widziałem jak działa kilkadziesiąt kotłów różnych producentów i świadomie mam w ofercie RBR oraz SKAM-P.

 

Mógłbym mieć także inne tańsze i droższe, jednak te dwa od dawna uważam za najlepsze o czym i tu pisałem.

 

 

Piszesz, że jeden kocioł ma długą gwarancję, drugi dobry sterownik, trzeci blachy itp. - tak się składa, że RBR ma to wszystko plus łatwe czyszczenie i pewnie stąd jego fenomen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wypowiadasz się o serwisie ?

Skąd wiesz jak działa ?

Życzę Ci żebyś miał do czynienia w razie potrzeby tylko z tak działającym serwisem.

 

A skąd wiesz co jak jest wykonane ?

Chcesz podam Ci kilka przykładów z innego forum o tym serwisie i jakich fachmanów tam mają, miałem okazję nawet takich poznać, ciekawe doznania.

Może nie wszyscy ale to co widziałem i usłyszałem od osób które noszą piękne polarki z logiem takiej firmy na klacie to była załamka.

 

karoka

Nie szalej. Licz się z tym, że za niedługo będziesz musiał handlować innymi kotłami, niż RBR. Jeśli będziesz chciał utrzymać się w tym interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie daję.

Ale OGNIWO daje na Burnera-S chyba tyle samo, co na kocioł. Tak mi się wydaje.

Z naciskiem na wydaje.

Dlaczego nie można montować Twoich kotłów w układzie zamkniętym, czego boi się super firma i super kocioł ?

Nie mów że to nieprawda, sprawdzałem u źródła i nie mów że ja znowu zacząłem, Ty zaczynasz gryźć.

Aaa, ja nie szleję bo nie mam powodu, już Ci pisałem że nie muszę nic sprzedawać, mam jeszcze dwa inne zajęcia którymi zapełniam swój wolny czas, dalej pracuję zawodowo.

A co do Twojej złośliwości z tym płaceniem to chyba masz rację, wolą chyba zapłacić więcej za karokę i minertu niż za Twój super serwis o którym tak rozpisywałeś jeszcze w nie tak dalekiej przeszłości.

Pozdrawiam i daj sobie na luz, nikomu te złośliwości nie służą.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
W ciągu kilku lat widziałem jak działa kilkadziesiąt kotłów różnych producentów i świadomie mam w ofercie RBR oraz SKAM-P.

 

Mógłbym mieć także inne tańsze i droższe, jednak te dwa od dawna uważam za najlepsze o czym i tu pisałem.

 

Takie jest Twoje zdanie i oferta.

Konstrukcja RBR-a nie odbiega od konstrukcji kotłów za 5k pln z marketu.Nie porównuję jakości użytego materiału-bo te bajki o grubości blachy kotłowej itd.można sobie wsadzić w ...-to weryfikuje czas i sposób prowadzenia kotła.Czyli :sterownik,opał,palacz.Właśnie w takiej kolejności.

Nie piszcie bzdur ,że RBR to rewelacyjna konstrukcja,wiele kotłów jest konstruowanych podobnie i da się je wyczyścić równie łatwo.

Sprzedajecie te kotły,macie z nich "działkę"-ot cały fenomen tej marki.Po co ta ściema?

 

A,i co by nie było.Sukces,jak to sukces.Ma wielu ojców.Skoro firma postawiła na "taki" sposób reklamy,to tylko pogratulować i brać przykład.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Twoich postów,nic nie wnoszących do tego wątku.

 

Swoją drogą,może kiedyś Grzegorz zdradzi ile kosztował go kocioł jego konstrukcji.Przewiduje,za sam kocioł 2-3k pln z robocizną.reszta kosztów to motoreduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy, ja Ci napiszę tylko tyle, teraz kup właśnie taki marketowy za 5 tysi, szybko zobaczysz różnicę a i te klimatyzatory pójdą w ruch jak mróz będzie za oknem.

O tym braku różnic w konstrukcjach to już nawet głosu nie będę zabierał ale gratuluję znajomości tematu.

Nie dziwiłbym się że piszesz takie rzeczy gdyby był to Twój pierwszy kocioł.

Ja miałem właśnie taki ala marketowy, jak myślisz, dlaczego się go pozbyłem i wywaliłem tyle kasy na RBRa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Novy, ja Ci napiszę tylko tyle, teraz kup właśnie taki marketowy za 5 tysi, szybko zobaczysz różnicę a i te klimatyzatory pójdą w ruch jak mróz będzie za oknem.

O tym braku różnic w konstrukcjach to już nawet głosu nie będę zabierał ale gratuluję znajomości tematu.

Nie dziwiłbym się że piszesz takie rzeczy gdyby był to Twój pierwszy kocioł.

Ja miałem właśnie taki ala marketowy, jak myślisz, dlaczego się go pozbyłem i wywaliłem tyle kasy na RBRa ?

 

Gdybym wiedział wtedy (pozbywając się Ogniwa), co wiem teraz-przed zmianą "zaprzągłbym" do tej krowy sterownik SPP.Raczej na 90% zmiana nie byłaby konieczna.Taki gabaryt jak miałem (przyp:25kW) ecoalem,a zwłaszcza w automacie,czy półautomacie-sterować się nie da.Praca ciągła,zwłaszcza z algorytmem SPP,mogła by mu się spodobać :)

Ale to moje zdanie.

Niebawem,jak sąsiad się zdecyduje,taki "marketingowy" kocioł poprowadzi SPP.Wtedy pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A czy brałeś też poprawkę na palnik? W poprzednim kotle miałes inny i jak to się ma do zmiany to sam oceniasz.

 

Nie próbuję powiedzieć ,że SPP to "lek na całe zło".Ale...

Spędziłem z Ogniwem całe "noce i dnie"-wiem dobrze co mu dolegało :) Tak potężny gabaryt (nie pisze o mocy palnika,ale o konstrukcji wymiennika)-trzeba prowadzić inaczej. Dwustan to dla niego morderstwo,czy jest dobrze dobrany czy nie.Świadczy o tym dedykowany przez producenta sterownik ecoal z automatem.Ale taki automat (soft) jak na tamten czas (na ten czas również :) ) , to śmiech.Poprowadziłbym go teraz w pracy ciągłej z algorytmem SPP,myślę,że było by ok.A tak 3k poszło psu w d....

 

Looknij na mój wykres.Czy lato czy zima,tak właśnie bym go prowadził.Nie ma sporych ubytków-leci jak po sznurku .A jak pojawia się ubytek -daje ostro na palnik :)

Zimą byłby tylko chwilowy kłopot ,aby dograć parametry podawania (moc).Reszta to bajka.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcesz od palnika? Ja posiadam go i zadowolony jestem :-D

Od palnika ?

Nic.

Mam tylko jedno pytanie:

Czy paliłeś na innym ?

Ja tak.

Miałem też kocioł za 5 tysięcy z dowozem i chińską pompką obiegową w gratisie.

Jak go wtedy kupiłem, to też byłem zadowolony dopóki nie przyszło się z nim zmierzyć.

Z biegiem czasu moje zadowolenie malało a jak zmieniłem sterownik na taki który mierzy temp. spalin zaczęło się coś na zasadzie "zrób to sam" skończyło się na znalezieniu nowego "szczęśliwego nabywcy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuję powiedzieć ,że SPP to "lek na całe zło".Ale...

Spędziłem z Ogniwem całe "noce i dnie"-wiem dobrze co mu dolegało :) Tak potężny gabaryt (nie pisze o mocy palnika,ale o konstrukcji wymiennika)-trzeba prowadzić inaczej. Dwustan to dla niego morderstwo,czy jest dobrze dobrany czy nie.Świadczy o tym dedykowany przez producenta sterownik ecoal z automatem.Ale taki automat (soft) jak na tamten czas (na ten czas również :) ) , to śmiech.Poprowadziłbym go teraz w pracy ciągłej z algorytmem SPP,myślę,że było by ok.A tak 3k poszło psu w d....

 

Looknij na mój wykres.Czy lato czy zima,tak właśnie bym go prowadził.Nie ma sporych ubytków-leci jak po sznurku .A jak pojawia się ubytek -daje do na palnik :)

Właśnie o gabarytach jednego i drugiego myślałem. To jest spora różnica w prowadzeniu i tak jak piszesz że "myślisz że było by ok" i to trzeba by sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...