Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość TwojPan
Właśnie o gabarytach jednego i drugiego myślałem. To jest spora różnica w prowadzeniu i tak jak piszesz że "myślisz że było by ok" i to trzeba by sprawdzić.

Może koleś o nicku tomalawroc (pisał o swych przebojach z OEP 25kW na forum ES) -w tym sezonie zrobi podmiankę na SPP.Już o tym rozmawialiśmy.

Drugi user z OEP 35kW,któremu dwa sezony wstecz pomagałem prowadzić ten kocioł jest nieuchwytny,chyba pracuje za granicą.Tam trzeba by sprawdzić SPP.Bo koleś nie dawał rady w nim napalić.

Tak,czy siak idzie zima.Mam nadzieję,że mój SPP poradzi sobie lepiej niż ecoal.Na pewno nie zgorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość TwojPan
No to prawie na jednym wózku przejechaliśmy się :)

 

Martwi mnie,że ecoala nawet pies z kulawą noga, nie chce kupić.Leży na all...o i nic :) A jeszcze jest drugi na zbyciu.Może wuwok kupi,on lubi mieć dużo sterów na pokładzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od palnika ?

Nic.

Mam tylko jedno pytanie:

Czy paliłeś na innym ?

Ja tak.

Miałem też kocioł za 5 tysięcy z dowozem i chińską pompką obiegową w gratisie.

Jak go wtedy kupiłem, to też byłem zadowolony dopóki nie przyszło się z nim zmierzyć.

Z biegiem czasu moje zadowolenie malało a jak zmieniłem sterownik na taki który mierzy temp. spalin zaczęło się coś na zasadzie "zrób to sam" skończyło się na znalezieniu nowego "szczęśliwego nabywcy" :)

 

Nie paliłem w innym piecu na ego. Lecz gdy kupiłem zacząłem się interesować piecami i parę widziałem w kotlowniach. Jaki wniosek wyciągam? Że wybrałem dobrze (może nie najlepiej ale Na pewno dobrze). Uważam że najsłabszym ogniwem w Ogniwie jest ecoal. Po wymianie na inny sterownik całkowity brak sadzy, spalanie bardzo przyzwoite. I żeby jasno powiedzieć to zachwalajcie piec swój ale nie oczerniajcie wyrobów których nie sprzedajecie. To naganne jest. Zresztą wczoraj znajomy był u mnie i myśli o zmianie pieca w nowym dom(dom mniejszy niż mój ma piec zasypowu 24 kw) . Poradziłem mu Skampa lub ogniwo. Dlaczego? Uważam że cena adekwatna do jakości. A każdy piec można w kilka sezonów zjechać, wystarczy mokry opał +palacz który tak naprawdę nie umie palić. I marka kotła nie ma nic do rzeczy.

 

Aha odnośnie serwisu Ogniwa to minertu też jest serwisant Ogniwa (tak pisał) i uważacie że rbr serwisuje doskonale a Ogniwa już nie? Wątpię. Wszystko zależy od człowieka który do naprawy przyjeżdża.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby jasno powiedzieć to zachwalajcie piec swój ale nie oczerniajcie wyrobów których nie sprzedajecie.

Wuwok, jaki swój, mam kotły 4 producentów, ja nic nie produkuje, to jaki mój ?

Chyba że ten który stoi w kotłowni.

W którym miejscu coś oczerniam ?

Ktoś próbuje znowu szarpać za nogawkę to raczej reakcja lekko odwetowa.

Widzę że dalej niechętnie piszesz o swoim kotle w wątku o nim ale za to bardzo polubiłeś tutaj prowadzić dyskusje, toczysz jakieś rozważania o kotle którego może nawet nie widziałeś na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaję rzeczy używanych czyli dla mnie nie jest nic wart :)

Pytają ludzie o używki, nawet samą płytę chcą kupić.

Ale jako człowiek który jest w temacie może podpowiedzieć realną cenę super sterownika. Ja i pewnie Novy jesteśmy ciekaw. Odnośnie mojego wątku to gdy jest jakieś pytanie konkretne to odpiszę. Ale ludzie często pytają o rzeczy które są w instrukcji obsługi sterownika, kotła. A to uważam za lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Nie sprzedaję rzeczy używanych czyli dla mnie nie jest nic wart :)

Pytają ludzie o używki, nawet samą płytę chcą kupić.

 

Bruli kosztuje 1200 pln.Wystawiłem ecoala teraz za 1000pln.Chętnych brak.Gwarancja na rok.Widać nie wart jest aż tyle.Ludzie zmądrzeli, czy jak? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruli kosztuje 1200 pln.Wystawiłem ecoala teraz za 1000pln.Chętnych brak.Gwarancja na rok.Widać nie wart jest aż tyle.Ludzie zmądrzeli, czy jak? ;)
Różne przekładnie, różne dmuchawy i małe wiadomości na temat sterownika. Może tego ludzie się boją? A co do ceny to pewnie nie mają porównania do nowego bo takiego w sprzedaży nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Różne przekładnie, różne dmuchawy i małe wiadomości na temat sterownika. Może tego ludzie się boją? A co do ceny to pewnie nie mają porównania do nowego bo takiego w sprzedaży nie ma.

 

I dla tego SPP bije go na głowę.Żadne przekładnie i pozostały osprzęt mu nie straszne :)

A wart jest jak każdy towar,tyle co ktoś zechce za niego zapłacić.Należę do tych co nie naginają prawdy,jak ktoś dzwoni i pyta,dlaczego sprzedaje,mówię prawdę.Chyba nigdy go nie sprzedam.Potrzebny ktoś taki jak Wiesław :) Typowy handlarz :)

To żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy Ty masz swoją prawdę a kto inny może mieć inną i inny pogląd na te dwa sterowniki.

Już Ci kiedyś i nie tylko Tobie pisałem: ile jest takich ludzi nawet na tym forum którzy sobie radzą ze sterownikami ?

No ilu ?

Myślę że może na FM znalazłoby się z 7 może 9 osób.

Przejrzyj po wątkach, co się dzieje, ludzie ciągle piszą prośby o podanie idealnych nastaw, ba takich nastaw które pozwolą mu zamieszkać w końcu w domu a nie przesiadywać w kotłowni.

Ludzie niszczą więcej paliwa niż go efektywnie spalają, nie mają czasu jak Ty żeby siedzieć i grzebać jak tylko paliwo inne kupią czy temperatura za oknem się zmieni.

I dla takich jest eCoal czyli dla bardzo dużej części palaczy którzy chcą normalnie żyć a nie być niewolnikami swoich kotłowni.

Co do Twojego żartu to do niedawna nie miałem nigdy do czynienia z handlem, to też nowość jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Ludzie niszczą więcej paliwa niż go efektywnie spalają, nie mają czasu jak Ty żeby siedzieć i grzebać jak tylko paliwo inne kupią czy temperatura za oknem się zmieni..

 

To nie prawda.Ja nie siedzę w kotłowni inie grzebię.To taka wymówka,jak brak ci argumentów :)

 

...I dla takich jest eCoal czyli dla bardzo dużej części palaczy którzy chcą normalnie żyć a nie być niewolnikami swoich kotłowni.

.

 

Gdyby chcieli "normalnie żyć"-jak to nazwałeś,to nie mieli by kotła na paliwo stałe w kotłowni.

Kocioł na eko,mój drogi karoko65 ,jest dla tych co chcą palić najtaniej.A ecoal w automacie w moim przypadku,spalał 30% opału więcej (ten sam kocioł,temp na zewnątrz prawie const.),a niżeli w dwustanie,nawet nieperfekcyjnie ustawionym :)

I to jest dla mnie wymierne,a nie Twoje marketingowe piep...enie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
A z dmuchawą WPA 07 też daje radę ? Coś kiedyś czytałem, że ta dmuchawka za wolno się buja dla SPP.

 

Mogło by być lepiej.Ostatecznie z "rozruchem" (parametr nadmuchu) można sobie spoko z tą dmuchawką poradzić.Bobas,jesteś kumaty facet.Co ty robisz jeszcze z tym ....na pokładzie?Założę się o flaszkę,że jak weźmiesz SPP (o ile weźmiesz) -już go nie oddasz.Właśnie dla tego,że się na tym znasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Widzisz drogi Novy ja tak samo mogę napisać że to tylko Twoje pi...nie bo nie którzy pisali że nie widzą różnicy w spalaniu a nawet że spalają mniej w automacie :)

 

He he.To tak jak za namową Piotrek42,kolega adkwapniewski przełączył pompę CO w tryb pracy zał/wył.Pierwszą dobę były zachwyty,ochy i achy,że spalanie spadło ....Druga doba,już gorzej.W trzeciej dobie kocioł pracował znów z pompa CO jak przed eksperymentem,bo spalanie poszło ostro w górę.:)

Z automatem ecoal jest podobnie.Jak,ktoś nie palił inaczej,mówi że mało pali.Mówią tak jeszcze ci,którzy mają domy jak termosy a kotły o 5-7kW za duże.Tam,jakby nie palić,spala się mało,bo takie chaty, można by zapalniczką ogrzać ;)

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he.To tak jak za namową Piotrek42,kolega adkwapniewski przełączył pompę CO w tryb pracy cyklicznej.Pierwszą dobę były zachwyty,ochy i achy,że spalanie spadło ....Druga doba,już gorzej.W trzeciej dobie kocioł pracował znów z pompa CO w pracy ciągłej ,bo spalanie poszło ostro w górę.:)

Z automatem ecoal jest podobnie.Jak,ktoś nie palił inaczej,mówi że mało pali.Mówią tak jeszcze ci,którzy mają domy jak termosy a kotły o 5-7kW za duże.Tam,jakby nie palić,spala się mało,bo takie chaty, można by zapalniczką ogrzać ;)

 

Pieprzysz !

 

Coś Ci się pomyliło - najmniejsze spalanie mam na pracy cyklicznej pompek !

 

Piotrek sugerował zmianę na pracę ON-OFF z wysoką temp zasilania a nie cykliczną pracą pompek którą miałem ustawioną ( z niskim zasilaniem)

 

Po za tym nie mam jednej pompy CO a dwie - parter i piętro osobno.

 

Kociołek stoi w chłodnym miejscu - nawet bardzo - widać po temp podajnika i wychładzaniu baniaka cwu (stoi niedaleko kociołka) - swoje przez to zje - docieplę i zobaczymy

 

Prosiłem żebyście mnie nie wciągali w Wasze gierki !

 

Arturka brakło to gryziecie się między sobą jak pieski na osiedlu ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...