Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość TwojPan
Pieprzysz !

 

Coś Ci się pomyliło - najmniejsze spalanie mam na pracy cyklicznej pompek !

 

Piotrek sugerował zmianę na pracę ON-OFF z wysoką temp zasilania a nie cykliczną pracą pompek którą miałem ustawioną ( z niskim zasilaniem)

 

Po za tym nie mam jednej pompy CO a dwie - parter i piętro osobno.

 

Poprawiłem. Chodzi o fakt przedwczesnej radości i wiary w to co piszą inni,mający się za doświadczonych userów.Chciałem go podpuścić u siebie z pracą cykliczną,ale się w porę wycofał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poprawiłem. Chodzi o fakt przedwczesnej radości i wiary w to co piszą inni,mający się za doświadczonych userów.Chciałem go podpuścić u siebie z pracą cykliczną,ale się w porę wycofał :)

 

To edytuj jeszcze raz - nie ostro w górę. Poszło w górę - ale co można stwierdzić po 3 dniach ?

 

Ecoal działa poprawnie - dla podłogówki przydałby się inny tryb sterowania pompami ale tego nie ma żaden sterownik na rynku i nie zanosi się żeby miał - wypstrykałem się z kasy i czasu na razie brak - projekt stoi ale w końcu go uskutecznię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło by być lepiej.Ostatecznie z "rozruchem" (parametr nadmuchu) można sobie spoko z tą dmuchawką poradzić.Bobas,jesteś kumaty facet.Co ty robisz jeszcze z tym ....na pokładzie?Założę się o flaszkę,że jak weźmiesz SPP (o ile weźmiesz) -już go nie oddasz.Właśnie dla tego,że się na tym znasz :)

 

Na tą chwilę czekam aż ES się z Verbem dogada.

 

Jeśli się nie dogada, to kto wie, może na testy się zapiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy widzę że do mnie pijesz!! co Piotrek koledze sugerował to sugerował...trzeba sprawdzić dynamikę domu, komfort cieplny czy ilość spalonego eko, co komu pasuje to wykorzysta, nie wszystkie domy są jednakowe nie wszędzie wszystkie ustawienia się sprawdzają...Piotrek jakoś nie zmieniał kotła (chociaż miał 3x za duży) nie płakał na forum że kocioł jest do bani ,że sterownika nie można ustawić i wszędzie szukał przyczyny tylko nie u siebie...do wszystkiego doszedł sam, a co nie wiedział to zapytał się mądrzejszych kolegów...i jakoś spalnie miałem 2,5-3t eko na sezon gdzie temp w domu była średnio 22-23st. Jakoś TY wymieniłes 2 kotły masz drugi sterownik... bo pierwszego nie potrafiłes okiełznać, masz instalacje na jednej pompie bo z wiecej nie potrafisz ogarnąć tematu....chciałeś mnie podpuścić dobre sobie... jak na dobę wprowadzałeś po 20-30 zmian (dobrze że ecoal archiwizuje zmiany) i chciałeś żeby to optymalnie chodziło.... co za geniusz cholera ,chodzący...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka

Nie szalej. Licz się z tym, że za niedługo będziesz musiał handlować innymi kotłami, niż RBR. Jeśli będziesz chciał utrzymać się w tym interesie.

 

Przesadzasz Zawijan.... coś nie coś obiło mi się o uszy...w Polsce dużo wody jeszcze musi w rzekach upłynąć, żeby tak rygorystyczne przepisy wprowadzić... stawiam na to że produkcja trafi na export..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę czekam aż ES się z Verbem dogada.

 

Jeśli się nie dogada, to kto wie, może na testy się zapiszę.

 

Chyba jeszcze długo poczekamy na wprowadzenie pozytywnych zmian w sterowniku. Ja w sezonie ponownie odpalę na routerku lub RPi Pythona + skrypt, który bardzo dobrze poprawia jakość spalania groszku.

Choć tli się jeszcze nadzieja na zmiany przez ECS.

Jeśli nic się nie zmieni to być może jednak zawita w kotłowni SPP Boleckiego.:) Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Zawijan.... coś nie coś obiło mi się o uszy...w Polsce dużo wody jeszcze musi w rzekach upłynąć, żeby tak rygorystyczne przepisy wprowadzić... stawiam na to że produkcja trafi na export..

Mogę się pochwalić,że RBR już śmiga na Słowacji u kolegi neujan.

A tak przy okazji jak tam u Ciebie Janek kociołek się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze długo poczekamy na wprowadzenie pozytywnych zmian w sterowniku. Ja w sezonie ponownie odpalę na routerku lub RPi Pythona + skrypt, który bardzo dobrze poprawia jakość spalania groszku.

Choć tli się jeszcze nadzieja na zmiany przez ECS.

Jeśli nic się nie zmieni to być może jednak zawita w kotłowni SPP Boleckiego.:) Czas pokaże.

 

Na tą chwilę eCoal mi bardziej odpowiada ze względu na ilość obsługiwanych pomp i programatory. Ale jakby urwał jeszcze z pół kilo na dobę, to byłoby miodzio ;)

 

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...