Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
No to szczęście mają inwestorzy że nie wziąłeś się za sprzedaż kotłów, hehe

Ty piszesz o ściemie ?

Jesteś tu największym ściemniaczem na tym forum.

Nie ja naganiałem Mikiemu klientów po forum za działkę od pompy pod "płaszczykiem" doradztwa.

Spaliłbym się ze wstydu ale po Tobie to ścieka jak po kaczce.

Jeszcze właśnie tych nowych ludzi którzy wpadają na forum możesz w konia ładować, tak jak Piotrek napisał Ci co są od dawna dobrze wiedzą czym pachniesz.

W konia to Ty ładujesz inwestorów nie dobierając im kotła wg wyliczonego obciążenia cieplnego.

Twoim obowiązkiem jako sprzedawcy źródła ciepła jest zrobić taki audyt domu przed sprzedażą kotła.Jeśli tego nie robisz,robisz to ze szkodą dla przyszłego inwestora.

 

Dotyczy to każdego źródła ciepła,kotła na ekogroszek,pompy ciepła,kotła na gaz czy na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie to tam pied.li co se napiszesz :)

Zawsze będę pisał co myślę o ekosyfie w każdej postaci i o ludziach naciągających zielonych inwestorów na ekosyf w każdej postaci :)

 

Dopóki tu będę zawszę będę informował inwestorów o prawdopodobnej chęci naciągnięcia ich przez sprzedawców kotłów oferujących im kocioł nie odpowiadający obciążeniu cieplnym ich domu czyli de facto oszukaniu inwestorów w tym zakresie.

Ty pleciuga, o ile dobrze pamiętam to już końcem poprzedniego roku żegnałeś się z forum ?

Wykasowałeś chyba z 6 czy 7 tysięcy postów czyli największych debilizmów których po jakimś czasie zacząłeś się wstydzić, teraz widać że znowu licznik Ci nabił pewnie ze 2 tysie nowych złotych myśli :)

O ile dobrze pamiętam to miałeś forum zastąpić hodowlą rybek ?

Może w końcu w życiu by Ci coś wyszło bo do edukowania zupełnie się nie nadajesz niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konia to Ty ładujesz inwestorów nie dobierając im kotła wg wyliczonego obciążenia cieplnego.

Twoim obowiązkiem jako sprzedawcy źródła ciepła jest zrobić taki audyt domu przed sprzedażą kotła.Jeśli tego nie robisz,robisz to ze szkodą dla przyszłego inwestora.

 

Dotyczy to każdego źródła ciepła,kotła na ekogroszek,pompy ciepła,kotła na gaz czy na prąd.

 

Napisał ten, co ma dwa razy przewymiarowaną pompkę, he he :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konia to Ty ładujesz inwestorów nie dobierając im kotła wg wyliczonego obciążenia cieplnego.

Twoim obowiązkiem jako sprzedawcy źródła ciepła jest zrobić taki audyt domu przed sprzedażą kotła.Jeśli tego nie robisz,robisz to ze szkodą dla przyszłego inwestora.

 

Co Ty mi matołku pierdzielisz o obowiązkach.

Zmuś kogoś żeby cokolwiek zrobił jak nie musi.

Kto chce może skorzystać z takiego dobrodziejstwa i znajdzie na mojej stronie fachowca który zajmuje się takimi rzeczami ale zmusić to ani ja ani Ty go do tego nie zmusisz.

Ja jako sprzedawca, nie muszę nawet znać się na takich rzeczach.

Proponuję Ci żebyś zamiast pierdzielić głupoty po forum, wziął jutro rowerek i przejechał się po hurtowniach czy sklepach hydraulicznych, zapytaj tam o OZC czy poproś żeby Ci tam dobrali moc kotła do Twojego domu ?

Dopiero wtedy będziesz miał co pisać, hehe

Myślę że będą zaczynać od 25kW :)

Dopiero czepiaj się mnie zawistny pajacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Napisał ten, co ma dwa razy przewymiarowaną pompkę, he he :p

Co to znaczy przewymiarowane źródło ciepła na prąd ? W czym te przewymiarowanie się objawia ?

Czym różni się woda zagotowana grzałką 100kW zamiast 3kW ?

 

Myślcie panowie z wungla,myślcie bo ciężko wam to idzie ;)

 

Kto chce może skorzystać z takiego dobrodziejstwa i znajdzie na mojej stronie fachowca który zajmuje się takimi rzeczami ale zmusić to ani ja ani Ty go do tego nie zmusisz.

Dlatego też cały czas przestrzegam przed byciem owcą do strzyżenia przed takim karoką czy innym sprzedawcą czegokolwie,w przypadku poniżej sprzedawcy pompy ciepła:

Błąd,to Ty powinieneś wiedzieć czego potrzebujesz i iść do firmy z konkretnym zapytaniem na konkretne urządzenie a nie z projektem domu.

Inaczej zrobisz z siebie owce do strzyżenia bo firma zobaczy laika,który nie ma pojęcia o niczym i rzucą Ci wycenę najwyższą z możliwych.

Jak napisałem wcześniej,bez wiedzy na temat podstawy jesteś ślepy i głuchy i zdajesz się na łaskę bądź nie łaskę firmy,która może dobrze zaoferuje ale może równie dobrze naciągnac na kase.

Zapomniałeś o najistotniejszym punkcie,który powinien wystąpić jako pierwszy z pierwszych a więc:

1.Przed przystąpieniem do zastanawiania się nad systemem grzewczym trzeba wiedzieć ile dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie i cwu.

Najlepiej jak robi się to jeszcze przed budową domu.

 

Dopiero po tym punkcie zaczyna się zastanawianie nad systemem grzewczym lub zmniejszeniem zapotrzebowania na ciepło.

Bez tego jesteś ślepy i głuchy i nie masz pojęcia co,gdzie i dlaczego do siebie porównywać.

 

Jak pomału się uczysz to dobrze,być może mniej będzie owiec...

A że nowy dom ok.200m2 obciążenie cieplne ma ok.7-8kW to kotła do nowego domu pow.10kW nie powinieneś sprzedać nikomu poniżej tego metrażu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ten, co ma dwa razy przewymiarowaną pompkę, he he :p

Licząc od pierwszych herezji jakie tu wypisywał czyli farelki 2kW to nawet lepiej 4 a nie dwa, później było 3 kW a skończyło się na pompce 9kW :)

Teraz otrzymasz bpiter lekcję o stratach, o grzaniu w nocy choć Arturek ma 1 taryfę :)

Wiem, wiem Artur, chwaliłeś się niedawno że przechodzisz na dwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego też cały czas przestrzegam przed byciem owcą do strzyżenia przed takim karoką czy innym sprzedawcą czegokolwie,w przypadku poniżej sprzedawcy pompy ciepła:

 

.

Najpierw cytujesz mnie gdzie piszę że można znaleźć na mojej stronie fachowca od np. OZC a komentujesz żeby mnie omijać ?

Zdecyduj się chłopie :)

Gdzie znajdziesz taką obsługę ? gdzie strzygą owieczki w sklepach i hurtowniach czy u mnie ?

Pomyśl albo wytrzeźwiej w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc od pierwszych herezji jakie tu wypisywał czyli farelki 2kW to nawet lepiej 4 a nie dwa, później było 3 kW a skończyło się na pompce 9kW :)

Teraz otrzymasz bpiter lekcję o stratach, o grzaniu w nocy choć Arturek ma 1 taryfę :)

Wiem, wiem Artur, chwaliłeś się niedawno że przechodzisz na dwie :)

 

Ja to wszystko już znam, czytałem te jego mądrości już setki razy (niestety). Taki człowiek. Już go nie zmienisz. Teraz to można już tylko się za niego modlić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja to wszystko już znam, czytałem te jego mądrości już setki razy (niestety). Taki człowiek. Już go nie zmienisz. Teraz to można już tylko się za niego modlić :D

Rozumiem,Wodzisław Ślaski...i wszystko jasne ;)

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie zadane bezpośrednio do Ciebie,zresztą karoka na nie też nie umie odpowiedzieć:

Co to znaczy przewymiarowane źródło ciepła na prąd ? W czym te przewymiarowanie się objawia ?

Czym różni się woda zagotowana grzałką 100kW zamiast 3kW ?

Ile więcej prądu zużyje grzałka 100kW gotująca 1l wody od grzałki 3kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko już znam, czytałem te jego mądrości już setki razy (niestety). Taki człowiek. Już go nie zmienisz. Teraz to można już tylko się za niego modlić :D

No przykro mi bardzo że też musiałeś przez to przejść :)

Z tą modlitwą to chyba ostatni ratunek :)

Może by do dobrodzieja w Przyszowicach wysłać jakiś porządny datek coby jakąś mszę i egzorcyzmy odprawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy,ani antyreklamy.Rynek kotłów jest spory,każdy może sobie wybierać do woli.Zaznaczyłem fakt,że wiele kotłów ma wymiennik poziomy,a co za tym idzie-podobna "łatwość" czyszczenia.Co do budowy,cóż nie każdy kocioł nie posiadający konstrukcji RBR-a jest złym kotłem.Tyle chciałem swoim postem zaznaczyć..

 

Może lepiej przyznaj, że się zapędziłeś i nie ma takich przykładów :)

 

Nie pisz, że poziomy wymiennik równie łatwo się czyści, bo taki mam od lat w swoim kotle, i trzeba się w nim przy dużej wprawie z 2-3 minuty namachać skrobakiem co na pewno jest trudniejsze niż machnięcie wajchą w RBR.

 

Piszcie sobie co chcecie (sprzedający RBR-a) ,tylko jak dla mnie sprzedawca zawsze zachwala swoje.

 

Ja sprzedaję także Skam-P które mają wymiennik poziomy - każdemu klientowi mówię o różnicach i jeden wybiera RBR a drugi Skam - chodzi o to, żeby wybór był w pełni świadomy.

 

 

Ufam Twoim testom opału i użytej przy nich wiedzy.Teraz,może odrobinę mniej-oferujesz sprzedaż opału.A to już,jak dla mnie,może być reklamą.Nic się nie dzieje bezinteresownie..

 

Zauważyłeś jakieś różnice w testach po tym gdy zacząłem sprzedawać ekogroszek ?

 

Mój sterownik jest cały czas widoczny, więc można sprawdzić na wykresach co się kiedy działo - poza tym mi zależy na tym, żeby mieć wiarygodne wyniki bo sam z nich korzystam :)

 

Testuję ekogroszki od 2 lat i nieraz kupowałem je tylko do tego, więc jednak bezinteresowne rzeczy także się dzieją :)

 

 

Dobrze wiesz,że najlepszy kocioł i sterownik można poprowadzić lepiej lub gorzej.Więc odrobina dystansu w zachwalaniu sprzedawanych przez siebie produktów by się przydała.Choć pewnie nie gwarantuje to sukcesów w sprzedaży :)

Pozdrawiam.

 

Wszystkiego można używać lepiej lub gorzej więc idąc tym tokiem myślenia trzeba by nic nie zachwalać nawet gdy jest doskonałe ...

 

Na przykład eCOAL - a używa mój sąsiad w ENKA Set 25 kW z palnikiem PPS 25 i pracuje u niego bardzo dobrze pomimo, że nie jest dedykowany do jego kotła ani palnika - w porównaniu do RT-09 Tatarka zużycie ekogroszku jak sam stwierdził zmalało mu o 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,Wodzisław Ślaski...i wszystko jasne ;)

 

 

Coś masz do Wodzisławia?

 

 

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie zadane bezpośrednio do Ciebie,zresztą karoka na nie też nie umie odpowiedzieć:

 

Ile więcej prądu zużyje grzałka 100kW gotująca 1l wody od grzałki 3kW ?

 

Nie porównuj gówna z mientą. PC to nie czajnik. Przewymiarowałeś sobie pompkę, żeby Ci dupa so sofy nie przymarzła przy -25°C

Edytowane przez bpiter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hehehe popieram :lol2:

Tak wam sprzedawcom ekosyfu w różnej postaci psuje biznes ?

Myślę,że jest to bardzo dobra sprawa,zdecydowanie na korzyść inwestora i powietrza :)

 

A niech nowi inwestorzy się uczą i nie dają się mamić i nie grają za owce:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6585071&viewfull=1#post6585071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie porównuj gówna z mientą. PC to nie czajnik. Przewymiarowałeś sobie pompkę, żeby Ci dupa so sofy nie przymarzła przy -25°C

No właśnie dom to czajnik,tyle ile potrzebuje energii do ogrzania tyle musisz mu dać,ni mniej,ni więcej,tak samo jak czajnik,musisz mu dać tyle energii do zagotowania ile potrzebuje,ni mniej,ni więcej,czy dasz mu to grzałką 3kW czy 9kW zużycie energii na zagotowanie będzie identyczne,podobnie z pompą,która zasilana jest prądem.

Na ogrzanie domu z obciążeniem cieplnym 3kW zużyje tyle samo energii grzejąc mocą 3kW przez 24h co mocą 9kW przez 8h,ni mniej ni więcej,zużycie energii w obu przypadkach będzie identyczne.

W pierwszym przypadku zużyjesz 3kW*24h=72kWh*0,55zł=39,6zł a w drugim przypadku 9kW*8h=72kWh*0,55zł=39,6zł

Zatem gdzie te przewymiarowanie ?

Słuchaj karoki to daleko nie zajedziesz ;)

 

To nie kocioł,że czy chcesz czy nie chcesz musisz grzać non stop i tracić energię,to nie kocioł na ekosyf gdzie masz straty energii na podtrzymanie,sprawność,wilgotność ekogroszka,spieki itp.

Jak się zagotuje/ogrzeje tyle ile potrzeba to się wyłącza.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie kocioł,że czy chcesz czy nie chcesz musisz grzać non stop i tracić energię,to nie kocioł na ekosyf gdzie masz straty energii na podtrzymanie,sprawność,wilgotność ekogroszka,spieki itp.

Jak się zagotuje/ogrzeje tyle ile potrzeba to się wyłącza.

 

A przy -25°C się nawet nie włączy i dupa blada (czyt. sina z zimna) :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...