Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może lepiej przyznaj, że się zapędziłeś i nie ma takich przykładów :)

 

Nie pisz, że poziomy wymiennik równie łatwo się czyści, bo taki mam od lat w swoim kotle, i trzeba się w nim przy dużej wprawie z 2-3 minuty namachać skrobakiem co na pewno jest trudniejsze niż machnięcie wajchą w RBR.

 

 

Chyba przesadzasz.

Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie

Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...

czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

 

Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

 

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Chyba przesadzasz.

Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie

Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...

czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

 

Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

 

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

 

Po ostatnich wypowiedziach SUSPENSERA widać ,że już niedaleko mu do "fanatic team".Kurcze,dobre działki płaci producent tego cuda.

 

SUS ,masz w stopce: "Nie mógłbym żyć w świecie bez katedr".

Ja powiem ci tak: "Mógłbym żyć w świecie, bez cwaniackich sprzedawczyków kotłów i opału".

Nie bierz tego osobiście do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przesadzasz.

Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie

Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...

czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

 

Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

 

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

 

Jarecki z tym czyszczeniem to też taka marketingowa papka powielana przez producentów i sprzedawców... Mnie też straszyli, że z pionowymi kanałami są same problemy... Gdyby czyszczenie było codziennie rano i wieczorek to OK... ale to czyści się co kilka/kilkanaście tygodni.

Ktoś, kto dopiero szuka pieca może rzeczywiście mieć wrażenie, że czyszczenie to jakaś heroiczna robota.

 

Ja mam kanały pionowe. Czyści się normalnie. Całość z miejsca wpada do popielnika. Po jakiś czasie jak już człowiek ogarnie kocioł, zasady palenia i ma dobry węgiel to za bardzo nawet nie ma co czyścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos ja nie pamiętam jaki Ty masz kocioł, ale jak mnie pamięć nie myli miałeś coś konstrukcyjnie podobnego do RBR-a a nie typowego z kanałami pionowymi

Nie chcę jednak dyskutowac o tym na wątku tematycznym, można na bardziej ogólnym.

 

Nie lubię jak się robi z wątków tematycznych śmietniki.

PS. Twoja bawaria (jak pamiętam) jest także oparta o wymiennik kotła dolnego spalania a więc spaliny "odbijając się" od "sufitu" komory spalania (tutaj trochę tego "miodu" zostaje") wracają na dół pod palnik i trafiaja do tyłu w kanał pionowy do tego momentu jest to wspólne z RBR, różnica to dalszy przebieg spalin, u Ciebie nie ma liczby mnogiej kanałów pionowych, masz 1kanał pionowy przedzielony jednym czy dwoma pionowymi przewałami wodnymi, nie mniej jest to nadal 1kanał.... , tyle,że szerszy i przedzielony a w to miejsce w rbr jest wąski kanał z którego trafia się w dwa poziome... (2poziome zamiast Twoich przewałów wodnych)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Napisz coś więcej o gęstości prądu.

Prąd przy-25st.C gestnieje do konsystencji galarety dlatego też występuje problem z włączaniem urządzeń zasilanych prądem,to taka teoria wg biptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd przy-25st.C gestnieje do konsystencji galarety dlatego też występuje problem z włączaniem urządzeń zasilanych prądem,to taka teoria wg biptera.

 

To Twoja teoria nie widziałem żeby ktoś jeszcze wspominał o tym ...

 

Co do gęstości prądu dalej nic mądrego nie napisałeś ... a liczyłem że czegoś się dowiem od gościa z rangą "OLIMP FORUM - oświecona góra"

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyjadę z takim trudnym pytaniem: co mogę zrobić by choć trochę przygłuszyć pracę podajnika podczas podawania?

Czy jeśli zapodam jakąś gumę pod nóżkę od podajnika, to będzie ciszej? Mój podajnik stoi bezpośrednio na płytkach w kotłowni.

 

kol. mark3k opracował : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223043-Wyciszenie-napędu-podajnika-ślimakowego-kotła-(RBR)&highlight=mark3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi zasypami mam je wpisywać w zakładce zdarzenia i tam dodac ile kilo ,date i z jakiej parti jest węgiel ,czy w panelu głownym ecoala ?Bo jeśli robie to w zakładce zdarzenia do nie przerzuca mi tego na panel główny ecoala, a jeśli zrobie to na ecoalu i mam np. zapasa kilkunastu minut to te minuty mi kasuje i wrzuca te ktoe wpisałem nowe.Jak to mam być tak konkretnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi zasypami mam je wpisywać w zakładce zdarzenia i tam dodac ile kilo ,date i z jakiej parti jest węgiel ,czy w panelu głownym ecoala ?Bo jeśli robie to w zakładce zdarzenia do nie przerzuca mi tego na panel główny ecoala, a jeśli zrobie to na ecoalu i mam np. zapasa kilkunastu minut to te minuty mi kasuje i wrzuca te ktoe wpisałem nowe.Jak to mam być tak konkretnie ?

 

Ja wciskam zasyp paliwa na panelu www. Ale staram się to robić jak już opał w zasobniku się kończy, mam dokładnie wyliczony przesyp.

Jak masz zapas kilkunastu minut to możesz zawsze sobie zmienić czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika czyli dodać ten zapas do wcześniej wyliczonego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi zasypami mam je wpisywać w zakładce zdarzenia i tam dodac ile kilo ,date i z jakiej parti jest węgiel ,czy w panelu głownym ecoala ?Bo jeśli robie to w zakładce zdarzenia do nie przerzuca mi tego na panel główny ecoala, a jeśli zrobie to na ecoalu i mam np. zapasa kilkunastu minut to te minuty mi kasuje i wrzuca te ktoe wpisałem nowe.Jak to mam być tak konkretnie ?
Tak właśnie jest. Jeżeli nie dosypujesz do pełna a tylko częściowo to te pozostałe min. sobie doliczaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu ma się nie włączyć ? Prąd będzie za gęsty ?

 

Przepraszam - źle się wyraziłem. Włączy się, swoje padu zeżre, a i tak ciepła z tego żadnego nie będzie!!! Ale ty to wszystko wiesz, tylko próbujesz wcisnąć kit niedoinformowanym inwestorom o cudownych właściwościach pompki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...