Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Arturo72
Przepraszam - źle się wyraziłem. Włączy się, swoje padu zeżre, a i tak ciepła z tego żadnego nie będzie!!! Ale ty to wszystko wiesz, tylko próbujesz wcisnąć kit niedoinformowanym inwestorom o cudownych właściwościach pompki :D

Narazie przy -18st.C pracowała na ogrzewanie przez 6-7h bo tyle jej wystarczylo zeby utrzymac 22,5st.C w domu i zzerajac przy tym 3,2kWh na godzinę pracy.

Czy jak będzie o 7st.C mniej będzie dużo więcej zarla czy tylko będzie dłużej pracowała np.o 2-3h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam - źle się wyraziłem. Włączy się, swoje padu zeżre, a i tak ciepła z tego żadnego nie będzie!!! Ale ty to wszystko wiesz, tylko próbujesz wcisnąć kit niedoinformowanym inwestorom o cudownych właściwościach pompki :D
Nie zaczepiaj to nie będzie powodów do robienia bagna z wątku tematycznego, spamer zawsze szuka powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. samoczyszczacy...

Hm... taki sobie skonstruowałem i zamontowałem w mojej i nie tylko kotłowni.Mój pracuje od kwietnia a drugi od 2 tyg .

Czyżbym przewidział co się szykuje?Nie przecież ja tego nie rozumie.Ale co tam.Szkoda tylko,że misiek dostał zwiechy bo nie wykrył trendów , wymiennik równo wygrzany,temp spalin wyższa od poprzedników.Co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... taki sobie skonstruowałem i zamontowałem w mojej i nie tylko kotłowni.Mój pracuje od kwietnia a drugi od 2 tyg .

Czyżbym przewidział co się szykuje?Nie przecież ja tego nie rozumie.Ale co tam.Szkoda tylko,że misiek dostał zwiechy bo nie wykrył trendów , wymiennik równo wygrzany,temp spalin wyższa od poprzedników.Co o tym myśleć?

 

Kiedy coś więcej napiszesz na temat swojego wyrobu?? Lubie ludzi którzy umieją coś więcej niż jak jak bycie klakierem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie przy -18st.C pracowała na ogrzewanie przez 6-7h bo tyle jej wystarczylo zeby utrzymac 22,5st.C w domu i zzerajac przy tym 3,2kWh na godzinę pracy.

Czy jak będzie o 7st.C mniej będzie dużo więcej zarla czy tylko będzie dłużej pracowała np.o 2-3h ?

Spadaj trolu.

Kogo tutaj to obchodzi, idź siądź sobie przed pompką, strzep gruszkę a później podniecaj się dalej z kolegami pompiarzami.

Piszemy tu o kotle węglowym, nie masz o tym pojęcia to nie troluj.

Jeśli ja czy ktoś inny będzie chciał poczytać o pompach zapewniam Cię że każdy potrafi odnaleźć odpowiedni wątek, Ty widać gubisz się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadaj trolu.

Kogo tutaj to obchodzi, idź siądź sobie przed pompką, strzep gruszkę a później podniecaj się dalej z kolegami pompiarzami.

Piszemy tu o kotle węglowym, nie masz o tym pojęcia to nie troluj.

Jeśli ja czy ktoś inny będzie chciał poczytać o pompach zapewniam Cię że każdy potrafi odnaleźć odpowiedni wątek, Ty widać gubisz się na forum.

On tego do końca swego żywota nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zawirowacze? 2 kociołek jest tej samej wielkości?

Nie ma zawirowywaczy są za to przeloty dopalająco-czyszczące.Cały wymiennik jest nad palnikiem.Nie ma nic poniżej.Przeloty spalin służą również do odpylania wymiennika.Na tym zakończę info mojego wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z praktyki wiem,że jak się do kogoś nie odzywasz to gorzej niż byś mu w mordę przylał :)
Jemu to jest obojętne bo i tak będzie spamował.

 

Jeszcze na to czas,gdybym pokazał jak wygląda od środka ,bez patentu ten wymiennik zniknie razem ze mną.
Napisz jak ci wychodzi czyszczenie, masz porównanie do poprzedników. Z tego co się domyślam to możesz to zrobić w minutę i zmiotką :)

Odpopielacz zamontowałeś?

 

Nie mam tego czym zmierzyć,jedyna miara to jak to po staremu liczono,powierzchnia wymiany.Szacuję na 15-17 kW.Z powierzchni wyszło 1,9m2.

Jak to wygląda w porównaniu z BBR`rem? Jaką koronę masz zamontowaną? Modyfikowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zawirowywaczy są za to przeloty dopalająco-czyszczące.Cały wymiennik jest nad palnikiem.Nie ma nic poniżej.Przeloty spalin służą również do odpylania wymiennika.Na tym zakończę info mojego wymiennika.

Pytałem o wielkość ,czy tamten będzie/jest mniejszy gdyż im mniejszy wymiennik tym trudniej odebrać ciepło z spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku,duży nacisk kładłem na to aby jak najrzadziej kocioł czyścić.Czy mi się udałe nie wiem,wiem jednak to,że b.duża ilość pyłów spada do popielnika.

Co do porównania do RBR-a to powiem tak.Palniki te same,Sterowanie te same .Poprawić po sobie mogę ale na to za wcześnie..Nie uważam,że mój Kocioł jest lepszy od RBR-a.jest po prostu inny niż obecne na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie przy -18st.C pracowała na ogrzewanie przez 6-7h bo tyle jej wystarczylo zeby utrzymac 22,5st.C w domu i zzerajac przy tym 3,2kWh na godzinę pracy.

Czy jak będzie o 7st.C mniej będzie dużo więcej zarla czy tylko będzie dłużej pracowała np.o 2-3h ?

 

Przydałoby się trochę elementarnej wiedzy na początek... Jeśli sądzisz, że do podgrzania wody czy powietrza o 5 stopni C w zakresie +15C-(+20)C albo np. -15C- (-10)C potrzeba tyle samo ciepła to jesteś w będzie...duzym błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o wielkość ,czy tamten będzie/jest mniejszy gdyż im mniejszy wymiennik tym trudniej odebrać ciepło z spalin.

To nie jest tak do końca.Możesz mieć wymiennik większy.Dlaczego? Zauważyłem,że średnio kocioł ma ok 48 cm szer wymiennika.Gdyby były szersze to miał bym pole do popisu.Starałem się jednak trzymać jakiejś miary powiedzmy standardowej. Czy słusznie,nie wiem.

Czy trudniej odebrać? Jak to policzyć? Kocioł ma różne punkty temperatur.Jest cieplej i zimniej.Mi udało się uzyskać wszędzie prawie taką samą (nie nad palnikiem bo tam jest cieplej) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...