Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość ma kable 12kW,ciekawy jestem jakby taki kolo podszedł do ciebie i powiedział,że ma 160m2,jaki kocioł, byś mu zaproponował znając jego obciążenie 2,5kW ? A jaki nie znając jego obciążenia ?

Mowa o R&K.

 

Widzisz czemu musisz sam robić OZC chcąc postępować uczciwie wobec klienta a nie tylko łoić z niego kasę ?

Gro osób w tym temacie ma znacznie przewymiarowane kotły wg obciążenia nawet nie wiedząc o tym,nawet nie wiedząc o tym,że zużywają o ok.50 do nawet 100% więcej energii niż powinni bo sprzedawca kotła RBR o tym ich nie poinformował tylko wcisnął im to na czym zarabia.

Postępujesz uczciwie w stosunku do nich ?

Wg mnie nie ale co tam

 

Ok Nauczycielu. Pokaż jak to wyliczyłeś na przykładzie kotła 7kW i 12kW ?

Dodatkowo policz ile więcej będzie to kosztować ... do obliczeń weź Miał workowany 25MJ/kg w cenie 400PLN z teleportacją do kotłowni.

 

Myślę że dasz radę to policzyć ...

 

Nie zapomnij o cwu - niech będzie dla 4os rodzinki 2 na 2 (dwa samce , dwie samice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Najpierw trzeba poznać straty energii jakie traci dom następnie można wyliczyć ile potrzeba tej energii do uzupełnienia tych strat.

Liczenie tej energii wg zużycia węgla nie ma sensu bo nie wiadomo ile wyleci kominem zamiast do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie tej energii wg zużycia węgla nie ma sensu bo nie wiadomo ile wyleci kominem zamiast do domu.

Czyli tak jak pisałem: forumowy pleciuga :)

Jak to jest że chyba dwa posty wyżej podajesz 50 czy 100% leci w komin i poszło w świat.

Teraz już klepiesz co innego.

Skąd wziąłeś te 50 czy 100% a teraz piszesz że to niema sensu.

Jak zwykle pieprzysz żeby pieprzyć.

Już Ci pisałem że ja nie muszę nic liczyć a nawet inwestor nie musi robić takich rzeczy, kto chce są od tego fachowcy którzy się na tym znają i robią takie rzeczy.

Aha, Ciebie oczywiście nie uważam za takiego fachowca, Ty jesteś tylko forumowym bajkopisarzem, uczulonym nawet nie na ogrzewanie paliwami stałymi a na mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,moze ktos zerknac na moje spalanie?jeszcze 4-5 dni temu spalałem 3,5kg/d teraz ok 6-7kg/d,wydłuzałem tylko czas miedzy załaczeniem sie pompy obiegowej 15 min pracy 1 godz postoju.Wczesniej chodzilo 15min pracy 30 postoju.P cyrkulacyjna erga
Woda dłużej stoi i się bardziej wychładza, trzeba ją podgrzać. Jeszcze zrobiłeś zmianę na histerezie, może to też dopełnia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,moze ktos zerknac na moje spalanie?jeszcze 4-5 dni temu spalałem 3,5kg/d teraz ok 6-7kg/d,wydłuzałem tylko czas miedzy załaczeniem sie pompy obiegowej 15 min pracy 1 godz postoju.Wczesniej chodzilo 15min pracy 30 postoju.P cyrkulacyjna erga

 

U mnie podobnie , tylko było tak , że na jakiś czas miałem wyłączoną podłogówke .jakieś dwa tygodnie temu znowu załączyłem (bo ktoś mi tam pisał ,że musi sie ponownie wygrzać ale dodam grzeje sie juz dwa tygodnie to chyba dawno sie wygrzała).Wczesniej spalał mi max 4kg/d a teraz 6kg/d .Jakoś nikt nic mądrego nie doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia i wyprowadzenia z błędu:

 

A pompka p-w i prąd jednak nie zgęstniał...

 

Została również poruszona kwestia PC typu powietrze/woda. Tu jestem na nie. Trche czytałem na ten temat i z tego co się dowiedziąłem to jest to zawodny system. Bez jakichś większych obaw można go stosować do podgrzewania wody ale do grzania w domu to juz rośnie problem i pare firm mi to odradziło bo system po osiągnięciu - 20 czy - 30 stopni na zewnątrz domu potrafi się wyłaczyć całkowicie. Tak więc ja osobiście bym się w to nie pakował i nie zamierzam.

 

Dla wyjaśnienia i wyprowadzenia z błędu :)

Słowo przeciw słowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
U mnie podobnie , tylko było tak , że na jakiś czas miałem wyłączoną podłogówke .jakieś dwa tygodnie temu znowu załączyłem (bo ktoś mi tam pisał ,że musi sie ponownie wygrzać ale dodam grzeje sie juz dwa tygodnie to chyba dawno sie wygrzała).Wczesniej spalał mi max 4kg/d a teraz 6kg/d .Jakoś nikt nic mądrego nie doradził.

Cudów nie ma,chociaż jak sam sprzedawca RBR twierdzi,że:

A to pech.

to jedynie wypada liczyć na cuda bo opierać się na kimś kto nie ma pojęcia o specyfice domu to jak być saperem.

 

Jeśli nic w ustawieniach nie zmieniałeś a opał jest ten sam to jest kilka opcji:

1.Podłogówka po przerwie musiała przyjąć odpowiednio większą ilość energii i być może było to czasowe większe zużycie

2.Warunki na zewnątrz zmieniły się na tyle,że dom potrzebuje większej ilości energii,nie wiem czy macie krzywe grzewcze w sterach

3.Opał niby ten sam ale z innego worka może mniej kaloryczny czyli chrzczony ?

4.Wymiennik jest zarościały i nie odbiera ciepła

5.RBR rozdziawił się tak,że łyka większą ilość kg bez przyczyny

 

Chociaż widzę,że ekosyf jest raczej oderwany od fizyki i nie koniecznie w/w opcje,które wystąpią przy cywilizowanym źródle ciepła,mogą być wiążące dla ekogroszka a zużycie to jak rosyjska ruletka,zależy od tego czy górnik ma dobry dzień :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma,chociaż jak sam sprzedawca RBR twierdzi,że:

 

to jedynie wypada liczyć na cuda bo opierać się na kimś kto nie ma pojęcia o specyfice domu to jak być saperem.

 

Jeśli nic w ustawieniach nie zmieniałeś a opał jest ten sam to jest kilka opcji:

1.Podłogówka po przerwie musiała przyjąć odpowiednio większą ilość energii i być może było to czasowe większe zużycie

2.Warunki na zewnątrz zmieniły się na tyle,że dom potrzebuje większej ilości energii,nie wiem czy macie krzywe grzewcze w sterach

3.Opał niby ten sam ale z innego worka może mniej kaloryczny czyli chrzczony ?

4.Wymiennik jest zarościały i nie odbiera ciepła

5.RBR rozdziawił się tak,że łyka większą ilość kg bez przyczyny

 

Chociaż widzę,że ekosyf jest raczej oderwany od fizyki i nie koniecznie w/w opcje,które wystąpią przy cywilizowanym źródle ciepła,mogą być wiążące dla ekogroszka a zużycie to jak rosyjska ruletka,zależy od tego czy górnik ma dobry dzień :)

Czy takie obrażanie i pisanie o użytkownikach kotłów na węgiel i ekogroszek jest przez ciebie zamierzony? Czy celowo naruszasz zasady regulaminu obrażając tych użytkowników? Każdy twój post w których będą stosowane zasady regulaminu będę zgłaszał do moderatora i redakcji. Do skutku aż się nauczysz pisać bez obrażania ty "OLIMP FORUM"

Do ciebie można pisać i mówić jak do nałogowego alkoholika, mówisz mu nie pij a on dalej pije a do ciebie nie pisz w temacie na którym się nie znasz a ty piszesz. Będę robił to do skutku aż wezmą ciebie na odwyk i innych będę do tego namawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy takie obrażanie i pisanie o użytkownikach kotłów na węgiel i ekogroszek jest przez ciebie zamierzony? Czy celowo naruszasz zasady regulaminu obrażając tych użytkowników?

W którym miejscu w zacytowanym przez ciebie poście kogoś obraziłem ?

Wytłuść proszę tą obrazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu w zacytowanym przez ciebie poście kogoś obraziłem ?

Wytłuść proszę tą obrazę.

 

Arturo. Odpuść proszę, bo od paru ładnych lat nie znajdujesz na tym forum nikogo, kto by twoje wpisy traktował poważnie. Oczywiste niedorzeczności, które wypisywałeś i wypisujesz, po zorientowaniu się w nich, kasujesz. My to wiemy. Nic się w naszych oczach nie zmieniłeś kasując swoje kompromitacje. Pozwól wymieniać tutaj poglądy na tematy kotłów ludziom, kotłami zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Pół roku mnie nie było a tutaj widzę jak było tak jest. Arturo spamuje i wkur%$a Wieśka. Minertu puścił parę z gełby :) o swoim cudzie techniki. Novy dalej kibicuje. Zbigmaz asystuje itd itp (bez urazy dla każdego - to takie żarciki). Widać że sezon się zbliża. Ale wracając do wątku. Miałem w lecie SPP na testach. Przebiegły tak sobie (trochę go poznałem). Wydaje mi się że w lecie to nie jest dobry czas na testy. Napewno algorytm spalania jest "czystszy" niż ecoal. CO do spalania u mnie wychodziło mniej na coali. ok 3,2 kg na SPP do ok 2,6 kg na ecoalu - dlaczego? nie wiem. Tak wychodziło i już. Ogólnie nie przekonał mnie i narazie nie zamierzam kupować. Może potestuję jeszcze zimą. Ogólnie będę się wprowadzał na te święta zatem będę już testował na żywym organizmie. Sam jestem ciekaw jak to będzie. Miałem przedsezon rozruchowy a teraz trzeba będzie już przejechać tak zeby nie zamarznać. Pozdrowienia dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się też z opiniami,że to właśnie latem można się lepiej przekonać co do czystości spalania i wartości sterownika. Nie mam na ten temat własnego zdania, gdyż nie miałem okazji jeszcze porównać SPP z eCoalem. Pewnie ile osób, tyle opinii, tym bardziej, że każdy ma inną instalację, inny opał czy inny kocioł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyczyścić, jak gdzies ruda się pokazała to czymś zapaprać, niektórzy zabezpieczają antykorozyjnie miejsca w zasobniku tam gdzie osuwające się paliwo uszkodziło powierzchnię lakierowaną.

Czy otwierać czy zamykać zależy od warunków w kotłowni.

Jedni mówią otwierać, drudzy pozatykać co możliwe.

Nie mam z tym problemu bo palę cały rok :)

 

 

Witam wszystkich przed sezonem po długiej przerwie.

 

Trochę czasu minęło od ostatniej wizyty w kotłowni. Kocioł zamknąłem na 4 spusty w tamtym tygodniu zajrzałem do pieca i widzę że to był błąd w środku strasznie zawilgocony gdzieniegdzie trochę rdzy się pojawiło otworzyłem i przez kilka dni wszystko ładnie wyschło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...