Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jak są termostaty w układzie z kalafiorami,zawór XD jest zbędny.

 

Są termostaty.

Chciałby zaworem xd wyeliminować w okresie przejściowym (a było i będzie takich dni całkiem sporo, kiedy tryb lato i zima będą się przełączały w czasie dnia) zalewanie kotła zimną wodą, kiedy będzie się załączała pompa co.

Czy to już jest nadwrażliwość z mojej strony?

 

A i ciekaw jestem Twojej opini o spp ale po zimie.

Edytowane przez edgar184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka. Gdyby komuś akurat po odpaleniu instalacji padła Pompa obiegowa to posiadam 3 szt na popchnięcie. Praktycznie nowe zainstalowane w lutym WILO STAR RS 25-6 oraz 25-4. Cena do negocjacji. Jeżeli tym postem naruszyłem regulamin to przepraszam i proszę o przeniesienie ewentualnie do innego tematu

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Są termostaty.

Chciałby zaworem xd wyeliminować w okresie przejściowym (a było i będzie takich dni całkiem sporo, kiedy tryb lato i zima będą się przełączały w czasie dnia) zalewanie kotła zimną wodą, kiedy będzie się załączała pompa co. .

 

Ustawisz tryb pompy CWU + mieszkająca i po sprawie.Nie pchaj się w zbędne pierdoły.Zawór 4D do nich należy.Układ CO ma być najprostszy z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
I tak mam ustawione, ale martwią mnie te spadki powrotu w okresie przejściowym.

Musisz sam zgłębić temat prowadzenia kotła skoro się na taki zdecydowałeś.Ja preferuje inne prowadzenie kotła,takie na jakie jest zapotrzebowanie, a nie męczenie konia 8kW grupowe,czy zima czy lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie męczenie konia 8kW grupowe,czy zima czy lato :)

Do mnie pijesz ? :)

O jakim męczeniu konia piszesz ?

Pamiętasz pewnie co pisałem tamtej jesieni ? że nic nie będę grzebał i będzie ok.

Dla Ciebie nie musi być ok, dla mnie jest, ja nie mam zamiaru mieszkać w kotłowni a przede wszystkim nie mam na to już teraz czasu.

Wszystkiego dobrego życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ostatecznie bufor można zastosować do kotła z podajnikiem ale na pellety .

Wg mnie tam jest zbędny bo tam zapalarka reguluje grzanie i nie ma zmartwienia,że nadmiar ciepła pójdzie kominem.

jak już będzie ciepło t po prostu kocioł się wygasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tam jest zbędny bo tam zapalarka reguluje grzanie i nie ma zmartwienia,że nadmiar ciepła pójdzie kominem.

jak już będzie ciepło t po prostu kocioł się wygasi.

 

To się zastanów i policz...

Zastanów się jakiej mocy jest zapalarka i ile ciągnie prądu oraz jak długo podczas cyklu rozpalania (podpowiem Tobie jakieś 2minuty)

Zastanów się czy częściej będzie pracować z buforem czy bez, zauważ,że pellet ma ok.17MJ.

 

Spróbuj policzyć w stosunku do ok. 1 pod 1,3kg/h węgla (takiego 22-24MJ w trybie letnim) straconego na dobę na proces podtrzymania, gdzie on się naturalnie spala a tylko okresowo ruszy się podajnik, zaokrąglijmy taką pracę na 10minut w skali doby (silnik 90W)

 

Teraz policz po ilu cyklach w skali dobry będzie to dużo mniej opłacalne.... - ogarniesz taką matematykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile moje informacje cokolwiek rozjaśnią, ale w ubiegłym sezonie paliłem Wesołą kupioną w Bartexie, zachecony dobrymi opiniami o tym węglu, Szczerze powiedziawszy byłem trochę rozczarowany, ale na ile była to "wina" samego węgla a ile mojej słabej wiedzy na temat palenia...tego nie wiem. Był to mój pierwszy sezon z kotłem na ekogroszek, stąd sporo zmieniałem w ustawieniach, uczyłem się, jak go właściwie prowadzić. Do dziś do końca nie wiem ;) Z węglem jest jak z ustawieniami: nie ma idealnego węgla dla każdego kotła i każdego "palacza". Choć z pewnością są tacy ludzie, którzy z każdym węglem sobie poradzą. Ja do takich nie należę.... Najbardziej zadowolony byłem z efektów spalania Kazimierza-Juliusza (niebieska Iskra), ale był to ostatni testowany przeze mnie węgiel i niewiele wtedy przy ustawieniach grzebałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tam jest zbędny bo tam zapalarka reguluje grzanie i nie ma zmartwienia,że nadmiar ciepła pójdzie kominem.

jak już będzie ciepło t po prostu kocioł się wygasi.

 

Kotły na pellet inaczej się prowadzi nie powinny pracować na zbyt malej mocy, również temperatura wody kotłowej nie może być niska ,chodzi o wilgoć w paliwie ,to drewno, będzie następowało skraplanie pary wodnej w spalinach co doprowadzi do powstawania osadów w kotle oraz szybszego zużycia. Palnik pelletowy oferuje większą modulacje mocy ale czy powinno się przesadzać ?.Częste rozpalanie zapalarką pociąga za sobą częstą kondensację większe zużycie prądu i szybsze zapalarki . Dlatego lepiej zastosować zbiornik buforowy akumulujący nadwyżkę energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo!! to, to, to! Do tego właśnie zmierzam :)

Może ktoś rzuci okiem na moje pytanie (kilka postów wcześniej) i rozjaśni mi nieco w głowie?

 

Ja kupiłem wesoła premium z prestige ekogroszekpakowany.pl , w zeszłym roku się nie zawiodłem i myślę że w tym roku nie będzie źle. Testowałem okolicznych dostawców i ten jest dużo lepszy, z worków się nie leje i widać że jest dobrze odsiany (brak miału) i w spalaniu wychodzi taniej niż nawet tańsze węgle czeskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój piec narazie stoi. Dokładnie wszystko wyczyściłem ale piec zaczął się wewnątrz pocić i narobiło się sporo rdzawego nalotu. Ogólnie nie będę w późniejszym czasie pieca wogóle odstawiał bo będzie grzał CWU ale mam pytanie jak to jest z ta jego wentylacją. U mnie drzwiczki otwarte a w popielniku mam wapno wsypane (tak mi zalecił Minertu). Pytam z ciekawości bo jak wspomniałęm raczej mnie ten problem dotyczyć nie będzie bo będę palił cały rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...