Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Poza tym, rzadko kiedy grzeje się caly baniak od 10C, tylko na bieżąco dogrzewa straty.

Do tego nie potrzeba mocy 11,6kWh....

 

:no:

Ci od węgla uważają zasobnik powyżej 120l za zbytek luksusu (wiem, bo sam takowy miałem:() Przy tak małej pojemności mając nawet średniej wielkości wannę niestety trzeba grzać cały zasobnik od tych 8-10st. Ale z drugiej strony, co to za problem dla kotła 25kW:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:no:

Ci od węgla uważają zasobnik powyżej 120l za zbytek luksusu (wiem, bo sam takowy miałem:() Przy tak małej pojemności mając nawet średniej wielkości wannę niestety trzeba grzać cały zasobnik od tych 8-10st. Ale z drugiej strony, co to za problem dla kotła 25kW:D

 

Kolejny ...

 

 

Kociołek 12kW , baniak 250L , >1km podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Wanien "schodzi" więcej jak jedna i 250l to mało. Powtórzę jeszcze raz nikomu nie chcę się czekać 2-3h - woda ciepła do kąpieli ma być i już.

 

Dodatkowo kociołek grzeje równocześnie baniak cwu i podłogówkę.

 

@marela29

 

Mogę Ci polecić Karoka65 - serwis załatwiony od ręki a mieszkam pod giewontem :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kolejny ...

 

 

Kociołek 12kW , baniak 250L , >1km podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Wanien "schodzi" więcej jak jedna i 250l to mało. Powtórzę jeszcze raz nikomu nie chcę się czekać 2-3h - woda ciepła do kąpieli ma być i już.

 

Dodatkowo kociołek grzeje równocześnie baniak cwu i podłogówkę.

Nie zdarzylo nam się nigdy czekać na ciepłą wodę,zasobnik jest grzany przez jakieś 1h nad ranem i 1h przed przyjściem z pracy.

Ogrzewanie chodzi w największe mrozy max.7h na dobę i nie ma potrzeby przelaczania z c.o na cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ...

 

Kociołek 12kW , baniak 250L , >1km podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Wanien "schodzi" więcej jak jedna i 250l to mało. Powtórzę jeszcze raz nikomu nie chcę się czekać 2-3h - woda ciepła do kąpieli ma być i już.

 

I komu Ty to mówisz;)

Przecież to ja od zawsze trąbię, że dla mnie liczy się komfort, a ciepła woda ma być o każdej porze dnia i nocy i to ad-hoc, czyli z cyrkulacją, a nie w wyznaczonych porach i to jak zleci:( Ale tego nie zapewni Ci bojler 120l i to chciałem podkreślić swoją wypowiedzią, a nie dyskredytować wybór Twojego źródła ogrzewania (którego skądinąd nie rozumiem...) Pozdrawiam i sorry za offtopy - już spadam z Waszej świątyni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest dostępny jedynie w dwóch sklepach prowadzących sprzedaż internetową. www.karoka.eu oraz www.minertu.eu CO do serwisu to zapewne odpowiedzą ci później Karoka65 oraz Minertu ale z tego co wiem jakoś to jest realizowane (serwis). Sterownik jest dostarczany przez firmę z Kutna

 

 

Ja także taką prowadzę: http://www.suspenser.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Już trole pompowe się zbiegły bo ktoś o kocioł pyta, hehe

Arturek już chyba palpitacji serca dostał bo karoka znów może coś sprzedać :)

Widzisz trolu już nie mam czasu nawet pisać na forum, taki zapierdziel, Ty możesz tylko się ślinić.

W starych domach se montuj i śliń się,w nowych domach robisz krzywdę inwestorom dlatego ponownie zacytuje żeby utkwiło wśród nowych inwestorów i żeby nie zrobili się w balona:

A jakie jest obciążenie cieplne domu ?

Bo może okazać się,że kocioł się nie nadaje ze względu na znacznie większą moc grzewczą niż potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciuga, szkoda mi mojego cennego czasu na głupie pogaduszki z Tobą.

Domy budują raczej ludzie dorośli.

Pisz sobie dalej bo nic innego zrobić nie możesz byle nie tutaj bo tutaj jesteś tylko zwykłym forumowym trolem i Twoje wypociny będę zgłaszał do moderacji.

To konkretny wątek o konkretnym kotle.

Dlaczego nie trolujesz innych ?

Wiem, bo tam rzadko ja pisuję :)

Możesz mnie w pompkę cmoknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest dostępny jedynie w dwóch sklepach prowadzących sprzedaż internetową. http://www.karoka.eu oraz http://www.minertu.eu CO do serwisu to zapewne odpowiedzą ci później Karoka65 oraz Minertu ale z tego co wiem jakoś to jest realizowane (serwis). Sterownik jest dostarczany przez firmę z Kutna

 

Nie tylko oni opylają RBR....Ale z tego co wiem są tu niezawodni....nikt tak sie nie wczuwa w "serwis" tak jak oni.....

Edytowane przez mchomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co uśmiechać.Sypanie worków z opałem i wynoszenie popiołu,do przyjemnych nie należy.Zwłaszcza za własną,nie małą kasę.

 

Mała nie mała , a ciekawe co byś powiedział jak do tej pory co sezon musiałem przewalic, pociąć , przerąbać i poukładać conajmniej 35 m drzewa w sezonie.To będzie mój pierwszy sezon z RBR-em ale nawet niech dołoże do interesu , to dorzucenie pare worków i wyczyszczenie szuflady z tym co robiłem wcześniej to mały pikuś.

Edytowane przez mchomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co uśmiechać.Sypanie worków z opałem i wynoszenie popiołu,do przyjemnych nie należy.Zwłaszcza za własną,nie małą kasę.

Ja tam lubię zimę :)

A za Ciebie ktoś wsypuje ? czy może już spamerzy namówili Cię na pompkę :)

Ale prawda to nie aż taka przyjemność, dobrze choć że co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Mała nie mała , a ciekawe co byś powiedział jak do tej pory co sezon musiałem przewalic, pociąć , przerąbać i poukładać conajmniej 35 m drzewa w sezonie.To będzie mój pierwszy sezon z RBR-em ale nawet niech dołoże do interesu , to dorzucenie pare worków i wyczyszczenie szuflady z tym co robiłem wcześniej to mały pikuś.

Oby się na tym skończyło.Przewiduje raczej dłuższe pikusie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...