Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Chyba tak właśnie w sobote podpiołem Pański RBR i z tego co wiem to nie jeden w gminie Mieszkowice:rolleyes:

Tylko nie zróbcie w konia mojego wujasa,radnego w gminie Cedynia...

ja już go poinstruje na co ma miec baczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Z naciskiem na "przewiduje"

Novy to co Ty robisz nie musi też bawić innych :)

Masz czas, trochę praktyki, baw się dobrze, ja Ci wrogiem nigdy nie byłem.

 

Nie wmawiaj sobie ,że siedzę w kotłowni.Schodzę tam tylko zasypać i wysypać.Resztę czytam z wykresów.

BTW,tu gdzie teraz siedzę też jest diabelnie ciepło :)

Nie wmawiaj innym,że nie muszą tam zaglądać,bo tak nie jest.Dedykowany sterownik ,nie posiada ani jednego ustawienia trybu pracy,gdzie nie trzeba zaglądnąć na palnik i zakurzyć sobie nosa.O umiejętności ustawienia nadmuchu i podania,nawet w trybie auto nie wspomnę.Więc racz nie pisać kłamstw.Jesteś lepszy ,niż Arturo w mataczeniu klienta.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wmawiaj sobie ,że siedzę w kotłowni.Schodzę tam tylko zasypać i wysypać.Resztę czytam z wykresów.

BTW,tu gdzie teraz siedzę też jest diabelnie ciepło :)

Nie wmawiaj innym,że nie muszą tam zaglądać,bo tak nie jest.Dedykowany sterownik ,nie posiada ani jednego ustawienia trybu pracy,gdzie nie trzeba zaglądnąć na palnik i zakurzyć sobie nosa.O umiejętności ustawienia nadmuchu i podania,nawet w trybie auto nie wspomnę.Więc racz nie pisać kłamstw.Jesteś lepszy ,niż Arturo w mataczeniu klienta.

No to dawaj gdzie mataczę czy kłamię ?

Sterownik widać, co kręcę ?

Ty kręcisz bo lubisz i masz za dużo czasu :)

Pamiętasz jak Ci pisałem w zeszłym roku ?

Skończy się zima, kocioł przejdzie w tryb "lato" i będzie sobie grzał wodę do następnej zimy bez grzebania, i co ?

Przedwczoraj dostałem alarm o wygaszeniu.

Dlaczego ?

Pamiętasz jaką mam dmuchawkę ?

Ma cieniutkie przewody i jeden się udryndał przy kostce, przykręciłem przewód i bay kociołku aż węgla zabraknie, przyjdzie alarm o braku paliwa :)

Novy jak ktoś chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie, Ty widać lubisz bić od pewnego czasu i czego chcesz, nie wiem.

Pozdrawiam i wyleguj się dalej, mi skończyło się to dobre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Skończy się zima, kocioł przejdzie w tryb "lato" i będzie sobie grzał wodę do następnej zimy bez grzebania, i co ?

Przedwczoraj dostałem alarm o wygaszeniu.

Dlaczego ?

...:(

Miałem podobnie, SMS o pustym zasobniku przyszedł późno wieczorem i nie chciało mi się reagować, skasowałem dopiero na drugi dzień i to z odległości bo nie było mnie w domu. A zasyp był dopiero na trzeci dzień jak sobie przypomniałem. Bez kręcenia i przestawiania pyka sobie tak jak on chce. Zaglądam do kotła przy wybieraniu popiołu, bo nie ma potrzeby tam grzebać lub jak zmieniam opał na inny ale i wtedy nie za bardzo grzebię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała nie mała , a ciekawe co byś powiedział jak do tej pory co sezon musiałem przewalic, pociąć , przerąbać i poukładać conajmniej 35 m drzewa w sezonie.To będzie mój pierwszy sezon z RBR-em ale nawet niech dołoże do interesu , to dorzucenie pare worków i wyczyszczenie szuflady z tym co robiłem wcześniej to mały pikuś.

 

Pan Pikuś:)

 

Ja się przesiadłem ze starego śmieciucha i w porównaniu do niego to bardzo duży komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wmawiaj sobie ,że siedzę w kotłowni.Schodzę tam tylko zasypać i wysypać.Resztę czytam z wykresów.

BTW,tu gdzie teraz siedzę też jest diabelnie ciepło :)

Nie wmawiaj innym,że nie muszą tam zaglądać,bo tak nie jest.Dedykowany sterownik ,nie posiada ani jednego ustawienia trybu pracy,gdzie nie trzeba zaglądnąć na palnik i zakurzyć sobie nosa.O umiejętności ustawienia nadmuchu i podania,nawet w trybie auto nie wspomnę.Więc racz nie pisać kłamstw.Jesteś lepszy ,niż Arturo w mataczeniu klienta.

 

Ja tam nie przesiedziałem przy kotle zbyt długo.

Poczytałem forum trochę wcześniej i już przed zakupem coś wiedziałem.

To nie prawda że trzeba mieć dużą wiedzę żeby spokojnie spalać węgiel w takim kociołku. Kilka podstaw wystarczy. No chyba że ktoś chce dążyć do jakiś ideałów to już jego sprawa. Na szczęście są jeszcze na forum osoby które też pomogą w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie jest sterownik, który sam sobie wszystko dobierze?
Jeżeli ja miał bym na to pytanie odpowiedzieć to nie ma takiego sterownika. Każdemu trzeba podpowiedzieć co ma robić. Za dużo jest pseudo instalatorów, za dużo kombinatorów przy sprzedaży opału aby sterownik jaki by to nie był sobie z tym poradził. Na pewno spali to co wsypiesz, na pewno dogrzeje to co chcesz i na pewno możesz nie mieć z nim nic do roboty. Jednak znając realia większość dąży do ideału czyli mało tanio i dobrze. Lubimy zawsze coś poprawiać, usprawniać i zaoszczędzić.

Jednemu to pasuje aby się z tym bawić, innym brak wiedzy i chęci a jeszcze innym nie zależy.

I teraz jaka może być odpowiedź?

Są takie czy ich nie ma?

Dla jednych jest a dla innych nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie jest sterownik, który sam sobie wszystko dobierze?

Nie ma takich, nawet w starszych wersjach eCoala gdzie nie było możliwości ustawienia podawania, ani korekty nadmuchu w auto, nie było grupowego, nie było ręcznego ale trzeba było zadać temp. na kotle i na CWU a to już jakieś nastawy :)

A powiem Wam z tego co widzę u ludzi którzy używają tego sterownika to właśnie te stare oprogramowania są dalej na topie i nikt nie chce żeby mu wgrać aktualizację za darmo, taka prawda panowie.

Na forach jest dokładnie garstka ludzi którzy chcą czegoś innego, mają czas, jakieś tam wsparcie i trochę wiedzy tutaj nabytej.

Cała masa sterowników nie jest podłączona do sieci, ludzie nawet nie wiedzą że można, to druga prawda :)

Tak samo w wychwalanym przez Novego w tej chwili z naciskiem "na tą chwilę" sterowniku SPP są nastawy a i sam kolega Novy korzystał na forum producenta z porad starszym użytkowników tego sterownika.

Tak p. Marku czytałem.

Akurat Ciebie Mariusz cytowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym. Napiszę jeszcze raz.

Obserwuję kocioł, niedaleko mnie, u zaprzyjaźnionej rodziny.

Kocioł OGNIWO EKO 35kW

z pierwszym palnikiem BRUCER

ze sterownikiem eCoal v.1 (TAK! - WERSJA JEDEN)

NASTAWIA SIĘ TYLKO TEMPERATURĘ ZADANĄ WODY WYCHODZĄCEJ Z KOTŁA

nie ma fizycznej możliwości dokonywania innych nastaw

Kocioł przepracował 5 sezonów, teraz zaczyna 6-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym. Napiszę jeszcze raz.

Obserwuję kocioł, niedaleko mnie, u zaprzyjaźnionej rodziny.

Kocioł OGNIWO EKO 35kW

z pierwszym palnikiem BRUCER

ze sterownikiem eCoal v.1 (TAK! - WERSJA JEDEN)

NASTAWIA SIĘ TYLKO TEMPERATURĘ ZADANĄ WODY WYCHODZĄCEJ Z KOTŁA

nie ma fizycznej możliwości dokonywania innych nastaw

Kocioł przepracował 5 sezonów, teraz zaczyna 6-ty.

 

Nie wiem do czego tym postem się odnosisz, ale ja też jak bym się nie przeprowadził do nowego domu to bym 11rok palił w starym śmieciuchu i wynosił popiół. Piec nadal się ma dobrze i roboty też nie było przy nim wiele (raz dziennie przegrzebałem żar i dosypałem węgla i wyciągałem z popielnika popiół) i nic nie regulowałem poza temperaturą zadaną wychodzącą z kotła.

Ciekawiej by było jakbyś napisał że kupili teraz RBR-a lub ogniwo 12KW i po zimie zostało im z 2 tony węgla i po przeliczeniu wyszło że po pięciu latach przez źle pobrany piec są w plecy 2 zimy opału, lub przynajmniej po wymianie sterownika są +/- ileś kilogramów węgla w plecy lub do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawiej by było jakbyś napisał że kupili teraz RBR-a lub ogniwo 12KW i po zimie zostało im z 2 tony węgla i po przeliczeniu wyszło że po pięciu latach przez źle pobrany piec są w plecy 2 zimy opału, lub przynajmniej po wymianie sterownika są +/- ileś kilogramów węgla w plecy lub do przodu.

 

No ja może napisze tak na wiosne.Otóż miałem do tej pory śmiecucha 27KW (teraz 12KW).W zeszłym roku kupiłem 60 kg wągla (całość weszła mi do mojego byłego śmieciucha).Myślałem sobie ,że na samą wode popali sie chociaż ze 3 dni, no i klapa rano zarzuciłem,rozpaliłem a wieczorem pustki w piecu.Teraz z RBR pale CWU plus podłoga no i 50 kg to minimum półtora tygodnia palenia.Ale jeszcze nie zachwalam zobaczymy co zima pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym. Napiszę jeszcze raz.

Obserwuję kocioł, niedaleko mnie, u zaprzyjaźnionej rodziny.

Kocioł OGNIWO EKO 35kW

z pierwszym palnikiem BRUCER

ze sterownikiem eCoal v.1 (TAK! - WERSJA JEDEN)

NASTAWIA SIĘ TYLKO TEMPERATURĘ ZADANĄ WODY WYCHODZĄCEJ Z KOTŁA

nie ma fizycznej możliwości dokonywania innych nastaw

Kocioł przepracował 5 sezonów, teraz zaczyna 6-ty.

O tym samym Zawijan pisałem troszkę wyżej :)

Tutaj pewnie poza Tobą, minertu i mną chyba nikt nie wie co to jest eCoal v.1 :)

W starszych wersjach 2-ki jest tak samo i do teraz nikt nie chce nic innego, nawet za darmo jak również pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...