Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Termoizolacja w toku - może jakaś podpowiedź


Gepardos

Recommended Posts

Robię remont tarasu pod którym jest garaż. Nomen nomen garaż który przeciekał.

Część prac jest już w toku i pytam się z opóźnieniem :(.

Ale ad rem.

Zerwano całość do stropu.

Położono dwie warstwy papy (nietermozgrzewalnej) na zakładkę klejonej jakimś lepikiem.

Potem poszła warstwa steropiona, na to jakąś warstwa siatki metalowej. I warstwa betonu. Potem ma iść folia w płynie systemu Mapei. A potem tylko płyteczki.

 

Czy to OK? jeżli cos za mało co można by jeszcze dorobić, poprawić, zmodernizowac.? O czym mam jeszcze pamietać? O co się upomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spadek to jest OK.

 

Co się tyczy fachowców. To mili :) ale to nie ma znaczenia, a tak powaznie to robia czysto, schludnie.

Z tym że miliony "doradców" popsuło mi głowe stąd moja obecnośc tutaj.

 

Nie zrobili papy termozgrzewalnej , ale wyczytałem ze stara technlogia czyli papa na zakladkę i 2x w przeciwnych kierunkach mocno smalowana jakimś lepiszczem się sprawdza. Bo i taniej i wcale nie gorzej.

 

Mam obawy co do bezpośredniego położenia steropianu na papę. Gdzies wyczytałem ze papa po latach potrafi "wygryść" steropian. :( I ze powinna byc folia. CZY TO PRAWDA.

 

Wogóle wyczytalem ze tych warstw to powinno być multum. Jeszcze dalsze przekładki !!!

 

Tak wiec czy kolejność: papa2x, steropian, siatka metalowa, beton i na koniec mapei - folia w płynie plus taśma na rogi i słupki jest opcją wystarczającą?

 

Pozdrawia nowicjusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odn. folii w płynie - sprawdź dokładnie jaki to ma być produkt, zajrzyj w necie w jego kartę techniczną i sprawdź czy jest dopuszczony do stosowania na zewnątrz, cześto folie w płynie to specyfiki do wewnątrz (łazienki) a na zewnątrz to dwuskładnikowe szlamy (np. mapelastic mapei)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy sie na błędach...ale czemu swoich :)

Nigdy jak szedłem do stomatologia nie zastanawiałem się jak to bedzie robił...widocznie w budownictwie jest odwrotnie :) He he.

A tak powaznie...

Wiem juz ze powinno sie zrobic wg zasady....wylewka ze spadkiem, papa termozgrzewalna, steropian, wylewka ze spadkiem, no i ta folia w płynie.

Podzwoniłem po kilku wykonawcach i ile du..p tyle opinii. Jeden powiedział ze przy obecnej jakości tej folii nic innego nie robi żadnej papy - tylko syropian, wylewka i owa folia.

 

Mnie pozostało jedno. Uszanowac prace mojego fachowca, przypilnowac jakości ostatniej warstwy i.....modlić sie aby zrobili to dobrze..... I opinia ostatniego fachowca była trafna.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...