Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

papa asfaltowa izolacyjna na bazie tekturowej typu A w stropie garazu.


Gepardos

Recommended Posts

Ten watek to ostatnie zagadnienie innego watku. Ale dla mnie wazne wiec je oddzilnie umieszczam.

Czy papa asfaltowa izolacyjna na bazie tekturowej typu A w stropie garazu to dobry pomysł?

 

Robię remont tarasu pod którym jest garaż. Nomen nomen garaż który przeciekał.

Część prac jest już w toku i pytam się z opóźnieniem :(.

Ale ad rem.

Zerwano całość do stropu.

Położono dwie warstwy papy (nietermozgrzewalnej) na zakładkę klejonej jakimś lepikiem. I własnie tej , co na górze wspomniałem - papa asfaltowa izolacyjna na bazie tekturowej typu A.

Potem poszła warstwa styropianu, na to jakąś warstwa siatki metalowej. I warstwa betonu. Potem ma iść folia w płynie systemu Mapei z taśmami. A potem tylko płyteczki.

 

Rózni doradcy róznie móiwą: ze wystarczy dobra mapeja :) a inni ze ta dolna papa tez była wazna... I co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego.

 

Papa asfaltowa izolacyjna na tekturze budowlanej I/333 jest rolowym materiałem izolacyjnym otrzymywanym przez nasycenie asfaltem tektury budowlanej. Przeznaczona jest do wykonywania zabezpieczeń przed działaniem wody i wilgoci. Papa ta może być stosowana do wykonywania wielowarstwowych poziomych izolacji przeciwwilgociowych elementów podziemnych nie narażonych na działanie wody pod ciśnieniem. Niedozwolone jest stosowanie papy izolacyjnej: w pokryciach dachowych, w izolacjach wodoszczelnych narażonych na działanie wody pod ciśnieniem, do wykonywania paroizolacji, w zewnętrznych warstwach układów izolacyjnych narażonych na działanie wody i wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje cos takiego jak obowiazek zastosowania parailzoacji i mój "bob budowniczy " twiedzi ze to jej rola. A resztę zalatwia wierzchnia hydroilzoacja. Pewnie poszedlbym na tzw. wojnę ale pozbawiły mnie oręża dwie opinie że tak może być. Wiec teraz muszę pilnować dobrej górnej warstwy.

Mój "bob" powiedział że daje gwarancje, ze zrobi specyfikacje robót, dostanę papier i opis że materiały i technologia została przez niego wytypowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...