Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozbudowa zabytkowego domku - Katowice Giszowiec


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 263
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ładne te wasze schody :rolleyes: możesz napisac jaka jest grubośc oraz czym wykończone ?

 

Schody są lane betonowe, niestety wysokie i dość strome ( ale w granicy normy) wykończone drewnem dębowym, olejowanym, grubości 4cm.

 

Chcieliśmy mieć możliwie proste i schludne schody i chyba się nam to udało. Teraz jedyne co bym zmieniła to rodzaj farby na podstopnicach. Mam pomalowane zwykłą farbą do ścian ( i w kolorze ścian - jasny szary - chociaż na zdjęciach tego nie widać) a teraz dałabym owszem ten sam kolor ale farba "wzmocniona". Flugger robi takie farby - bardzo mocne. Mamy w ten sposób pomalowaną ścianę w kuchni na której są kratki wentylacyjne kominka.

Faktycznie dość mocno myłam ścianę w dwóch miejscach i farba ani drgnęła.

Obawiam się, że na schodach po roku lub dwóch mogą być widoczne ślady ściereczki chociaż uważam bardzo i padam na kolana :) przy myciu schodów :bash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody super! Wrzuccie więcej zdjęć Waszego domku;) strasznie jestem ciekawa jak wyszło;)

 

 

No tak, ja bym chętnie wrzuciła sypialnię ALE jest wielkie ALE...... drzwi do garderoby - brak, drzwi do sypialni - brak, kapy na łóżko - brak tak więc sama rozumiesz....;)

 

Schody też dałam tylko na prośbę f.5 bo tak naprawdę to czekam na balustrady na górze oraz biblioteczkę na antresoli więc sama rozumiesz.....;)

 

W kuchni co prawda meble są i nawet krzesła też ale stół nadal przejściowy ( super szpetny ) , biblioteczki brak, drzwi przesuwnych kuchnia /pokój brak, drzwi do spiżarni brak no i jeszcze wymyśliłam sobie, że pomysł z lodówką wolnostojącą był co najmniej nietrafiony więc bardzo chciałabym wymienić i lodówkę i dokupić do niej obudowę więc sama rozumiesz ;)

 

Właściwie to nie bardzo mam co pokazać, bo wszystko zaczęte i właściwie wszystko nieskończone niestety ale za to mieszka nam się fantastycznie i to jest najważniejsze. :)

 

Obiecuję, że jak tylko będę miała do pokazania coś fajnego to się ujawnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :-) a jak to ta super farba Fluggera, która dokładnie ? Myślę o podobnym rozwiązaniu bo może uratowało by mój budżet bo niestety chyba na dywanowe na betonie nie wystrczy w nim :cool: Bardzo mi sie podobają wasze, takie elegenckie w swojej prostocie. Super.:)

 

Hmmm, z tym będę miała problem, bo po prostu w salonie Fluggera pracują bardzo kompetentne osoby, i to one nam doradzały a nie my wybieraliśmy konkretny produkt.

Bardzo sensowna rozmowa i wypytywanie dało taki efekt, że do łazienki i kuchni na sufity szły farby w tym samym kolorze ale dużo mocniejsze ( jest to jakoś oznakowane - w sklepie firmowym wiedzą) ponieważ są to pomieszczenia o zwiększonej wilgotnośći.

Właśnie ściana kominkowa została potraktowana jeszcze czymś innym - mocnym i do częstego szorowania.

Bardzo fajne jest to, że kolor pozostaje taki, jaki życzy sobie klient a zmienia się tylko wytrzymałość powłoki. W sumie nie kupowałam tej farby jakoś tak strasznie dużo więc na budżecie się to nie odbiło znacząco. Jest różnica w cenie - jasne ale w przypadku takich podstopnic na przykład to myślę, że będą to akceptowalne różnice.

Niestety samej różnicy w cenie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Schody też dałam tylko na prośbę f.5 bo tak naprawdę to czekam na balustrady na górze oraz biblioteczkę na antresoli więc sama rozumiesz.....;)

 

.

Dzięki dzieki :)

co to znaczy dosc strome u Was.

Teraz borykam sie z wyliczeniem schodów , podcinałem strop bo przy mojej wysokosci miałem parę cm do stropu jak wchodziłem po schodach.

U mnie bedzie wysokosc schoda 19- 20 cm

szerokosc stopnia 25 - 28 w zaleznosci od ilosci stopni to moim zdaniem są strome schody.

 

Przemierz proszę Paciorku własne schody bo wyglądaja bardzo ładnie i nie widac aby były wysokie.

Pozdrowienia z Tychow Radek

 

Ps. widac że kociak lubi schody i pozowanie do zdjęc :)

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzieki :)

co to znaczy dosc strome u Was.

Teraz borykam sie z wyliczeniem schodów , podcinałem strop bo przy mojej wysokosci miałem parę cm do stropu jak wchodziłem po schodach.

U mnie bedzie wysokosc schoda 19- 20 cm

szerokosc stopnia 25 - 28 w zaleznosci od ilosci stopni to moim zdaniem są strome schody.

 

Przemierz proszę Paciorku własne schody bo wyglądaja bardzo ładnie i nie widac aby były wysokie.

Pozdrowienia z Tychow Radek

 

Ps. widac że kociak lubi schody i pozowanie do zdjęc :)

 

 

Kot był dzisiaj jakiś dziwny, że tak zapozował, bo to już jest 15 letni zdziwaczały staruszek więc takich akcji nietypowych nie lubi. ;)

 

Schody zmierzyłam: wysokość stopnia 13 cm, głębokość stopnia 25 cm i na długości 3,9 m jest 15 stopni.

 

Teraz, jak tak sobie porównuję z Twoimi to moje schody naprawdę nie są bardzo strome ale do jakoś szczególnie wygodnych nie mogę ich zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot był dzisiaj jakiś dziwny, że tak zapozował, bo to już jest 15 letni zdziwaczały staruszek więc takich akcji nietypowych nie lubi. ;)

 

Schody zmierzyłam: wysokość stopnia 13 cm, głębokość stopnia 25 cm i na długości 3,9 m jest 15 stopni.

 

Teraz, jak tak sobie porównuję z Twoimi to moje schody naprawdę nie są bardzo strome ale do jakoś szczególnie wygodnych nie mogę ich zaliczyć.

 

Ogolnie przyjmuje sie ze wygodne schody to sa:

wysokosc 17 cm długosc 30 cm taki standard

więc Twoje odczucie moze byc dziwne z tego względu ze masz mniesza wysokosc niz te 17 cm.

to dobrze nie musisz wysoko podnosci nóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby schody były wygodne, powinny przede wszystkim spełniać regułę "długości kroku" wg. wzoru:

2*h + s = 60 – 65 cm

h oznacza wysokość pojedynczego stopnia

s szerokość stopnia.

Wysokość stopnia (h) nie powinna przekraczać 19 cm. Szerokość stopni waha się najczęściej od 25 cm do 32 cm, przy czym jako wygodne stopnie przyjmuje się takie, których szerokość wynosi przynajmniej 28 cm.

paciorki, Twoje schody niestety nie są wygodne, jak sama już zauważyłaś:

2x13 + 25 = 51 cm

Chyba że podałaś wysokość stopnia jeszcze przed zamontowaniem trepów, wówczas: 2x17 +25 = 59cm, co i tak nie mieści się w zakresie 60-65cm ze wzoru "długości kroku"

Ale trepy wystają lekko poza betonowe stpnie, więc powinno już się łapać w wartości z ww. wzoru.

 

A tak w ogóle, to schody wyglądają świetnie, nawet bez poręczy :)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 4 months później...
  • 5 weeks później...

Witam Cię Malka w dzienniku, do którego sama już praktycznie nie zaglądam zgodnie z zasadą: " jak już zamieszkali to tylko zadomawianie ( jest takie słowo??) im w głowie". Bardzo dziękuję za komplement odnośnie cuda. Cudo niestety jeszcze niegotowe w całości i niestety jeszcze długo będzie się tworzyć. Chociaż coraz częściej cieszę się, że dzieło nieukończone nieustająco cieszy a to dlatego, że co pewien czas dochodzi jakaś nowość i wtedy jest mnóstwo radości na kolejne tygodnie lub miesiące. Ostatnią moją radością są drzwi do sypialni ( po roku od zamieszkania !!!!) i do garderoby oraz do spiżarni ( w kuchni) i rozdzielające kuchnię od dużego pokoju. U nas to nie "salon" tylko zwyczajnie duży pokój - rozmiar mówi sam za siebie :-)).

 

Z rzeczy na ukończeniu to w końcu ogrodzenie - ma być na dniach, ścieżki wokół budynku i taras. Nareszcie nie wnosimy do domu piachu lub białego pyłu z kamieni dolomitowych.

 

W ogrodzie na razie powstał ogólny zarys.

Widok z okna na poddaszu.

 

IMG_4604.jpg

 

Widać górny poziom trawnika i część na lewo rabaty bylinowej. Ciągnie się od samego tarasu ( nie widać, schowany pod dachem) i zajmie docelowo całą lewą stronę działki ( aż po widoczny ledwo- ledwo warzywnik i jagodnik). Ma być duża i pięknie kwitnąca :-))

 

Za robinią frisią jest część - to znaczy w budowie, w budowie- ogniskowo - leśna. Cel jest taki: czuję się jak w lesie na ognisku, nikt mnie nie widzi i jest bosko. Tam też mamy maleńką wędzarnię ( regularnie użytkowaną) i niewielką ławeczkę.

 

Po prawej stronie zdjęcia - niestety nie widać na tym ujęciu - stoi drewutnia.

Mam inne zdjęcie - trochę panoramiczne więc niestety rozciągnięte i przekłamujące ale zawsze coś

 

IMG_4603.jpg

 

 

Zaznaczam, że cały ogród w absolutnej, permanentnej budowie a jedyne drzewo jakie było na działce nie ruszone to wielka grusza na środku ( z domkiem wybudowanym dla syna).

Jodłę i świerk ( obok drewutni ) a także wielką magnolię przesadzaliśmy sami. Reszta roślin sadzona od dwóch lat i w ramach możliwości finansowych. Mam nadzieję, że inwestycja w trzy duże drzewa ( robinia, klon i głóg) za jakieś trzy kolejne lata zaowocuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) Dzisiaj przechodziliśmy z żoną koło Twojego domku i bardzo nam się podoba Wasz domek:) Okna super,ogródek też i już jest taki fajny klimacik :D Pozdrawiamy i życzymy najlepszego :D

 

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa:) . A Wy z Giszowca jesteście? Budujecie czy remontujecie także takiego 100 -latka?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Paciorki

 

Tak jak obiecałam wleciałam na chwilkę.

Pięknie u Ciebie!!! Moja kanapa i też mam w planach ten fotel - jak zobaczyłam go u Ciebie teraz już wiem, że na pewno polecę go kupić jeszcze przed Świętami :yes:

Salon piękny, bardzo podoba mi się ściana z cegły, też taką chciałam, ale druga połowa była na nie no i odpuściłam, co zrobić :)

Kuchnia nie w moim stylu, ale bardzo fajna i taka ciepła.

Co do tej szyby w łazience opisz króciutko jak jest dokładnie zamontowana. Czy jest mocowana do sufitu? Bo na zdjęciach niestety tak za wiele nie widać; chyba, że chciałoby się Tobie zrobić nowe dokładniejsze zdjęcia i je wkleić :)

 

No i ten ogród!!! Co za TRAWA !!! Piękna, cudowna wspaniała - my na wiosnę zakładaliśmy trawnik i teraz potrafimy docenić czyjeś wysiłki w tej kwestii - ogólnie pięknie zaaranżowana zieleń.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...