Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozbudowa zabytkowego domku - Katowice Giszowiec


Recommended Posts

Dziekuje za odwiedziny, mszyce pogonione bo ostatnio absolutna inwazja biedronek :-)). Nazwe srodka zapisze, nigdy go nie uzywalam wiec pewnie nastepnym razem kupie i wypróbuje.

Ciesze sie, ze dom i praca sie podoba, walczymy nadal.

Dzisiaj na tapecie sa sciezki, i ogrodzenie z przodu. Dodatkowo dumam nad zielenia wokolo domu , bo na tylach juz jako tako wyglada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może pomyśl o klasycznym kolorowym, pełnym kwiatów przedogródku. Pięknie by pasował do Twojego domku.

 

Zapytaj Elfir, forumowej ogrodniczki. NA 100% z chęcią Ci podpowie, a ma świetne pomysły i znakomity stosunek do roślin i tego co można osiągnąć nie nadymając się niczym żaba.

 

Po ostatnich burzach w mojej okolicy radiowy internet prawie nie działa, więc oglądanie fotografii z postępami odpada. Wpadnę później :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wiem, ze klasyczne rabaty kwiatowe w moim przypadku sprawdzilyby sie wysmienicie jednak to absolutnie nie moj styl i jakos nie bardzo bym sie czula w takim klimacie. Na razie koncepcja jest brzozowo-wrzosowo-sosnowo oraz azaliowo- wrzoścowo- rododendronowa. Poczatek zrobiony teraz czekam az panowie troche bardziej ubija podklad pod sciezki i bede walczyc dalej.

 

Elfir pomysły znam , jej watek podczytuje a do tego mam sterty ksiazek i czasopism ogrodowych gromadzonych latami - to niestety albo "stety" bo mam wrazenie ze nawet na samo przegladniecie nie starczy mi czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpisz na syndrom wspólny wszystkim właścicielom ogrodów. Pociesze Cię, że z czasem wyrobisz w sobie podejście bardziej minimalistyczne. Łatwiej wtedy ogarnąć problemy ogrodowe, które w końcu nigdy się nie kończą. Dom wybudujesz, wyposażysz i będziesz dbać by było czysto. Ogród prowokuje do zmian, poprawek. No i te wszystkie chwasty, szkodniki i choroby :no: nieskończona praca. Doświadczyłam paniki – jak ja to ogarnę, zniechęcenia – dam sobie spokój, bo i tak nic nie poradzę, a wreszcie zyskałam wraz z wiedzą nieco rozsądku i od razu łatwiej się zrobiło.

 

Życzę równie pięknego ogrodu jak zapowiada się dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie dziekuje za mile slowa. Ten ogrod to bedzie moj drugi robiony samodzielnie. Pierwszy na 1400 m wyszedl rewelacyjnie a zakladany byl od jesieni 1998 roku. Teraz jest juz naprawde fantastyczny. Wielkie drzewa, buki, klony i deby a do tego wiele roznego drobiazgu zrobilo swoje i teraz jest tam i jez i mnostwo ptakow. Mam nadzieje, ze w nowym miejscu bedzie rownie fantastycznie za pare lat. Na razie sprobuje wkleic zapowiadane zdjecie sikorki.

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/IMG_15527.JPG

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/IMG_15548.JPG

 

Teraz sikoreczki juz wyprowadzily młode ale radosci mielismy co niemiara.

 

Na kolejnym zdjeciu fragment kwitnacej krzewuszki. W tym roku przeszla sama siebie i zakwitla tak jakby mialy byc robione zdjecia do katalogu.

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/IMG_15448.JPG

 

Tak na razie wyglada nasza łazienka

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/IMG_160412.JPG

 

A tak pokój z kominkiem

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/IMG_160522.JPG

Edytowane przez paciorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pochwale pomalowanymi wstępnie ścianami

Na pierwszym zdjęciu kratka kominkowa jedna z trzech od strony kuchni

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/121.JPG

 

Teraz fragment kuchni. Po lewej ledwie widoczne wejście do mini spiżarni, potem miejsce na lodówkę, i zlewozmywak a od strony ściany ceglanej będzie długi ciąg szafek z piecem.

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/122.JPG

 

Otwarte drzwi tarasowe. Wejście do kuchni

 

http://www.zielonegrabki.com/paciorki/123.JPG

 

W sobote montaż kuchni :-))

Edytowane przez paciorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie u Ciebie :D

Dom z perspektywy krzewuszki wygląda cudnie, a środku czuje się, że wnętrza będą ciepłe klimatycznie :yes:

 

Nas też odwiedza sikorka, siaduje na czerwonolistnej śliwie i asystuje nam przy posiłkach w ogrodzie. Kapitalne to zdjęcie w locie.

 

Ja mam swój pierwszy samodzielnie zakładany ogród. W 2005 na gołym ugorze posadziliśmy pierwsze brzozy. Teraz już widać, że to ogród i gości u nas sporo ptaków, co roku więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywędrowałam z ceglanych wnętrz no i jestem pod ogromnym wrażeniem. Piękny dom! będę podglądać i mocno kibicować:yes:

 

 

Witam i zapraszam.

No i pomyśleć ze ja sobie Twój dziennik jako jeden z pierwszych zapisałam do podgladania juz dawno,dawno temu a potem kiedy chciałam do niego wrócić to już było " po zawodach". Trochę później ucieszyłam się, że zdecydowałaś się na powrót. Dziękuję za komplementy. Będzie więcej szarości bo na razie to pierwsze koty za płoty i na zdjęciach mój jasny szary okazał się prawie niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo ciekawa Twojej kuchni jestem...u siebie też pierwotnie miałam takie założenia , była cegła ale w między czasie zrezygnowałam z górnych szafek no i z cegły też, cegła jest ale pod tynkiem.

ogród...no własnie, słusznie pesteczka zauważyła... Paciorku jak dużą macie działkę bo wygląda na sporą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka ma 1038 m2 ale zyskuje poniewaz dom jest bliźniaczy i w dodatku polozony bardzo blisko ulicy ( na szczęście zamkniętej dla ruchu). Na jednym ze zdjęć w galerii chyba widać jak ogarniam przedogródek i jest on naprawde niewielki.

Na punkcie ogródka mam hopla wiec zaczęliśmy go organizować jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych i teraz mamy efekty :-)) - jeszcze nie mieszkamy ale ok. 1/3 ogrodu ma juz jako taki wygląd.

 

Założenia co do kuchni są takie: szara podłoga, szara ściana, szafki tylko dolne plus wyjątek nad zlewem (- będzie szafka ). Nad piecem okap i być może wąska półka ( w kolorze okien - znaczy dąb olejowany ). Szafki - nie będę oryginalna - Stat, blat dębowy.

Nerwowo przebieram nóżkami w oczekiwaniu na sobote i montaż. Z moja wyobraźnią raczej jest kiepsko więc oczekuję co też z tego wszystkiego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też ogród wydawał sie większy...ale fajny efekt wizualny jest. Faktycznie ten przedgródek niewielki ale wystarczający , żeby sobie życie roslinami uprzyjemnić. No właśnie ja żałuję, że niezaczęliśmy od ogrodu, przynajmniej częściowo, ja to odkładałam na koniec bo nie mieszkaliśmy w Pl i nie miałby kto o to dbać ale częśc roślin spokojnie mogłaby sobie rosnąć.

Kuchnia zapowiada się fantastycznie! no to czekamy na sobotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

wklejam co mam ale na razie do kompletnej kuchni to jeszcze daleka droga. Nie ma zmywarki, pieca, cokołów i półki.

 

[ATTACH=CONFIG]128448[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]128449[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]128451[/ATTACH]

 

8B161972-F1B8-49FC-9A6E-22AF8EE99BDB.jpg

 

27C7B0E6-4369-445B-B310-FEC830DD9935.jpg

 

C6BDDB01-45A7-4CB8-BA2D-8890BB623A62.jpg

Edytowane przez paciorki
źle wstawione zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany są szare ale niestety nie wziełam pod uwagę "czynnika odbicia światła" :-)). Na wzorniku idealny szary - w rzeczywistości niestety północna strona plus czerwona cegła i stał sie szary wpadający w fiolet. Hmmm, no nie tak to miało wyglądać ale chyba zaczynam przywykać i jak jeszcze przybędzie stół i krzesła ( na razie wszystko jest tymczasowe) to może ten efekt fioletu troche uda sie zminimalizowac.

Płyta gazowa to był warunek konieczny mojego męża, który w domu gotuje. Co ciekawe płyta jest 5 - cio palnikowa ( największy palnik 5 kW !!!!) a mieści sie w standardowej szafce z Ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...