Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozbudowa zabytkowego domku - Katowice Giszowiec


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 263
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czołem Giszowiec pozdrowienia z Tychów mam 2 pytania dotyczące kuchni (techniczne pytania)

1) Ile podwiesiłas w cm sufit aby weszły lampy białe tuby.

na zdjeciu wygląda bardzo zgrabie a z tego co wiem musi być co najmniej 15 cm

2) czy fronty kuchni są lakierowane białe i czy blat to drewno.

 

dzieki dzieki dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się, jestem pod wrażeniem waszej inwestycji i to co już pokazaliście robi bardoz pozytywne wrażenie. Włożyliście w to dużo pracy i serca, z tego starego domku chyba az tak dużo nie zostało, ale to co powstało - szacun! Bardzo fajny dziennik z dokumentacją każdego kroku. a panowie rzucający młotek.... ehhh.... dobrze że i ja tego nie widziałam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ile podwiesiłas w cm sufit aby weszły lampy białe tuby.

na zdjeciu wygląda bardzo zgrabie a z tego co wiem musi być co najmniej 15 cm

 

Tuby są montowane na suficie. Nie są wpuszczane w żadne dziury. ( dodam, że kosztowały coś ok. 40 zł sztuka :-)) )

 

2) czy fronty kuchni są lakierowane białe i czy blat to drewno

 

Kuchnia Stat z Ikei lakierowane, kolor - mówią, że kremowa ale dla mnie to właściwie biała, blat też Ikea , dębowy, olejowany już trzykrotnie, na razie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Zdjęcia robi mąż więc muszę go poprosić o coś więcej. Na razie staramy się jakoś zapanować nad całością i wielu rzeczy jeszcze brakuje i pewnie długo brakować będzie. Jak tylko jakiekolwiek zdjęcie będzie się nadawało do publikacji to obiecuję się pochwalić :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_3379.jpg

 

 

Kuchnia nieskończona ale użytkowana. Stół i krzesła są przejściowe, zmywarki brak więc straszy dziura.

 

 

 

IMG_3366.jpg

 

 

IMG_3368.jpg

 

 

IMG_3369.jpg

 

łazienka.

 

Zdjęcia robiłam ja i mąż powiedział, że jemu byłoby wstyd za takie :-)). Mnie nie jest wstyd, lepszych nie potrafię zrobić.

Łazienka jest mała , ma ok. 6 m2 więc naprawdę się nagimnastykowałam. Druga, większa łazienka będzie kiedyś na piętrze.

Karnisz to radosna twórczość zanim nie znajdziemy czegoś odpowiednio skromnego. Zasłonki to również wersja "aby - aby" ( aby się przesłonić i aby nie było widać ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciągnęło mnie do Was słowo 'zabytkowy' i już widzę, że było warto :)

Bardzo ciekawy wstęp, bardzo fajne zdjęcia (to mąż ma takie oko?)

 

Cegła w kuchni - marzenie! Salon też wygląda niezwykle nastrojowo.

A, zapomniałabym. Świetne macie oświetlenie nad lustrem w łazience. Lubię te lampy bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]139839[/ATTACH]

 

 

Kuchnia nieskończona ale użytkowana. Stół i krzesła są przejściowe, zmywarki brak więc straszy dziura.

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]139844[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]139846[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]139847[/ATTACH]

 

łazienka.

 

Zdjęcia robiłam ja i mąż powiedział, że jemu byłoby wstyd za takie :-)). Mnie nie jest wstyd, lepszych nie potrafię zrobić.

Łazienka jest mała , ma ok. 6 m2 więc naprawdę się nagimnastykowałam. Druga, większa łazienka będzie kiedyś na piętrze.

Karnisz to radosna twórczość zanim nie znajdziemy czegoś odpowiednio skromnego. Zasłonki to również wersja "aby - aby" ( aby się przesłonić i aby nie było widać ) .

 

mąż to jedynie może się wstydzić tego że żonie nie pomógł - a na serio zdjęcia zupełnie dobrze ilustrujące sytuacje :) zapowiada się naprawdę fajnie. moja ulubiona kolorystyka szaro-szara z domieszką bieli i drewna :) trzymam kciuki za resztę realizacji i czekam na następne fotencje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciągnęło mnie do Was słowo 'zabytkowy' i już widzę, że było warto :)

Bardzo ciekawy wstęp, bardzo fajne zdjęcia (to mąż ma takie oko?)

 

Cegła w kuchni - marzenie! Salon też wygląda niezwykle nastrojowo.

A, zapomniałabym. Świetne macie oświetlenie nad lustrem w łazience. Lubię te lampy bardzo :)

 

 

 

Lampy w domu to generalnie męża sprawka. Ja chciałam taką prostokątną, bardziej techniczną ale niestety przegrałam.

Za to fotel przy kominku to było absolutne oczarowanie kiedy zobaczyłam katalog Ikei. Na inne w podobnym stylu niestety finanse nie pozwalały.

 

 

Czekamy jeszcze na łóżko, które czasowo przebywa u stolarza na zmianie koloru. Niestety do robótek ręcznych nie mam drygu i wolałam nie ryzykować.

Na razie więc sypialni nie pokazuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wnętrza! Mój klimat - mogłabym tam zamieszkać:oops: Jaką w kuchni macie wysokość? Bo wydaje się "niżej niż standardowo", tak jak i u mnie będzie 225 cm...i szukam okapu wyspowego...

 

 

240 cm w kuchni i 267 w pokoju.

 

Ten okap na wyspowy się nie nadaje ( z tyłu pionowego elementu nie ma blachy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...