Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze i pytania - Szmaragd


acici

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 318
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odpowiedź. właśnie coś mi nie pasowało.....

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przewodu kominowego na piec gazowy. Byłem przekonany że są też systemy schiedel na piec gazowy, w sobote szwagier mi powiedział ze nie daje sie do komina na gaz przewodu z ceramiki, czyli systemu schiedla tylko rurę z kwasówki. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hej drodzy Szmaragdowicze, mam do Was pytanie. Czy pamietacie czy do zbrojenia ław fundamentowych stosowaliście stal srednicy 16 tak jak w projekcie czy moze 12?

 

U nas jest 12, bo zarówno murarz jak i kier'bud niezależnie od siebie spojrzeli w projekt i powiedzieli "O la Boga! 16 to się daje pod fabrykę, a nie pod jednorodzinny domek...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo mi się podoba pomysł z wentylacją mechaniczną, mogła byś wrzucić trochę więcej fotek z tej instalacji ? :) Jaki jest koszt takiej instalacji ?

 

Wyjdzie ok 12 tys. całość z robocizną / skoryguję ze szczegółami jak skończą robotę! Zdjęcia oczywiście wrzucę w większej ilości tylko czekam na finito (...bo teraz tu kawałek rurki, tam kawałek rurki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czas się ujawnić :) oczywiście dzięki forum postanowiliśmy wybudować Szmaragda z lekkimi zmianami, decyzja zapadła w ciągu dosłownie kilku tygodni, a świetnym motorem napędowym, był dziennik budowy acici, w którym większość interesujących nas kwestii została wyjaśniona i pokazana na zdjęciach. Obecnie czekamy już tylko na pozwolenie na budowę, gdyż reszta formalności, dziwnym zbiegiem okoliczności, została załatwiona bez problemów. No i teraz pytanie, czy jest jakiś forumowicz, który budował, buduje szmaragda, gdzieś w okolicach Sulejówka pod Warszawą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc fomi, witaj w gronie Szmaragdowiczow ;) dla mnie tez dziennik acici jest bardzo pomocny, szkoda ze to jedyny dziennik tego projektu. chcialo by sie patrzyc na wiecej i wiecej . Ja wlasnie buduje szmaragda 4 w Starych Babicach pod Warszawą. Zamierzasz rozpącząc budowę jeszcze w tym roku tak? U mnie z koncem sierpnia powinien byc gotowy stan surowy.

 

PS. Mam na komorce takie samo zdjecie jak te Twoje w avatarze ;) oprawa na najwyzszym poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acici, pozwól, że z racji tego, że w Twoim temacie skupiają się wszyscy Szmaragdowicze , zaprosze zarówno ich jak i Ciebie do odwiedzin i wypowiadania się oraz wymiane poglądów na temat naszego dziennika budowy, ktory znajduje sie pod tym linkiem http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228314-Szmaragd-4-budowa-domu&p=6542438#post6542438

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acici, pozwól, że z racji tego, że w Twoim temacie skupiają się wszyscy Szmaragdowicze , zaprosze zarówno ich jak i Ciebie do odwiedzin i wypowiadania się oraz wymiane poglądów na temat naszego dziennika budowy, ktory znajduje sie pod tym linkiem http://forum.muratordom.pl/showthread.php?228314-Szmaragd-4-budowa-domu&p=6542438#post6542438

 

Pozdrawiamy :)

 

No wreszcie! A pewnie, że wejdę i pokomentuję:) Niech no spojrzę fachowym okiem... heh ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12tys. to robocizna materiał i rekuperator? czy reku robisz z GWC

 

Tak jest - to już licząc wszystko ale na oko, nie jest to dokładny koszt, bo robimy na razie część konieczną, czyli rury do zalania posadzką i takie tam..., ale bez rekuperatora, resztę za jakiś czas, więc trudno obliczyć precyzyjnie! Także tą kwotą chyba sugerować się nie warto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc fomi, witaj w gronie Szmaragdowiczow ;) dla mnie tez dziennik acici jest bardzo pomocny, szkoda ze to jedyny dziennik tego projektu. chcialo by sie patrzyc na wiecej i wiecej . Ja wlasnie buduje szmaragda 4 w Starych Babicach pod Warszawą. Zamierzasz rozpącząc budowę jeszcze w tym roku tak? U mnie z koncem sierpnia powinien byc gotowy stan surowy.

 

PS. Mam na komorce takie samo zdjecie jak te Twoje w avatarze ;) oprawa na najwyzszym poziomie :)

 

Witam tomek898989, obecnie czekam już tylko, a może i aż, na pozwolenie na budowę. Reszta papierologi jest ogarnięta, ekipa dogadana, działka przygotowana i teraz trwa wyczekiwanie na pozwolenie na budowę, sądzę że w UM zejdzie się jakiś miesiąc, może ciut dłużej i ruszamy z tematem. Domek ma stanąć w Sulejówku pod Wawą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acici, mam do Ciebie pytanie odnosnie instalacji c.o . Jaki system rozprowadzenia zastosowaliście. Z rozdzielaczami w skrzynkach czy trójnikami? Bo na zdjęciach niestety się nie dopatrzyłem. I kolejne pytanie, czy kwota 5,5 tysiąca zł jaką podałas za hydraulikę to koszt robocizny i materiału razem? - za wodę , kanalizację i c.o?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...