Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze i pytania - Szmaragd


acici

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 318
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
Nie wiem jak wygląda wycena okien w kosztorysie - za nasze daliśmy lekko poniżej 18 000 (chyba 17 500) ale był to fatalny wybór! Robiliśmy kilka wycen i okna wiodących w Polsce firm były wycenione na 3 tysiące drożej i żałujemy, że poskąpiliśmy i u nich nie zamówiliśmy....mimo, iż zastanawialiśmy się nad tym, czy nie dołożyć w zamian za jakość....zdecydowaliśmy się na trochę tańszy feler co mamy teraz. Choć u dwóch znajomych nie dzieje się z nimi nic - u nas były już 2 wymiany - czyli jest to trzecia partia i o mały włos nie wylądowaliśmy w sądzie (a może i nawet wylądujemy w końcu, bo ileż można?!). Problem w tym, że spawy pękają w narożach i wiadomo - traci na tym szczelność. Mają jakiś feler na taśmie produkcyjnej w fabryce i chyba wciąż go nie wyeliminowali, do czego się przyznać nie chcą, bo w trzeciej partii też mamy pęknięcia, masakra! Jeszcze jesteśmy na gwarancji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak wcale nie mało. :( Były tam jakieś specjalne elementy typu grubsze szyby, nietypowy kolor, ciepłe parapety czy suwane drzwi tarasowe typu HST? Mnie okna (fix) i zwykłe otwierane tarasowe/balkonowe bluEVOLUTION 82 MD Classic (średnie Uw 0,9) z montażem wyceniono na około 21 tys. zł brutto, z dodatkami typu ciepłe parapety około 25 tys. zł brutto -- ale mam w sumie 18 okien i raczej trochę większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak wcale nie mało. :( Były tam jakieś specjalne elementy typu grubsze szyby, nietypowy kolor, ciepłe parapety czy suwane drzwi tarasowe typu HST? Mnie okna (fix) i zwykłe otwierane tarasowe/balkonowe bluEVOLUTION 82 MD Classic (średnie Uw 0,9) z montażem wyceniono na około 21 tys. zł brutto, z dodatkami typu ciepłe parapety około 25 tys. zł brutto -- ale mam w sumie 18 okien i raczej trochę większe.

 

A gdzie tam specjalne elementy... sztuk okien mamy 16, kolor orzech obustronnie, drzwi suwanych nie chcieliśmy, bo nie da się otworzyć dwóch skrzydeł. Parametry są takie u nas: deceuninck, 5 komorowe, szyba meritum, okucie roto multi. Nie wiem co to ciepłe parapety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To i tak wcale nie mało. :( Były tam jakieś specjalne elementy typu grubsze szyby, nietypowy kolor, ciepłe parapety czy suwane drzwi tarasowe typu HST? Mnie okna (fix) i zwykłe otwierane tarasowe/balkonowe bluEVOLUTION 82 MD Classic (średnie Uw 0,9) z montażem wyceniono na około 21 tys. zł brutto, z dodatkami typu ciepłe parapety około 25 tys. zł brutto -- ale mam w sumie 18 okien i raczej trochę większe.

 

My wykonaliśmy sami "ciepłe parapety" . Sami zajęliśmy się montażem parapetów, pod każdy daliśmy styropian xps i piankę energooszczędną, niskopręźną. Z pierwszym parapetem trochę się bawiliśmy, ale z następnymi poszło szybciej i łatwiej. Parapety mieliśmy wyceniane w salonie z oknami, cena o kolgromeratów 100% wyższa niż w hurtowni parapetów. Dwa parapety drewniane zamówiliśmy przez Allegro mimo opłaty 70 zł za kuriera wyszły 150 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nad kominkiem kosztowała 1800 zł, a koszt robocizny + materiały + sam kominek czyli wszystko razem do kupy = 10 tys.

Naszą inspiracją co do pociągnięcia tej czarnej wnęki było zdjęcie znalezione na stronie kominkimyslowice.pl. Jakoś tak nam ekskluzywnie to wygląda....:

http://i792.photobucket.com/albums/yy206/acici_photos/kominki-slask83_zps1ipy3xgh.jpg

 

Trwa intensywna praca nad projektowaniem łazienek......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W wizualizacji łazienka wygląda na maleństwo, a przecież to duże pomieszczenie:) Pierwsze to musiałam sobie poukładać, gdzie co jest, ponieważ w swojej szmaragdowej łazience sporo pozmieniałam. Drugie drzwi w łazience prowadzą do pralni? Bardzo spodobała mi się umywalka i uważam, że siedzisko jest dobrym pomysłem. Świetne rozwiązanie na komin z lustrem, przyznaję od razu, że chyba zapożyczę :yes: Mozaiki ładnie skomponowane, będą tworzyć w całej łazience element wspólny. Prysznic bez brodzika, podobnie jak u nas, tylko ja mam go w innym miejscu (tam gdzie u ciebie umywalki) i zbudowaliśmy jedną ścianę do niego. Czy macie już przyjęte jakieś rozwiązanie odnośnie prysznica bez brodzika, chodzi mi o zabezpieczenie przed przemakaniem i spływanie wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie drzwi są od pralni. Prysznic bez brodzika jest tylko w projekcie, bo naprawdę będzie z brodzikiem. Oczywiście chcieliśmy bez - i nawet tak była podłoga przygotowana przy kładzeniu ogrzewania z rurkami ale po zrobieniu jej w ostatnim momencie zmieniliśmy zdanie i zostało zrobione wszystko pod brodzik.... Powodem właśnie jest to "a co jeśli"... czyli "a co jeśli zacznie przeciekać na garaż.... Wtedy rozkuwanie, masa problemów, osuszanie itd. Jasne, że po prostu musi być to dobrze zrobione i pewnie wtedy o żadnym przeciekaniu mowy nie będzie ale jednak spanikowaliśmy wyobrażając sobie co by było, gdyby..... Poniosła nas wizja pleśni na ścianach i skuwania gresu... więc praktyczność wzięła górę. Na dole za to nie będzie brodzika (nawet takiego kształtu nie ma w sklepach.....) ale nie mamy pod dolną łazienką pomieszczeń, więc to już mniejszy problem z "a co jeśli...". U was też się dzieje na całego, super, podglądam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Jestem po przeczytaniu bloga Acici i jestem pod wrażeniem, ogromnym. Aktualnie edukuje się max by jako laik wiedzieć jak wystartować itp ...

Oczywiście tak jak Państwo wybrałem projekt SZMARAGD 5 i w kolejnych dniach dokonuje zakupu projektu w pracowni MGP (po wszystkich formalnościach które się kończą dot. ziemii). Bardzo bym z Zona chciał zobaczyć dom na żywo - nawet tylko z zewnątrz i utrzymywać z Państwem kontakt nawet poprzez te forum aby czerpać z Państwa doświadczenia. Mam 100 lub nawet pewnie 1000 pytań także będę zobowiązany jeśli ktoś z Państwa zechce nawiązać tez ze mną kontakt mailowy / telefoniczny aby na początek doradzić i pozwolić z mniejszym stresem rozpocząć inwestycje życia (wawa)

 

Serdecznie zapraszam do kontaktu

Robert

Mail: robi.gaw (at) gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za miesiąc zaczynam budowę Szmaragda 4. Z zainteresowaniem od roku czytam i oglądam blogi dotyczące tego domu i jego "siostrzanych" projektów. Łazienka super, ja również komin ukryłam za lustrami, ale na razie wyłącznie w swojej głowie - widzę jednak dzięki Pani wizualizacji, że idę w dobrym kierunku:yes:

Gratuluję postępów i pomysłów oraz pozdrawiam z zimnego zachodniopomorskiego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za postawienie domu w SSZ (robocizna) płacimy 65 tys. To średnia stawka w moim województwie. Wołano od nas od 60 do 85 tys. Jak widzisz już na wstępie będzie poślizg, bo nasz kosztorys przewiduje niższą sumę. Niczego nie będziemy robić sami, wszystko zlecamy. Umowę podpisaliśmy z firmą na czerwiec, więc będziemy więcej mogli powiedzieć na ten temat właśnie w okolicach sierpnia i września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka tez zastanawiam się nad firma ale też nad tym aby kolejne etapy przekazywać osobnym fachowcom. Agnieszka możemy powymieniac się informacjami na priv lub telefon (w szczególności jak estymujesz koszt całej inwestycji w porównaniu do kosztorysu MGP). Adres mail mój jest wyżej.

 

PS. Czy udało się Tobie w wawa lub okolicach województwa zobaczyć taki domek na żywo (chociaż z zewnątrz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ten kominek wygląda, ale czy będzie aż tak piękny biały kolor po sezonie palenia :D

 

A nie, nie! To powyżej to tylko inspiracja dotycząca ogólnego kształtu itd. Nasz kominek ze względów praktycznych będzie tak jak narożnik, który sobie upatrzyliśmy - czyli szary (gdzieś niedawno wrzucałam w wątku taki znaleziony w necie ciemnoszary u kogoś już skończony właśnie). Bo jak to w domu używanym a nie sterylnym - biel bielą jest przez pierwsze dni a potem cóż.....szlag by mnie trafiał na widok smolnych plam na białej ścianie.... na szarej też może będzie widać ale zdecydowanie później hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...