Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze i pytania - Szmaragd


acici

Recommended Posts

aici odświeżyłam sobie Twój wątek i zauważyłam, że masz dwie skrzynki z gazem: jedną na ścianie budynku, a drugą w granicy działki, z czego to wynika ? - ja mam jedną w granicy działki stąd moje pytanie

jeszcze jedno pytanie odnośnie tej rury, to jest miedź i jak mniemam z gazem, dlaczego tak dziwnie jest puszczona nad kaloryferem ?

 

 

 

RFmRj8X.jpg

 

 

 

 

baaardzo podobają mi się kafelki ścienne kuchenne, zapisałam sobie nazwę, dziękuję, że podajesz takie informacje :hug:

 

ładne też masz kafle do garażu i kotłowni, zarówno ściany jak i podłoga, wygląda że też porządnie masz je położone :)

 

przyglądam się z zaciekawieniem ogrodzeniu, bo u mnie to aktualny temat, miałaś robiony fundament ? jeśli tak to na jakiej głębokości ? mogłabym prosić o kilka fotek ogrodzenia ? dzięki Tobie na poważnie zaczynam myśleć o wiacie na śmieci, zgrabnie to u Ciebie wygląda i myślę, że będzie praktyczne

 

no i fenomenalnie masz zrobiony odpływ aż sobie zapiszę zdjęcia, jeśli pozwolisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki kjuta, staram się bardzo, by innym było trochę łatwiej budować. Co do skrzynek z gazem to taki jest wymóg i przepisy..... dlaczego ty masz jedną - nie wiem (co nie znaczy że jest to źle, nie wiem). U nas w tej na elewacji jest zawór odcinający dopływ gazu. Rura miedziana z gazem leci nad kaloryferem dlatego, że skrzynka - ta na elewacji o którą pytałaś, wypada dokładnie pod oknem - podobnie jak kaloryfer, dlatego nie było innego wyjścia by puścić rurkę jakąkolwiek inną drogą, tak by łączyła się z resztą, która leci w pionie przy wejściu z dworu do kotłowni.

Ogrodzenia jeszcze nie mam, więc na razie nie wrzucam nic ponad to, co widzisz na forum. Pod słupkami biegnie fundament w jednej linii prostej (czyli jeden długi dla wszystkich słupków) i ma on głębokość ok. 1 metra.

Domek dla śmieci - wspaniała sprawa - czysto, estetycznie i bezpiecznie. Nic nie zmoknie, nie przewróci się itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :hug:

 

ja nie mam zaworu na elewacji, więc może to dlatego, u mnie też wbijali się rurką na wysokości kolana ale poszli po ścianie do góry i dalej przy suficie

 

 

kopaliście sami pod fundamenty dla ogrodzenia i sami je wylewaliście ? macie robioną dylatację ? przymierzam się do tematu ogrodzenia, ale straszne kosztorysy do mnie spływają i zaczynam rozważać opcję jakiejś samoróby lub przynajmniej częściowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przepraszam ze dopiero teraz odpisuje.... Nie mamy zadnej dylatacji przy fundamentach, a prace "kopalniane" i zalewanie robili nam panowie, ktorzy murowali slupki do bramy i bramki oraz wiate smietnikowa. Prace moim babskim okiem oceniam jako czystą, schludną i naprawde porzadnie wykonaną. My pol na pol systemem gospodarczym, czesc ekipy, czesc samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Cześć,

 

My z żoną jesteśmy na etapie zmiany ścianek wewnętrznych na piętrze.

Zauważyłem na poniższym rzucie że ta mała garderoba ma wejście od łazienki. Czy Wy też zrobiliście pralnię z tego pomieszczenia?

Jeżeli tak, można prosić o zdjęcie :)

 

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

IjpFnms.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Michal, mamy tam pralnię - to malutka dziupla ale juz widzielismy w marketach budowlanych rozne fajne rozwiazania montazu suszarek do sciany, moze zrobimy tez taka przy suficie. Stojaca na upartego sie zmiesci takze, ale wtedy nie otworzy sie calych drzwi. Garderobę robimy natomiast w tym malym pokoju na przeciw schodow.

Zdjecia pralni sa na stronie 5, wraz ze zdjeciami łazienki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Przyznam, że jeśli chodzi o zlew kuchenny to polecieliśmy na reklamę materiału tectonite, z którego jest zrobiony tenże zlew. Producent obiecuje gwiazdkę z nieba, na opakowaniu same ochy i achy, a niech spróbuje odbarwić jakimś barszczykiem - zrobimy dym!! :p Ale tak serio, to oczywiście skoro już zdecydowaliśmy się na tak niewygodny kolor, to pomyślimy o impregnacie zawczasu tylko nie jesteśmy w tym za bardzo zorientowani, co dobre.

Y58OnVn.jpg

 

khBE7ZV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
Dzieki, zachecam do odwiedzin - dobrze wiedziec, ze sie na cos przydaje chec dzielenia sie doswiadczeniem:) Co prawda idzie ta budowa wolno i apatycznie jak szukanie idealnej skorupki przez gołego slimaka ale.... juz blisko finishu, no i jeszcze sporo zdjec i postow do wrzucenia, zanim sie wprowadzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam, patrzę po zdjęciach i nie mogę dostrzec jak rozwiązaliście sprawę wentylacji grawitacyjnej w kuchni (wiem że macie WM ale jak widzę kominy od WG zostały) Na dachu są dwa okrągłe kominki ale w ścianie nie widać pustaków wentylacyjnych.

Drugie pytanie to przesunięcie ścianki w łazience na dole - ta oryginalna stała na fundamencie - czy dolewaliście fundament pod "nową" tylną ściankę czy stoi na chudziaku?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 4 months później...

Hej Wszystkim,

Jestem nowy na forum i niedawno zdecydowaliśmy się z żoną na projekt, którym cały czas się wszystkim chwalimy :) Jest to dom stworzony na podstawie Szmaragdu i nazywa się Willla Diamentowa. W zawiązku z tym, że układ pomieszczeń jest praktycznie identyczny co w szmaragdzie to będę się też posiłkował waszymi wpisami na tym forum.

Wrzucam link do projektu: https://www.mgprojekt.com.pl/willa-diamentowa

Dajcie znać co myślicie i bardzo prosze o informację czy może ktoś z was buduje dokładnie ten dom? Chciałbym sie dowiedzieć jakie koszty budowy stanu surowego otwartego (najlepiej z tego roku lub 2018)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...