Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze i pytania - Szmaragd


acici

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 318
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
Witam, zamierzam kupic Szmaragda 3, chcę tez go trochę poprzerabiać pod własny gust. Ja nie bardzo lubię "małe okienka na wysokości brody", dlatego prosze o Wasza opinie nt. małych okienek w sypialniach na górze. czy mając juz wybudowany domek możecie wydać werdykt czy można sie ich pozbyć w ogóle. Czy wystarczy sam balon aby właściwie doświetlić te pomieszczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbywać się ich to zły pomysł. Dom straci na urodzie. Mnie osobiście one pasuja, a zwłaszcza ze mamy jeszcze balkonowe.

Weź pod uwagę ze to są sypialnie.

Szmaragd III ten z podzielonym garażem!

 

Tak Sz.III to z podzielonym garażem, taki chcemy.

Co do urody, to może masz rację, że z zewnątrz jakoś wygląda, ale mieszka się wewnątrz i choć uroda jest kwestią gustu, mi z wewnątrz sie nie podoba. Ponadto myslę, że zabiera troche miejsca na ścianie i jak tak się wstawi np. szafkę, to zasłoni cześć okna. A skoro to są sypialnie, to jak sama nazwa wskazuje tam śpimy ;-) Więc po co mi dodatkowe okna ;-)

Ale jak mówię to jest kwestia gustów i potrzeb mieszkańca.

Ja pytałem posiadaczy Szmaragda czy wystarczy światła jedynie z drzwi balkonowych do oświetlenia tych pokoi. Po planach trudno jest się zorientowćać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiadam - oczywiście że wystarczy światła tylko od drzwi balkonowych, bo pokoje przecież wcale nie są takie duże - mają nieco ponad 14m2, podobnie jak niektóre w bloku a takich rozmiarów pokój w bloku zazwyczaj ma tylko pojedyncze okno 150x150 cm a i tak jest b.jasny!! Więc do doświetlenia pomieszczenia wg mnie drzwi wystarczą spokojnie.

Od mojego subiektywizmu dodam, że my te okienka powiększyliśmy wszerz, choć i tak się kończą pod brodą, jednak nie traci na tym zupełnie ustawność pokoi. Planowaliśmy i poddaliśmy rozmyśleniu po prostu wcześniej jakie meble gdzie chcemy umieścić i nam akurat te mniejsze okna w niczym nie przeszkadzają. W pokoju frontowym z narożnymi drzwiami pod oknem tym będzie biurko, zaś w naszej sypialni (p.lustrzany za garderobą) nic przy tym oknie stać nie będzie. No i chcieliśmy by było inaczej niż w bloku... - widoki na różne strony świata, a nie tylko na wschód i na zachód. A jeśli chodzi o wrażenie estetyczne... widziałam taką zmianę na żywo i mnie z zewnątrz ściana bez tych okien wyglądała b.surowo i miałam wrażenie, że czegoś wyraźnie tu brak (no chyba że byłaby mało widoczna, schowana za kępą drzew to ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem nie chcę się pozbyć okien z tej elewacji. Myślę, aby pozbyć się jedynie dwóch skrajnych, a środkowe wręcz powiększyć (aby parapet był na standardowej wysokości). Wtedy elewacja nie będzie taka pusta.

 

Myślę też aby nie budować dachu nad garażem jak jest w projekcie, a zostawić go płaskim. Mój plan miejscowy nie pozwala na dachy płaskie, ale to dotyczy jedynie głównych połaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł ze spłaszczeniem dachu nad garażem - projekt będący nowoczesnym będzie neo-nowoczesny (czyli jeszcze bardziej nowoczesny... :) I trochę grosza w kieszeni, bo dachówki nie będzie heh. Wniosek mój jest taki, że Szmaragd to ciekawy inspirujący projekt - bo już pojawiło się u inwestorów na forum kilka pomysłów na przerabianie go poprzez zmianę niektórych elementów, każdy przerabia go po swojemu a on i tak trzyma fason. Jest jak piękna kobieta - jakby ją nie ubrać, to i tak wygląda super! (ale zaszalałam z porównaniem...). Edytowane przez acici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Śledzę ten temat, przeczytałem cały i przyznam, że to jedyny taki dokładny szczegółowy wątek o szmaragdzie jaki znalazłem. Są opisy, są podane niektóre koszty, są zdjęcia w galerii.... Ja wraz z żoną będziemy budować Szmaragda III z dodatkowym stanowiskiem garażowym. Chcemy też wprowadzić zmiany na dole, może nie znaczne, ale jednak duże :) chcemy, aby część salonowa gdzie będzie tv kino domowe kanapa itd była obniżona o jakies 60-80cm względem reszty pomieszczeń na dole. Będą schodki, murek itd:) ale nigdzie nie mogę znaleść zdjęć z już wykończonego, a nawet umeblowanego szmaragda w środku. Może jest tu ktoś kto posiada takie zdjęcia?:) byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Śledzę ten temat, przeczytałem cały i przyznam, że to jedyny taki dokładny szczegółowy wątek o szmaragdzie jaki znalazłem. Są opisy, są podane niektóre koszty, są zdjęcia w galerii.... Ja wraz z żoną będziemy budować Szmaragda III z dodatkowym stanowiskiem garażowym. Chcemy też wprowadzić zmiany na dole, może nie znaczne, ale jednak duże :) chcemy, aby część salonowa gdzie będzie tv kino domowe kanapa itd była obniżona o jakies 60-80cm względem reszty pomieszczeń na dole. Będą schodki, murek itd:) ale nigdzie nie mogę znaleść zdjęć z już wykończonego, a nawet umeblowanego szmaragda w środku. Może jest tu ktoś kto posiada takie zdjęcia?:) byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

 

W pióra obrosłam od tych komplementów... no staram się jak mogę najsumienniej, by inni mieli jakiś z tego drogowskaz i chętnie bym zamieściła zdjęcia wykończonego Szmaragda, co na pewno to zrobię... jak go wykończymy czyli wtedy gdy Wy już pewnie będziecie mieć wybudowany swój; powoli nam idzie ta budowa (a na pewno sprawniej już prowadzenie bloga heh). Ze zdjęciami gotowego w środku będzie ciężko, bo inwestorów Szmaragda pojawia się tu na forum jak na lekarstwo (z czego może z 3-ech już mieszka), i niestety tylko ja (chyba!) prowadzę dziennik budowy ale co do wnętrza na razie nie można na mnie liczyć:/

Edytowane przez acici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niestety tylko ja (chyba!) prowadzę dziennik budowy ale co do wnętrza na razie nie można na mnie liczyć:/

I chwała Ci za to :-)))

Szkoda tylko ze zaprzestałaś bo nie ukrywam ze byłaś jesteś wzorem dla nas.

Umnie robota powoli do przodu a to z uwagi iż dużo sam robię bo zapewne z ekipą to już bym mieszkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, nie! Wcale nie zaprzestałam... Mąż kończy podmurówkę, a tak to po prostu nic się u nas nie dzieje na działce na razie i nie ma się czym dzielić:/ Szukamy ziemi do nawiezienia ale z tym jest mega wielki problem - żadnej większej budowy w pobliżu, a z budowy obwodnicy, która niedaleko się rozwija - odmówiono nam niestety... Póki co nie strach wokoło domu chodzić po zmierzchu, bo można nogę złamać, zaliczając te góry i doliny... Mamy pewną koncepcję na teren dookoła domu (a działka ma tendencję spadkową z tyłu domu ku przodowi), ale nie da się jej opisać, bo to jest zbyt skomplikowana... A co u Was Certusie??? Wyślijcie jakieś motywujące fotki!. Pozdrawiamyyyyyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu idziemy, powoli bo sam dużo robię. Kończe właśnie sufity - zostały płyty do położenia obsadzenie schodów i zaczynam szpachowanie a między czasie mam nadzieje ze glazurnik wejdzie do łazienek i podłogi na parterze.

Drugi raz już nie zrobię stropu drewnianego, nie liczyłem kosztów ale czas jaki trzeba poswięcić to cholernie długo wychodzi ......

Kiedy ruszacie u siebie .

Fotki wyśle na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chwała Ci za to :-)))

Szkoda tylko ze zaprzestałaś bo nie ukrywam ze byłaś jesteś wzorem dla nas.

Umnie robota powoli do przodu a to z uwagi iż dużo sam robię bo zapewne z ekipą to już bym mieszkał.

 

 

WItam,

Ja też bardzo dziekuję acici, bo dla nas jej dziennik budowy i jej cenne uwagi były drogowskazem, chociaż i tak nie zabrakło niespodzianek - ale tak już bywa na budowie. Obecnie mamy przykręcone regipsy na sufitach, dom się "wietrzy" - bo zimą były położone tynki. Reszta robót czeka.

Pozdrawiam i nie ukrywam - chętnie zobaczyłabym fotki z Waszego Szmaragda.

Obecnie myślę nad projektem kuchni - i powiem, ze brak mi pomysłu.

Może podzielicie się swoim doświadczeniem?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak u ciebie luzik- ale my mamy powiększone okna w kuchni przez co za wiele nie zwojujemy z szafkami wiszącymi.

My okna w kuchni zostawiliśmy wg projektu, natomiast zlikwidowałam podcień a na ścianie bocznej w jadalni zrobiłam okno 2,4x2,2 z wyjściem bocznym na taras.

Co do kuchni to mam wątpliwości gdzie umieścić wysoką zabudowę:(

dołączam fotkę z pierwszym projektem kuchni - liczę na cenne uwagi.

pozdrawiam

KUCHNIA AYO 15.03.2013 (1).jpg

1.JPGDSC01342.JPG

przepraszam za jakość zdjęć, - robione telefonem

Edytowane przez luzik- fsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My okna w kuchni zostawiliśmy wg projektu, natomiast zlikwidowałam podcień a na ścianie bocznej w jadalni zrobiłam okno 2,4x2,2 z wyjściem bocznym na taras.

Co do kuchni to mam wątpliwości gdzie umieścić wysoką zabudowę:(

dołączam fotkę z pierwszym projektem kuchni - liczę na cenne uwagi.

pozdrawiam

[ATTACH=CONFIG]193844[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]193845[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]193846[/ATTACH]

przepraszam za jakość zdjęć, - robione telefonem

 

U nas projekt kuchni całkiem podobnie wygląda w tejże perspektywie, z tym że między "szafą z piekarnikiem" a niską zabudową mamy lukę na małe stanowisko do wypicia porannej kawki (gdzieś tam zdjęcie na poprzedniej podstronie jest...). Ale też mamy mieć obudowane meblami dolnymi wszystkie 3 ściany, bo niestety kiepsko w tej kuchni z miejscem na górne szafki...- tak jak Ty to masz zrobione to raczej jedyna opcja do zaakceptowania!

Edytowane przez acici
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas projekt kuchni całkiem podobnie wygląda w tejże perspektywie, z tym że między "szafą z piekarnikiem" a niską zabudową mamy lukę na małe stanowisko do wypicia porannej kawki (gdzieś tam zdjęcie na poprzedniej podstronie jest...). Ale też mamy mieć obudowane meblami dolnymi wszystkie 3 ściany, bo niestety kiepsko w tej kuchni z miejscem na górne szafki...- tak jak Ty to masz zrobione to raczej jedyna opcja do zaakceptowania!

Witam,

Chyba na to wygląda, ze raczej nie da rady inaczej, a miejsce na poranną kawę planuję tam, gdzie u was spiżarka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba na to wygląda, ze raczej nie da rady inaczej, a miejsce na poranną kawę planuję tam, gdzie u was spiżarka.

pozdrawiam

Dokładnie nie da rady inaczej, jak już to trzey by kuchnie przenieść do jadali, a tam to wtedy jest sporo możliwości.

Umnie dokładnie teaki sam układ, a stolik na tzw poranną kawe planujemy w miejscu gdzie zaczyna się wykusz jadalni dokładnie na wysokości ścianki zabudowy lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...