Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA - DZIECI pytaj? !


tola

Recommended Posts

Kiedy mój synek Aleksander miał 4 lata zapytał:

- Mamusiu jak umierają ludzie ; na leżąco czy na stojąco?

Odpowiedziałam: kochanie człowiek przed śmiercią jest zazwyczaj chory, słaby, stary więc raczej musi wtedy leżeć.

- Acha! a jak umierają drzewa ? zapytał podziwiając jednocześnie cudowne wierzby płączące obok, których akurat przechodziliśmy.

-Kochanie - odpowiedziałam- drzewo najpierw umiera, usycha a potem przewraca się na ziemię. Drzewa umierają chyba stojąc....

Na to mój synek: Mamusiu to jak umiera Pinokio?

 

To było 5 lat temu. Do tej pory zastanawiam się jak umiera Pinokio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 977
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przed kilku laty byliśmy z naszym wtedy trzyletnim synem nad morzem. Późnym wieczorem zmęczeni wracaliśmy samochodem na nocleg, gdy syn stwierdził, że chce sikać. Tu zaczęła się dyskusja, czy zatrzymać się na pobliskiej stacji benzynowej czy dojechać jednak do kwatery. Żona stwierdziła, że w razie czego zatrzymamy się przy jakichś krzaczkach, bo szkoda czasu na zjazd do stacji. I tu milcząca do tej pory nasza pociecha odzywa się z tylnego fotelika "Mamusia, daj się wysikać jak człowiek!". Przez atak śmiechu o mało nie wylądowaliśmy w rowie, ale oczywiście zjechaliśmy do stacji benzynowej. Syn był bardzo z siebie dumny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek nie mial problemów z rozpoznawaniem marek samochodów,

ale ze zwierzatkami to i owszem. Kurki, gaski, koguciki, krówki - ciemna magia! Pewnego dnia poszlismy do ZOO. Biegal i obserwowal bardzo podekscytowany. W pewnym momencie przystanal i wystraszony krzyknal: - mamo, mamo, popatrz jakie wielkie myszy!!!!!!

/ - to byly dziki./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Kiedy pokazuja w telewizji filmy dokumentalne sprzed 20 lat, zazwyczaj sa czarno białe. Synek patrzac na czasy mojej młodosci pyta: - mamo, jak byłas młoda, to na swiecie nie było kolorów???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi!

Moje dzieciątko zdaje dziś maturę z matematyki ( na której mu bardzo zależy), a ja chodzę po ścianach!

Z tego wszystkiego zaczęłam sobie po raz kolejny wspominać, jak to kiedyś bywało. ( Strasznie szybko te dzieci dorastają - za szybko!).

Otóż:

Synek miał chyba ze 2 lub 3 lata, a w TV leciał bodajże jeden z pierwszych seriali zachodnich ( nie pamiętam tytułu, może ktoś kojarzy?).

Był tam Maison (chyba tak się to pisze ), uroczy drań -prawnik, i jakaś rodzina. Młody chłopiec z tej bogatej rodziny zakochał się w prostej dziewczynie Kate. Ona miała opory, bo przeżyła dramat - mianowicie ktoś ją zgwałcił. No i przez jakiś czas w serialu była o tym mowa.

A mój synek uwielbiał się bawić moimi włosami, czy to w czasie "cycania", czy też póżniej.

No i kiedyś rano, podczas wspólnego oglądania w łóżku tego serialu, syn, mierzwiąc moje włosy, pyta:

- Mamusiu, ktoś cię zgwałcił ?

( Kate miała fryzurę modną, a więc taką trochę niedbałą, a ja prosto ze snu chyba też).

Dziwnymi drogami chodzą myśli naszych dzieci!

 

( sorry za przydługi tekst, ale to z tego "chodzenia po ścianach" ) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej dzialeczce jest duzo ptaszków i robią kupki.

Wczoraj odwiedzila mnie koleżanka z pięcioletnią Patrysią, ktora zawołała:

- mamo, patrz, sraszek naptakał :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mojej córeczce( miała wtedy ze dwa latka) przytrafiło się zrobić siusiu w majtki. Żona karci, a córeczka : samo życie mami :)

 

Do siostrzeńca (jakieś dwa latka): Michałku?-robisz jeszcze w portki? Od czasu do czasu wujku.

 

Dziadek do Adasia (4 latka): zaraz dam ci w pupę jak nie przestaniesz! Adaś: A co to, dziadek mój brat ? ( brat ma 7 lat)

 

Dziadek z Adasiem oglada film w telewizji. Jest scena erotyczna. Dziadek: wyłączymy telewizor bo jakiś ten film głupi.Adaś: dziadku!-nie znasz się na dobrych filmach.

 

Dziadek z Adasiem ogladaja wystawę kiosku.Adasiowi coś spodobało się. Dziadku kup mi to. Nie mam pieniążków Adasiu. Adaś ździwiony: to ty dziadku nie masz karty kredytowej ?

 

Moja córeczka (miała chyba wtedy ze trzy latka) znalazła na ogrodzie dżdżownicę.Trzymając ją w rączce biegnie do mnie krzycząc: tata-wążka mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody, wówczas baaaardzo młody przystępował do nieszczęsnego egzaminu z tytułu dostąpienia przywileju bycia komunistą.

Jego rozpacz pojawiła się , w temacie ''nie cudzołóż"

wyjątkowo niecnie potraktowane na lekcjach religii.

Otóż młode moje, dostało wytłumaczenie od młodziutkiej siostry zakonnej, iż to przykazanie nie oznacza nic innego, jak spanie w cudzym łóżku.

Mój syn był tak nieszczęśliwy,że mu omal serce nie pękło.

"mamooo..(chlipał) nie jadę na żadne kolonie..nie będę cudzołożył.."

 

Nad tym zdaniem głowiła się cała rodzina:

"jakoimy odpuszczamy.."

 

 

wytłumaczył mu kolega.. "po prostu wyluzuj .."..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka (wtedy 4) namiętnie słuchała piosenek Misia i Magolci. Piosenkę o kozie ("Cztery nogi i dwa rogi") śpiewała tak : "Cztery nogi i twarogi" :D

 

a moje dziecię prosiło kiedyś namolnie

"nooo puuuść mi tę piosenkę o sarence!!!"

 

długo kombinowałam, o co chodzi, aż w końcu eureka!: Arka Noego "Ojciec sarenkę prowadzi mnie" 8) :lol: 8)

[=za rękę] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka (wtedy 3-3,5) poproszona o powtórzenie "Koziołek Matołek" m mówiła "Matołek Pachołek". Strasznie nas to bawiło, ale pewnego dnia powtórzyła tak jak trzeba, a nam się zrobiło czegoś smutno ...

 

 

a moja córcia mawiała uparcie "fuśtawka", co nam się takoż podobało. aż któregoś dnia zabieram ją od Babci, a mój Brat, wielce dumny z siebie, pyta:

- Maja, na czym się dziś huśtaliśmy?

- Na huśtawce! [tak ją wyćwiczył]

 

Byłam bliska bratobójstwa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...