Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA - DZIECI pytaj? !


tola

Recommended Posts

Parę dni temu zostałem wraz z 2,5 letnim synkiem napotkany na klatce schodowej przez miłą sąsiadkę, która zwykła była zachwycać się każdym maluchem z osiedla. Tak też było i tym razem, a jednym z komplementów jakie usłyszeliśmy było: "Szymku wyglądasz całkiem jak tatuś, wykapany tatuś!". Szymek na to przez dwa piętra się nie odzywał (znaczy: rozmyślał...) po czym mówi ze zdziwieniem: Ale ja nie mam blody!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 977
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja córcia w wieku przedszkolnym – maluchy :

- a ja się ożenię z Ewą

-Nie możesz się ożenić z Ewą bo to dziewczynka , tyle razy ci tłumaczyłam ... poza tym mówi się : wyjdę za mąż ...

-Ale ona mnie całuje i mówi , że się ożenimy .

- :o :o

Nie możecie się pobrać . Ślub możesz wziąć z facetem , córciu ...no na przykład z Danielem , przecież go lubisz .

- nie mogę z Danielem , bo to chłopczyk ! a nie facet .

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czterolatek rysował sobie podwrocławskie centrum handlowe.

Podpisał wszystkie sklepy. Ikea i Obi - bez problemu. Przyszedł do mnie, żebym mu podyktowała, jak się pisze Tesco.

Ale sam napisał: Oszł.

 

Auchan oczywiście :lol:

Wymawia to "Oszoł" z eleganckim akcentem na ostatnią literę :)

 

Z trochę innej beczki. Kolędy wyśpiewują:

"Chała na wysokości, chała na wysokości, a pokój na Ziemi".

"Jezus malusieńki leży wzdłuż stajenki".

 

A co ksiądz mówi na koniec mszy? "Idźcie z pokoju Chrystusa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czterolatek rysował sobie podwrocławskie centrum handlowe.

Podpisał wszystkie sklepy. Ikea i Obi - bez problemu. Przyszedł do mnie, żebym mu podyktowała, jak się pisze Tesco.

Ale sam napisał: Oszł.

 

Auchan oczywiście :lol:

Wymawia to "Oszoł" z eleganckim akcentem na ostatnią literę :)

 

Z trochę innej beczki. Kolędy wyśpiewują:

"Chała na wysokości, chała na wysokości, a pokój na Ziemi".

"Jezus malusieńki leży wzdłuż stajenki".

 

A co ksiądz mówi na koniec mszy? "Idźcie z pokoju Chrystusa" :)

 

 

Dobre :p moj synek jak mial niecale 3 latka spiewal ta kolede inaczej:

 

pała na wysokości, pała , pała, a pokój na ziemi :p

 

na wróżkę mowi - gruszka

a na swoja siotrzyczke cioteczna , ktora ma na imie Otylia - mowi Motylia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko szwagierki , obecnie 14- to latek,wtedy 4-o :

-Stolarz, stolarz niech żyje, żyje nam..........................

 

Moje średnie dziecko 12- to letnia Marta:

Opowiada o trudnościach koleżanki z zakupem biletów na występ Davida Copperfielda. Mówi : " wiesz , mamo i Natalka musi kupić te bilety u NIKONA..............Ja ze starszym jej bratem totalna konsternacja : " O co chodzi ? ". Po chwili przebłysk...........KONIK.

Skojarzyła z nazwą aparatu fot. Sama instytucja konika dla niej kompletnie obca................................. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłem kiedyś rodzicielkę nową odmianą liczby mnogiej słowa 'ksiądz', krzycząc na pół tramwaju:

- Mamo, patrz ! Dwa księżyce idą !!

Mój brat, nie wiedzieć czemu wolał mówić przez długi czas chrząszcz zamiast ksiądz...

Potem, grając w zespole kościelnym, mieli duży ubaw w kwestii ślubów, branych w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Korciło ich zawsze, by zaśpiewać "Mizerna, cicha panienka licha" i "Ach ubogi żłobie, cóż ja widzę w Tobie" :wink:

A że on jest Jerzy, zawsze kumple z zespolu śpiewali mu na dzień dobry: "Jeżuś malusieńki" :)

 

PS: mam nadzieję, że nie obraziłem niczyich uczuć religijnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ( 12 lat ) jest genialna jeSli chodzi o różne sytuacje ...

Jedziemy autem ze szkoły i opowiadam jej jak wyglądało w moich " czasach " ( całkiem niedawno ) szkolnictwo. " Martusiu, w liceum to były klasy o różnych profilach. Np. klasa humanistyczna z rozszerzoną historią, Klasa biologiczno - chemiczna, i była też matematyczno - fizyczna. Na to moje dziecko : " O , taka by mi odpowiadała. To matematyka i dużo WF - u. "

Ratunku.................................................

Myślałam, że umrę ze śmiechu na światłach.................... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dziecko (syn - 6 lat) mi się ostatnio zwierzało, że jego i takiego jego kolegę w przedszkolu pocałowały dwie dziewczynki, więc dopytuję się bardziej szczegółowo: czy jakaś dziewczyna w jego grupie mu się podoba itp... on mówi, że żadna - wtedy mu przypominam, że kiedyś twierdził, że Patrycja jest ładna... na to mój syn odpowiada: no tak, ale ona nie ma 4 zębów...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka (wtedy 3-3,5) poproszona o powtórzenie "Koziołek Matołek" m mówiła "Matołek Pachołek". Strasznie nas to bawiło, ale pewnego dnia powtórzyła tak jak trzeba, a nam się zrobiło czegoś smutno ...

 

 

a moja córcia mawiała uparcie "fuśtawka", co nam się takoż podobało. aż któregoś dnia zabieram ją od Babci, a mój Brat, wielce dumny z siebie, pyta:

- Maja, na czym się dziś huśtaliśmy?

- Na huśtawce! [tak ją wyćwiczył]

 

Byłam bliska bratobójstwa!!

 

Znam dziewczyny ten ból z.... marfefką / marchewka/... :cry: :cry:

Też poczułam, że ten wyjątkowy urok prysł :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj synek 4 letni mowi na korniszony - ogórki kurczone :p

 

A rok temu w przedszkolu gdy rozdawali zaproszenia dla babci i dziadka na ich swieto to moj synek wreczajac babci i dziadkowi zaproszenie powiedzial - o a to taka ulotka , roznosili u nas w przedszkolu i mowili ze to dla was :p

 

Albo pani w przedszkolu powiedziala mu ze jej dziadkowie nie przyjada do przedszkola na dzien babci i dziadka bo mieszkaja daleko w Łodzi.

Po czym moj synek przyszedl do domu i zdal mi relacje - a wiesz mamusiu , babcia i dziadek naszej pani nie przyjada na impreze bo mieszkaja na statku, daleko , daleko i chyba nie zdarza przyplynac :p :wink:

 

A jesli chodzi o pytania to ciagle mnie zadrecza ( ma 4 lata) kto sie opiekowal nim jak byl maluski, a kto mna, a kto babcia , a kto babcia babci itd. Mamy juz przez to ladne drzewo genealogiczne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka z wroclawskiejo tramwaju :

Ścisk okrutny,ludzie zpracy wracają...Wsiada tatuś z dziwczynką ok.3-4 latek.Dziecko straszliwie histeryzuje bo...chciało loda a tu tramwaj przyjechał i trzeba było wsiadać.

-Jak się w tej chwili nie uspokoisz to powiem matce.....

- To ja też powiem.....

-Co powiesz?

-Że w nocy sikałeś do zlewu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...