Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA - DZIECI pytaj? !


tola

Recommended Posts

Dziewczynki bawią się w śniegu pod blokiem, organizują kulig swoim lalkom i śpiewają piosenkę Skaldów "Pędzi, pędzi kulig.."

 

- Hej, jadą w saniach panny,

przy nich jadą siki..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 977
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja Ala ma 3,5 roku.

Z serii pytń filozoficznych: "Mamo, a gdyby wszystko było różowe, to czy wszystko byłoby różowe?"

 

Z serii słowotwórstwa: Ala - Patrz mamo! Tam jest WYSEP!

Mama - Jaki WYSEP ?

Ala - No, PÓŁHELSKI!

 

Siostra Ali, wówczas 2,5 - letnia Ola leżey rozparta w wannie, w kapieli z dużą pianą i z roskoszą w głosie wyznaje: " Ach, tak sie świetnie czuję, taka młoda!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra Ali, wówczas 2,5 - letnia Ola leżey rozparta w wannie, w kapieli z dużą pianą i z roskoszą w głosie wyznaje: " Ach, tak sie świetnie czuję, taka młoda!"

A u nas odwrotnie.

Synek (3,5 roku): Mamo, ile ja mam lat?

Ja: Prawie 4.

Synek: a kiedyś miałem 3.

Ja: Tak.

Synek: To ja stary dziad jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio córa przeżywa fascynację słowem świnia.

Wymyśla też różne dziwne słowa nadając im swoje własne znaczenie. Twierdzi, że wymyślane słowa są zaczerpnięte z języka misiowego :p .

Oto taki wczorajszy dialog :

 

Ola: Tata, wiesz jak jest po misiowemu świnia ?

Ja: no jak ?

Ola: Blindem

Ja : Wydaje mi się, że ostatnio było jakoś inaczej... :roll:

Ola : No tak ale "Blindem" to jest w języku misia tureckiego...

Ja: :D :D :D :p

 

I jeszcze jedno :

 

Ola : Tata a wiesz o co trzeba dbać u świni ?

Ja: o co ?

Ola : O pupę i serce .

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja też chcę :D ale miło się wspomina :D

Dzwoni listonosz domofonem. Żona wychodzi z synem 4 letnim mu otworzyć. Łukasz cały czas pyta go "a jak się nazywasz?" Po którymś razie listonosz odpowiada mu w końcu "nazywam się Kurek". Łukasz na to " nie Kurek tylko listonosz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
witam ! mój (3,5 ) Tomik czekając na wizytę ksiedza po kolędzie zauwżył forsee na stole . pyta : po co to? to dla księdza odpowiada Tata. Tomik : to jeszcze trzeba mu płacić?????????!!!!!!! innym razem trzyma 2 pistolety w rękach podchodzi do mnie i mówi : ręce do góry (podniosłam) ,"pieniądze na stół" uczyniłam gest , że mu daję. po czym stwierdza: majtki w dół!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy moi synowie byli w wieku 9 i 7,5 roku postanowiłam im kupić "ciało człowieka" - taki atlas dla dzieci z fajnymi rysunkami i opisami (włącznie z tematem "skąd się biorą dzieci") Temat był poruszany już wcześniej wielokrotnie, ale postanowiłąm podepszeć się fachowym autorytetem w postaci książki.

 

Dzieci zabrały atlas i zamknęły się w pokoju w celu pogłębionych studiów.

 

Za jakąś godzinę usłyszałam ryk śmiechu. No to zaglądam i widzę chłopaków tarzających się ze śmiechu po podłodze.

 

Spytałam o co chodzi ( że niby nie podejrzewałam o co chodzi ... 8) )

 

I co usłyszałam?

 

- Mamo, mamo TO się nazywa ODBYT !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly Wawerek (3.5) jedzie z nami samochodem. W pewnej chwili pytam meza:

 

- Jedziemy przez Sulejowek czy przez Wawer ?

W tym momencie Wawerek zaczal zanosic sie ze smiechu.

- Ciociu... Jaki Wawer ? Wawerek....

 

Jego ulubion ostatno zabawa jest krecenie globusem. Naprzemian jedna osoba kreci a druga zatrzymuje palcem i trzeba przeczytac gdzie sie trafilo. Wawrek zatrzymal na Nowej Zelandii. Po tym jak mu przeczytalam nazwe mowi:

- Ciekawe dlaczego nie stara ?

 

Kiedys mu opowiadalam, ze mama mojego meza mieszka w gorach. Kiedy trafil palcem na globusie w Himalaje, zaczelam go doksztalcac.

- Wiesz co to sa Himalaje ?

Co ?

To sa takie gory, najwieksze na swiecie...

- A wiesz kto tam mieszka ? - wlacza sie do rozmowy babcia - Yeti, czlowiek sniegu...

- I mama wujka Rysia - zauwaza blyskotliwie malec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wiejskie (od 2 miesięcy) dziecko rozwiązywało "kartę pracy" z przedszkola. Zadanie brzmiało: zaznacz ptaki domowe. Na obrazku były kaczka (taka dzika), gęś, kura, kogut, sowa i wróbel (albo jakaś sikorka, trudno wyczuć). Danio po obejrzeniu rzeczonego obrazka zawyrokował:

- Nie ma tu ptaków domowych. Ptak domowy to kanarek. :lol:

- Ale to mogą być również ptaki, które mieszkają blisko domu - ja na to.

- No to wróbel... :lol: no... kura, kogut... - i te pe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kiedyś syn wrócił z przedszkola i mówi "Weronika jest moją narzeczoną, ale jeszcze o tym nie wie"

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moja córka (prawie 6 lat) ostatnio będąc u dziadków oświadczyła, że niedługo będzie mieć braciszka Filipka :o Rodzina pyta z przejęciem, skąd wie, czy może mama jej o tym mówiła :o Na to moja corcia

- Nie, moja mama jeszcze o tym nic nie wie...

 

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wawrek - prawie 4 lata - z tata w KFC. Tata chcial zjesc kurczaka z frytkami. Maly zawsze prosi, zeby go posadzic na ladzie. Tak sobie siedzi tylem do ekspedientki i macha nogami a tata zamawia. Kurczaka duze frytki i male frytki. Nagle pani pyta:

- Dla dziecka bedzie Pan bral Kurczaka ?

- Ja nie bede jadl tego swinstwa tylko frytki - odpowiada odwracajac sie Wawrek.

 

Ciekawe skad on wie, ze to swinstwo, przeciez lubi kurczaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawrek siedzi w koszu zakupowym w hipermarkecie. Jedzie plecami doprzodu wiec rozne rzeczy widzi dopiero jak je ominie. I tak sobie jada z tata po sklepie. Mijaja dwie dziewczyny obrane na bialo, z duzymi pierzasrymi skrzydlami, reklamujace jakis serek. Wawrek zauwazywszy dziewczyny wychyla sie lekko na bok, zeby lepiej sie przyjrzec, po czym robi gest broda w ich kierunku:

 

Patrz tato. Jakie orly...

 

Ciekawe z ktora reklama mu sie skojarzylo, bo chyba nie z ta co trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...