Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA - DZIECI pytaj? !


tola

Recommended Posts

U mojego syna tak objawiła się dyskleksja. Odwracanie liter, "niesłyszenie' zmiękczeń, zjadanie ostatniej litery, lustrzane odbicie itp... Może wyrośnie :)

Pobaw się z nim w zabawę, że Ty mówisz słowo a on ma powiedzieć następne, ale na literę na które kończyło sie poprzednie. Jesli dobrze będzie kojarzył to prawdopodobnie wyrośnie.

Lustrzane odbicie to nie dysleksja, w pewnym wieku to częste...

Większość dzieci moich koleżanek to miała (a mój starszy syn nie) - to podobno świadczy o niedojrzałości do pisania (a dziecko bardzo chce).

W ogóle to chyba zabronię oglądać mojemu dziecku tego "Na ratunek małpom", bo ostatnio kładąc się między rodziców niedzielnym świtem powiedział do mnie:

Noooo, ciebie to nie ma wątpliwości, kto zapłodnił :oops: A potem pokazał palcem na mojego męża, a swojego ojca 8) 8)

(Na niczym nas nie przyłapał)

Potem wyjaśnił, że takie teksty to właśnie w tym filmie lecą, bo jedna szympansica jest w ciąży 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 977
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

moja starsza córcia (obecnie 6 i pół) dość wcześnie nauczyła się mówić. Kiedy miała około 2,5 wymawiała bardzo śmiesznie niektóre wyrazy.

 

Do dzisiaj wielu znajomych to pamięta i się z tego śmieje (ona i jej młodsza siostra też!)

Na hipopotama mówiła: popotam

a na żyrafę....

 

..... fafafa :D

 

Mój bratanek (dwa lata) nie wymawia głoski 'k', więc w wyrazach robi pałzę tam gdzi epowinna być ta głoska. Najkomiczniej brzmi, kiedy chowa się za wersalkę i woła: "Szu.aj mnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

W ogóle to chyba zabronię oglądać mojemu dziecku tego "Na ratunek małpom", bo ostatnio kładąc się między rodziców niedzielnym świtem powiedział do mnie:

Noooo, ciebie to nie ma wątpliwości, kto zapłodnił :oops: A potem pokazał palcem na mojego męża, a swojego ojca 8) 8)

(Na niczym nas nie przyłapał)

Potem wyjaśnił, że takie teksty to właśnie w tym filmie lecą, bo jedna szympansica jest w ciąży 8)

 

łohoho! u nas - na szczęście - rządzi discovery :D

 

Ale ostatnio ogladalismy mikrokosmos. ślimaki w pięknych objęciach wymieniały się materiałem genetycznym. Mój pierworodny: "ale muzyczkę do TEGO dali..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja starsza córcia (obecnie 6 i pół) dość wcześnie nauczyła się mówić. Kiedy miała około 2,5 wymawiała bardzo śmiesznie niektóre wyrazy.

 

Do dzisiaj wielu znajomych to pamięta i się z tego śmieje (ona i jej młodsza siostra też!)

Na hipopotama mówiła: popotam

a na żyrafę....

 

..... fafafa :D

 

Mój bratanek (dwa lata) nie wymawia głoski 'k', więc w wyrazach robi pałzę tam gdzi epowinna być ta głoska. Najkomiczniej brzmi, kiedy chowa się za wersalkę i woła: "Szu.aj mnie".

 

Mój syn również nie wymawiał gloski k i g. Pamiętam jeden taki zwrot :

" Ta.i dłu.i .ij" ( taki długi kij ) :p

Nawet pomogło mu to w zrobieniu " kariery ". Jako czteroletni - pięcioletni gzub opowiadał bajki podczas Listy Przebojów u Marka Niedżwieckiego .

Pamięta ktoś z Was Czajka ( Czarka ) ? :roll:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja 6 letnia corka dzisiaj wieczorem dala popis czarnego humoru:

-Mamus a jak bedzie pogrzeb babci i dziadka to Punia(pies babci) bedzie nasza, prawda??

 

Skad dzieci maja takie pomysly??? Moze z wielkiej checi posiadania psa, meczy mnie juz dwa lata, a my ciagle nie mamy miejsca dla malego stworzonka!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Wybaczcie, że nie wnoszę, a proszę.

 

Czy ktoś z rodziców może mi powiedzieć jaki jest współczesny odpowiednik słów "fajnie" czy "cool" używany przez małolaty?

 

moja młodsza i jej rówieśnicy często używają: "kól" /oryginalna pisownia :lol: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mówi: bajeranckie. To jakby trochę przestarzałe, ale dla niego widać nowe.

Ciąg dalszy porównywania mamusi z małpą: :evil:

Dlaczego golisz włosy pod pachami i nie czekając na odpowiedź Aaaaa, żeby nie przypominać szympansaaaaa

Widać z włosami pod pachami w ogóle bym się od szympansa nie różniła.

Sorry, jestem małpą tylko w chińskim horoskopie, a wg ruskiej teorii o pochodzeniu od różnych gatunków małp w zależności od grupy krwi, pochodzę od rezusa. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...