Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA - DZIECI pytaj? !


tola

Recommended Posts

Postanowiłam stworzyć wątek, w którym umieścimy pytania zadawane przez dzieci. Pytania, które nas śmieszą, zwalają z nóg, intrygują, wprawiają w zakłopotanie, sprawiają, że "idziemy po rozum do głowy".

Mój synek zadawał mi miliony takich pytań, a dziś niewiele z nich pa

miętam. A szkoda. Wpisujcie więc, dopóki pamiętacie!

 

POZDRAWIAM :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 977
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na dobry początek: Będąc na mszy w starym kościele farnym, mój pięcioletni synek zapytał: - mamo, czego jest więcej, cegieł w tym kościele, czy włosków na futrze tej pani /stała przed nami/ ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPAL

o to chodziło, już się uśmiałam, pozdrawiam :p

 

 

Sąsiad pyta mego synka: - czy wy macie pieska?

- nie !

- a dlaczego?

- jeszcze nam mamusia nie urodziła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest historia ale też pouczająca. Zuzia (7 lat) popełniła pracę pt. "Mój dom". Spojrzałam i zdrętwiałam, jak nauczycielka to zobaczy i przeanalizuje psychologicznie to dojdzie do wniosku, że w naszej rodzinie źle się dzieje. Ściany domu szare, okna zieją głęboką czernią, dach też ponury, grunt wygląda na błotnisty. Z trwogą, delikatnie badam przyczyny wyglądu arcydzieła, mając świadomość, że za chwilę dokonam przerażającego odkrycia. Me dziecko spokojnie odpowiada: mamo przecież nasz dom naprawdę tak wygląda (ściany świeżo otynkowane - szare, dach - czarna papa, okna zaklejone czarną folią, zimia przygotowana pod zasiew trawy). :lol: Faktycznie, słodki domek z firankami w oknach i kwiatkami na parapecie to jeszcze czas przyszły (mam nadzieję, że niedługo będzie dokonany)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka mojej kuzynki (ma 4 lata).

Pewnego popołudnia podbiegła do swojej mamy, chwyciła za rękaw i ciągnie do telewizora. Pokazując na ekran pyta sie jej, czy widzi jaka na ekranie jest ładna dzidzia (reklama lalek). Ona odpowiedziała, że tak. Więc padło pytanie:

- Mamusiu, kiedy będziemy mieć taka dzidzię?

- córeczko, nie mamy tyle pieniążków, aby sprawić sobie nową dzidzię

- wiem mamusiu, przecież budujemy nowy domek

 

Ale po chwili ponownie ciągnie mamę za rękaw do TV i pokazując kolejną dzidzię mówi:

- mamusiu, ale ta napewno jest dużo tańsza :D

Kochane dzieciaki potrafią zaskoczyć i rozbawić. Ja tak piszę o innych, a sam muszę popracować nad potomstwem z moją małżonką http://smile.smilies.nl/46.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn Julek, wtedy 4-letni, próbuje rozgryźć problem dlaczego Mama ma inaczej na nazwisko niż Babcia i Dziadzio. Tłumaczę, że to po wyjściu za mąż..itd. Aby lepiej to zobrazować dodaję: "Jak się ożenisz, to twoja żona będzie się nazywała tak jak ty."

Na to mój syn z niebotycznym zdziwieniem:

"JULEK?!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, super pomysł.

Dorzucę trochę.

 

Przed wyjsciem na dwór córka pyta: "Jak to jest, niebieskie na jajeczku?"

(Słupek spirytusu w termometrze za oknem wskazywał 0. Dziecko chciało wiedzieć czy jest zimno, czy ciepło)

 

Pytanie drugie: "Gdzie się w ojca naciska?"

(W imię Ojca i Syna...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...