Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UWAGA - DZIECI pytaj? !


tola

Recommended Posts

Tekstow swoich dzieci jeszcze nie moge przytoczyc, ale pamietam kilka swoich.

 

Na pytanie dziadka: kiedy bocian przyniesie ci siostrzyczke albo braciszka?

- Dziadek, ty sie w ogole nie znasz na sprawach brzusznych...

 

Podczas powrotu z wakacji na wsi, z ktorych moja mama wiozla kwiat lipy, w pociagu jakas pani do mnie: nie wychylaj sie, bo cos ci wpadnie do oka i zachorujesz.

- Ja nie zachoruje, bo my mamy lipe...

 

No i wiedzialam, ze bede historykiem, bo w piosence: byla raz kozka, rogata biala... zastanowialo mnie, co to jest ta Sobieska kala (sobie skakala)...

 

I jeszcze do babci (matki ojca):

- Ja to bym nie chciala byc siostra taty...

- Dlaczego?

- Bo moja mama tak nie lubi tych taty siostr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 977
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niedawno, w efekcie kolejnego żądania z cyklu "tata, daj to!" bez oczekiwanego "proszę", Mały Żonek postanowił popisać się swoim talentem pedagogicznym i zagaił czterolatkę: "Kochanie, czy myślisz, że pani Pudella de Piesko ze Szkoły Dobrych Manier pozwoliłaby mówić szczeniaczkom "daj"?". Dziecko dobrze pamiętało bajkę i wyraźnie zesmutniało "No, nieeeee.....". "To jak trzeba mówić, Kochanie?"

"APORT!!!!!"

 

Uśmiałam się po pachy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany historia z udziałem Starszej.

Dziecię (obecnie lat 10) miało wówczas 2 latka i przechodziło wraz z nami okres tzw. mszy polowych - tzn. ona wokół kościoła biegiem, a my na zmianę za nią. Kiedyś moja mama się oburzyła, że co? JEJ wnuczka nie będzie grzeczna na mszy??? Wpakowała małą do wózka, wybrała piątek po południu (sporo znajomych w kościele, przy okazji można się nieco polansować z wnusią :wink: ) i pojechały. Babcia wróciła czerwona jak piwonia i od progu orzekła: "Nigdy więcej!!!!!!". Co się okazało? W ramach eksperymentu babcia z fasonem zaparkowała w pierwszej ławce. Przez pół mszy wnusia była ideałem, aniołkiem jak z obrazka. Podobno nawet rączki wzorcowo złożone trzymała. Tak wytrwała do momentu Podniesienia. Kiedy zobaczyła księdza z kielichem w ręce, fachowo i głośno zaintonowała "STO LAT, STO LAT!!!!!" i zamilkła dopiero po pierwszej zwrotce.

Świadkowie orzekli, że dziecię wzorcowo wychowane i odruchy ma prawidłowe... :oops: :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dla odmiany historia z udziałem Starszej.

Dziecię (obecnie lat 10) miało wówczas 2 latka i przechodziło wraz z nami okres tzw. mszy polowych - tzn. ona wokół kościoła biegiem, a my na zmianę za nią. Kiedyś moja mama się oburzyła, że co? JEJ wnuczka nie będzie grzeczna na mszy??? Wpakowała małą do wózka, wybrała piątek po południu (sporo znajomych w kościele, przy okazji można się nieco polansować z wnusią :wink: ) i pojechały. Babcia wróciła czerwona jak piwonia i od progu orzekła: "Nigdy więcej!!!!!!". Co się okazało? W ramach eksperymentu babcia z fasonem zaparkowała w pierwszej ławce. Przez pół mszy wnusia była ideałem, aniołkiem jak z obrazka. Podobno nawet rączki wzorcowo złożone trzymała. Tak wytrwała do momentu Podniesienia. Kiedy zobaczyła księdza z kielichem w ręce, fachowo i głośno zaintonowała "STO LAT, STO LAT!!!!!" i zamilkła dopiero po pierwszej zwrotce.

Świadkowie orzekli, że dziecię wzorcowo wychowane i odruchy ma prawidłowe... :oops: :lol: :oops:

 

cudne, cudne, cudne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w imieniu starszej Nieletniej :D

Laska generalnie miała sporo przygód okołokościelnych. W wieku lat trzech pocwałowała środkiem kościoła, żeby zobaczyć szopkę. Po chwili wierni zobaczyli dziecko radośnie pędzące główną nawą, z glinianym barankiem pod pachą i okrzykiem: "Mam pamiątkę!!!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
My z mężem nie mamy jeszcze dzieci ale pamietam zabawne sytuacje jak moja kuzynka gdy była mała modliła się; zamiast "chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj" to "daj nam chleba z kiełbasą!"

 

Ja ponoć mówiłam "nie naszego !! babcinego" , babcia wypiekała pyszny chlebek

 

Syn mój cudny, od godziny męczył ojca pytaniami "a czemu, a dlaczego , a jak....slubny z anielską cierpliwościa tłumaczył, gdy kółko sie zamknęło i po raz trzeci padaly te same pytania , zapytał syna "a Ty nie masz bliższych krewnych , coś się tak mnie uczepił ?? :D ) na co mały " mammmmmmmmmmmmuuuuuuuuuuuusssssssssiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuu - co to jest KREWIEN ??"

 

I sytuacja u lekarza, przynosimy wyniki badań od specjalisty, pediatra przegląda i mówi...." no tak mogłam to przewidzieć " , na co rezolutnt maluch , "a co pani jest wróżką ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Opiszę coś co się wydarzyło ponad 50 lat temu :lol:. Moja babcia rodziła i na ten czas (poród odbywał się w domu) sąsiadka zabrała moją roczną wtedy ciocie do siebie i położyła spać do łóżeczka ze swoim ok. dwuletnim synkiem. Synek obudził się , zauważył dziecko obok i krzyczy do swojej mamy:

-"mamo, mamo, tu leży lalka z mięsa!"

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Moja córka bardzo lubi śpiewać. Miała wtedy nieco ponad 3 lata: W kościele, podczas mszy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, organista zaczyna kolędę: "Chwała na wysokości..." A moja córka na całe gardło: "Pała na wysokości..." :oops: Baliśmy się chodzić z nią do kościoła, bo długo nie mogliśmy nauczyć jej prawidłowej wymowy słowa "chwała" :-?

Pozdrawiam wszystkie rozbrajające pociechy

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Rozmowa, która odbyła się w wigilijny poranek z udziałem trzech osób trzech osób Maksym (3 lata) Wawrek ( 6 lat) i babcia (wiek bez znaczenia :) )

 

babcia - Widziałam dziś rano mikołaja jak się kręcił po ogrodzie.

Maksym - O rety! Katastrofa warzywowa! (na ogrodzie jest warzywniak)

babcia - Maksymku na ogrodzie zimą nie ma warzyw.

Maksym - A gdzie są?

babcia - Zostały wykopane i leżą w piwnicy.

Wawrek - To tak jak by trochę martwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn jest na etapie pytania czy wszyscy maja siusiaki..

Siedzimy sobie w szerszym gronie i syn zaczął pytać, próbuję go uciszyć, nic to nie daje . Syn pyta nadal kto ma a kto nie ma siusiaka i w koncu pada pytanie - a tata ma dużego? :oops:

 

:lol: :lol: :lol:

 

I co na to szanowny Tatuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn jest na etapie pytania czy wszyscy maja siusiaki..

Siedzimy sobie w szerszym gronie i syn zaczął pytać, próbuję go uciszyć, nic to nie daje . Syn pyta nadal kto ma a kto nie ma siusiaka i w koncu pada pytanie - a tata ma dużego? :oops:

 

:lol: :lol: :lol:

 

I co na to szanowny Tatuś :D

 

moje młode też przerabiało kwestię rozmiarórw,i wnioski wyciągnął (ave- w małym gronie ) : Tatuś to ma olbrzymiego penisa, a mamusi jest w zaniku" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn jest na etapie pytania czy wszyscy maja siusiaki..

Siedzimy sobie w szerszym gronie i syn zaczął pytać, próbuję go uciszyć, nic to nie daje . Syn pyta nadal kto ma a kto nie ma siusiaka i w koncu pada pytanie - a tata ma dużego? :oops:

 

:lol: :lol: :lol:

 

I co na to szanowny Tatuś :D

 

moje młode też przerabiało kwestię rozmiarórw,i wnioski wyciągnął (ave- w małym gronie ) : Tatuś to ma olbrzymiego penisa, a mamusi jest w zaniku" 8)

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tatus musial byc dumny jak paw. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałam się z wszystkich cytatów :)

 

dobre, a co kolejne to lepsze

 

Moje 2 letnie dziecko ma ostatnio zabawę i łapie za piersi - mnie, młodszą ode mnie ciocię tyż. tłumaczymy, że tak nie wolno, a co on na to? Siedząc na rękach dotyka ramienia i mówi - tu wolno, inne miejsce - tu wolno , chaps za piers -tu nie wolno :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...