Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyjdzie na to, że w drzwiach łazienkowych zrobię podcięcia takie jak w firmie. Natomiast w reszcie zadowolę się ta szpara 0,5cm i ewentualnie gdyby świstało powiększę ja do 1cm. Wtedy wszystko będzie zgodne z normami.

U mnie problem w łazience, bo jest zamknięta, wywiew w kuchni, pomimo przytlumienia, pracuje lepiej bo kuchnia otwarta na pokój dzienny i korytarz oraz otwarte pokoje..........rada łazienka po prysznic zostaje uchylone i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie będę się chyba wcale bawił. Do łazienek pójdą chyba takie

kratka-wentylacyjna-6x48-agamet,big.jpg

kratka-wentylacyjna-drzwiowa-awenta,big.jpg

Są w różnych kolorach tak że można wybierać, raz na kwartał można zdemontować i umyć w razie czego. A do pokoi zrobię 1 cm szczelinę

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o ok

Ja tam nie będę się chyba wcale bawił. Do łazienek pójdą chyba takie

[ATTACH=CONFIG]344890[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]344891[/ATTACH]

Są w różnych kolorach tak że można wybierać, raz na kwartał można zdemontować i umyć w razie czego. A do pokoi zrobię 1 cm szczelinę

Słuszną linie ma Twoja partia........poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, nie odpowiedzieć na pytanie przez dzień owocuje dziesiątaki pomysłów. Ma to swoje plusy:)

Słyszałem różne wyliczenia na ilość tulejek potrzebnych na spełnienie norm. Najmniejsza liczba mówiła o kilkunastu:). Kratki za to spełniają, ale są zwykle takie tandetne.. Plusfoto pokazał fajną (tą pierwszą). Ciekawe miał kiedyś też Urzędowski, ale to było dawno i nie prawda a i zdjęcia nie mogę odnaleźć.

 

Autorus - pozostaje liczyć na zwykłą szczelinę (ona wg katalogu ma chyba ciut więcej niż 5mm - w praktyce sam widzisz), a w łazienkach wskazane jest podcięcie. Jak by było za mało - podetniemy drzwi, ale to już wygląda tak sobie - DRE kiedyś miało luz 15mm i częściej czytałem na tym forum jakie to "brzydkie" dlatego od paru lat ta firma stosuje najczęściej spotykane 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wiekszość otwarta. Poza tym czy te drzwi wewnętrzne to naprawdę takie szczelne, że aż trzeba je dziurawić ?

 

Mam drzwi polskone. Szczelina juz sama w sobie jest dosc wysoka ( foto i pomiary jutro) + podciecie. Zamkniecie drzwi niby nie skutkuje duza zmiana w ilosci wymienianego powietrza ( pomierzone anemometrem ), ale jest inaczej. Zwieksza sie stezenie CO2 i koncentracja zapachow generowanych lokalnie w tym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...