Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ufaj na 100% BTsearch nie zawsze pasma ktore sa podane w bazie BTsearch (nie UKE) dzialaja, wiec nic nie zastapi wlasnych testow.

A sprzedaz wysylkowa umozliwia takie testy.

 

 

Tak mam u tescia zainstalowane (na co po bojach sie zgodzil) z dipola antena Trans-Data LTE jako antena do telefoni GSM i ATK 10 pasmo 800-900 do transmisji internetowej. Do nadajnikow mam 5-8km i brak widocznosci na tch antenach dziala lacze telefoniczne i 3G transmisja internetowa, normalny telefon traci zasieg w domu i duzej czesci dzialki (dziura zasiegu).

 

http://i.imgur.com/UoijMYs.jpg

 

Zamowilem kilka anten i poprostu testowalem sygnal na programie NetInfo z zablokowanym okreslonym pasmem modemu GSM i odpowiednia antena do tego pasma najlepiej sprawowaly sie te podane powyzej anteny co prawda masz tylko 2km do nadajnika ale niebralbym panelowki tylko wlasnie ATK ktorej nie straszne warunki atmosferyczne i widocznosc lub ATK-LOG jesli ma byc LTE. Kierunek 900MHz jesli brak widocznosci a jesli masz widocznosc to 2100MHz zakladajac ze te dwa pasma dzialaja.

Edytowane przez MrJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tez mam studnie kręgową ale trochę płytsza. I tez przydałaby sie pompa do podlewania. Musi być jednak demontowana na zimę. I koniecznie jakiś filtr musi być.

 

Sorki, ze zapytam tutaj a nie w wątku tematycznym.

Czy masz już na oku konkretna pompę?? Ten filtr mnie interesuje??

I czy myślisz o instalacji do podlewania (np. pistolet), czy raczej do nawadniania (kropelkowe)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odległości od nadajnika ważne jest abyś nie był w " martwym polu".... Co z tego że do nadajnika w Hucie Żabiowolskiej / Józefinie mam lekko ponad kilometr skoro jestem dokładnie w polu bez zasięgu ?

Musiałem kupić wzmacniacz sygnału i ustawić antenę na kominie skierowaną na Urzut ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, na ta chwilę nie mam w głowie żadnego modelu. Powiem więcej. odkąd mój sąsiad zrobił studnie ok 20m ode mnie i zaczął intensywnie podlewać borówki, stwierdziłem że chyba nie dam rady. I przygotowuje się do podłączenia do wodociągu.

Odnośnie podlewania to mam i linie kroplujące i wynurzalne zraszacze.

Odnośnie pistoletów to myślę o czymś takim jak ma Pestka, ale na razie nie mam jeszcze koncepcji jak wodę wyprowadzić z budynku i gdzie. Czyli taka skrzynka np gardeny z klapka do której podłącza się wąż ogrodowy.

I to tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odległości od nadajnika ważne jest abyś nie był w " martwym polu".... Co z tego że do nadajnika w Hucie Żabiowolskiej / Józefinie mam lekko ponad kilometr skoro jestem dokładnie w polu bez zasięgu ?

Musiałem kupić wzmacniacz sygnału i ustawić antenę na kominie skierowaną na Urzut ...

 

U mnie akurat zasięg jest. Chciałbym go tylko polepszyć i ustabilizować. Mam nadzieję ze gmina pomyśli nad światłowodami. Są na to jakieś konkretne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, na ta chwilę nie mam w głowie żadnego modelu. Powiem więcej. odkąd mój sąsiad zrobił studnie ok 20m ode mnie i zaczął intensywnie podlewać borówki, stwierdziłem że chyba nie dam rady. I przygotowuje się do podłączenia do wodociągu.

Odnośnie podlewania to mam i linie kroplujące i wynurzalne zraszacze.

Odnośnie pistoletów to myślę o czymś takim jak ma Pestka, ale na razie nie mam jeszcze koncepcji jak wodę wyprowadzić z budynku i gdzie. Czyli taka skrzynka np gardeny z klapka do której podłącza się wąż ogrodowy.

I to tak na szybko.

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiązku :

 

Wczoraj podpisana została z firmą Strabag umowa na kontynuację projektowania i rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku Radziejowice - Przeszkoda o dł. ok. 9,9 km.

 

Wartość kontraktu wynosi 306 919 824,99 zł.

 

Przebieg drogi: http://goo.gl/8zVUMA

 

Po wybudowaniu przez Intercor sąsiedniego odcinka czyli Paszków - Przeszkoda (11.6 km) będziemy mieli kompletną S8 między Warszawą a Piotrkowem Trybunalskim.

 

 

[ATTACH=CONFIG]346262[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat zasięg jest. Chciałbym go tylko polepszyć i ustabilizować. Mam nadzieję ze gmina pomyśli nad światłowodami. Są na to jakieś konkretne pieniądze.

 

Z tego co wiem pieniędzy już nie ma bo "sieć" już została zbudowana i nie jest to światłowód. U mnie w Ojrzanowie Neostrada 10mb. Aż żal że tak zmarnowali kasę. Chyba że masz jakieś nowe wiadomości to się podziel.

 

http://www.bip.zabiawola.akcessnet.net/index.php?job=wiad&idg=4&id=545&x=103&n_id=1157

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odległości od nadajnika ważne jest abyś nie był w " martwym polu".... Co z tego że do nadajnika w Hucie Żabiowolskiej / Józefinie mam lekko ponad kilometr skoro jestem dokładnie w polu bez zasięgu ?

Musiałem kupić wzmacniacz sygnału i ustawić antenę na kominie skierowaną na Urzut ...

Sorry za offtop autorus, ale może ci się przyda.

 

Wzmacniacz gsm 900MHZ z anteną kierunkową i dodatkowo antena panelowa do routera GSM.

Wszystko nieźle działało do czasu wizyty Panów z UKE z Wawy (wieś 100KM od Wawy).

Pierwszy raz dali upomnienie, za drugim straszyli mandatem 2000PLN bądź sądem.

Podobno nasłali ich dwaj operatorzy, którzy mieli zakłócenia.

Zdawałem sobie sprawę, że wzmacniacz sieje, ale żeby aż tak?

Zdunie pod wzmacniacz masz antenę na magnesik dookólną czy kierunkową?

 

Dookoła, w promieniu 5km jest takich wzmacniaczy jeszcze 4szt, ale z antenami na magnes (dookolnymi) - może tu jest pies pogrzebany - za duże wzmocnienie dawała kierunkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nieźle działało do czasu wizyty Panów z UKE z Wawy (wieś 100KM od Wawy).

Pierwszy raz dali upomnienie, za drugim straszyli mandatem 2000PLN bądź sądem.

Podobno nasłali ich dwaj operatorzy, którzy mieli zakłócenia.

 

Operatorzy ich nie nasłali tylko zgłosili, że ktoś zakłóca ich chronione pasmo i ludzie się skarżą że nie mogą przez telefon rozmawiać..

a po co przyjechali drugi raz? za pierwszym razem nie wyłączyłeś tylko zlekceważyłeś temat? to i tak się ciesz że mandatu nie dali.. to taka instytucja że bez problemu mogliby na kilkanascie/kilkadziesiąt tysięcy człowieka "strugnąć" w majestacie prawa.. dawno temu uczestniczyłem właśnie w sprawie sądowej jako świadek (sprawa o nielegalne uzywanie kanału radiowego) to coś tam moge na ten temat powiedzieć.. powiem tyle że jak firma używa np. radiotelefonów (krótkofalówek) ma na to kanał itp. ale np. kupi inny typ i nie zgłosi to kara może wynieść do 10% PRZYCHODU firmy (i te przepisy weszły jakieś dwa lata temu, a nie za komuny)..

 

taki tani wzmacaniacz o jakim pewnie piszecie (czyli cena do około 4-5 tysięcy) wzmacniacz sieje i to bardzo.. przy tych częstotliwościach nawet nieduże odchyłki w parametrach powodują zakłócenia.. u mnie w firmie mamy założony przez polkomtel wzmacniacz i są to dwie duże skrzynki, wcześniej były próby takim co na allegro są jako wzmacniacze i działały bardzo słabo - tzn. jak była jedna komórka w użyciu to owszem, ale jak kilka/kilkanascie to praktycznie nie dało się porozmawiać..

Tak u nas w firmie wygląda wzmacniacz zainstalowany przez polkomtela działający bez problemów, jak widać na ścianie zajmuje sporo miejsca..

 

IMG_3054.jpg

 

IMG_3055.jpg

 

i ten działa, jak się wyłączy to zasięg jest na 1 kreskę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_artur_: możesz zdradzić ile trzeba za taki wzmacniacz zapłacić?

 

niestety nie mogę.. ale nie dlatego że nie chcę tylko że nie wiem dokładnie..

z tego co kojarzę to goście co zakładali wspominali o 5tys euro za sztukę, a są dwa bo jakieś dwa pasma wzmacniają, ale dokładnie nie wiem bo to założył polkomtel na swój koszt bo ponad 200 kart sim na koncie abonenckim z czego 60 głosowych daje pewne możliwości negocjacyjne (znaczy szczucie że konkurencja ma zasięg).

Z tym że to takie coś jest dedykowanie dla GSM, jakby powiela sygnał BTSa ale w jakiś inteligentny sposób nie tak ze wszystko wzmacnia tylko wybiórczo bo się toto programuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze pomiary. Wszystko ładnie tylko masz jakby nie tam gdzie  ja go widzę. Dystans się mniej więcej zgadza bo zamiast 1,9km jest 2,1km czyli można zwalić na błąd. Ale maszt poiwini8en być w kierunku S8.

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/101.jpghttp://www.timtur.com.pl/budowa/2016/102.jpg

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eehhh statystki sobie popsuje na nastepne 7 lat ...

 

Bardziej chodzilo mi o ten program http://topnetinfo.pl/tutorial1/tutorial_top_netinfo_ras.htm i punkcie 9 sterowanie pasmami modemu GSM.

 

A te komorkowe programy nie okreslaja dokladnego kierunku skad jest sygnal tylko szuka w bazie identyfikatora nadajnika i umiejscowia go na mapie,

ale mozemy miec nadajniki retransmisyjne o miejszych mocach ktore juz nie musza byc zgladzane do UKE (o co ostatnio byla awantura bo tego podobno nie jest wcale malo).

 

Czyli zamowienie internetowe jakiejs kierunkowej antenki, notebook i modem USB z zlaczem anteny zewnetrznej, kij od szczotki i na trawniku w kilku miejscach dzialki namierzam 'czy jakis sasiad nie zamontowal jakiegos wzmacniacza' wtedy wiem na jakim pasmie i dokladnie z jakiego kierunku mam dobry sygnal. Ty masz tylko jednego uslugodawce a ja probowalem wszystkich trzech i dla kazdej karty SIM powtorzyc pomiar na dzialce.

 

Tesciowi proponowalem nawet OpenBTS'a zmajstrowac ale skonczylo sie na adapterze GSM-FXO i parze wzmacniaczy DECT tak aby obejmowal cala dzialke.

U ciebie nawet na gwozdziu bedzie odbierac poprawnie, ale z mydeliczkami to dom bardziej by sie zrobil 'Mickey Mouse' antena to antena i wygladac musi.

 

UPDATE: To moje zdjecie jest wlasnie antena na styropianie 15cm, uchwyt odstaje na 8mm od tynku aby nie sciekala woda po tynku. Cztery kotwy gwintowane i osiem nakretek rozwiazalo problem docisku do styropianu. Antena od czterech lat ani drgnie. Mozna rozwazyc wyciagniecie modemu USB tuz za antene, a do domu doprowadzenie juz bardzo dobrym kablem USB do rutera aby uniknac tlumienia sygnalu antenowego na zlaczkach czy dlugim kablu antenowym. Ta konstrukcja z zdjecia niedlugo ulegnie modyfikacji anteny GSM zostana przeniesione na powstajacy budynek gospodarczy moze tez antena SAT i 25m z gospodarczego do mieszkalnego poleci po swiatlowodzie ktory mamy juz zakopany z innymi mediami docignietymi do powstajacego gospodarczego budynku.

Edytowane przez MrJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...