Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mikrotik jest po prostu specyficzny, w niektórych aspektach ma logikę odwrotną ;) ale jak ustawisz to nie ruszasz nic.. HP pro curve tez używam i działają dobrze.. Do domu gdzie używa sie multimediów itp. 1Gbit to chyba konieczność.. Wystarczy pare kamer IP i setka wysiada

 

Dlaczego wysiada? Wewnetrzna przepustowosc tego Cisco co pokazal Autorus to na pewno pow 10Gbps

 

edit : 16 Gbps

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kamer wystarczy ale zerknij sobie w bitrate filmów Full HD, 4K.... Streaming można bardzo zacnie wysycić pasmo :)

 

To jest dom nie biuro softwarehouse.

Dlatego taki tani cisco jest dobrym rozwiazaniem bo ma niezla wydajnosc wew.. Na jednym porcie zazwyczaj jak juz "strimujesz" to nie robisz nic innego. 100 mbit w zupelnosci wystarczy per port. Zrodlo mozesz dac na uplink 1gb to przy dobrym procku tegoz zrodla obsluzy i kilka "strimów". Reszta, jak pisze Autorus do pominiecia.

 

(byly) CCNP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do domu obecnie konieczoscia sa switche majace port y1000Base-TX a nie tylko 100Base-TX, trzy streamy HDTV z tunera SAT na telewizory zajada normalne porty setki.

 

U mnie w domu siec zasilaja :

 

2x Mediakonwerter SFP od modemu kablowego 200Mb/s, chce sie odseparowac galwanicznie od sieci kablowej

Microtik RB2011UiAS-RM jako router i port SFP do TPlinka

TP-Link T1500-28PCT jako switch i dawca PoE

TP-Link TL-SG5412F jako optyczny switch SFP

 

i wcale nie uwazam ze to jest przesada ;) nie cierpie WiFi i WiFi wlacza (FritzBox) sie tylko w salonie w okreslonych godzinach jesli wykryje osoby w salonie.

 

Uwazam za blad nie wciaganie wlokien swiatlowodowych w obecnych czasach pomiedzy pomieszczeniami, przy obecnych cenach za kabel swiatlowodowy to nie jest duzy koszt (bez spawow). Dzisiaj mamy nawet konwertery SAT z swiatlowodem i z miniserwerowni moge popchnac swiatelkiem co chce do danego pomieszczenia nie zwazajac jaki rodzaj kabla zarylem w scianie.

Co do Huawei czy ZTE to prywatne sieci jada wlasnie na tych sprzetach swoje swiatelka GOPN czy xPON i jakos nie narzekaja, ZYXEL robi bardzo dobre rutery, malo znany w polsce Lancom, na swoje TPlinki nie nazekam a CISCO aktualne technologicznie kosztuje bardzo duzo a to co jest tanio to wyprzedaz staroci i uzywek.

 

Mazeniem jest wywalic z biura wszelkie komputery do serwerowni i podlaczyc monitory stamtad optycznym Thunderboldem, ale przy obecnych cenach za taki kabelek od Corning niewchodzi to w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do domu obecnie konieczoscia sa switche majace port y1000Base-TX a nie tylko 100Base-TX, trzy streamy HDTV z tunera SAT na telewizory zajada normalne porty setki.

 

U mnie w domu siec zasilaja :

 

2x Mediakonwerter SFP od modemu kablowego 200Mb/s, chce sie odseparowac galwanicznie od sieci kablowej

Microtik RB2011UiAS-RM jako router i port SFP do TPlinka

TP-Link T1500-28PCT jako switch i dawca PoE

TP-Link TL-SG5412F jako optyczny switch SFP

 

i wcale nie uwazam ze to jest przesada ;) nie cierpie WiFi i WiFi wlacza (FritzBox) sie tylko w salonie w okreslonych godzinach jesli wykryje osoby w salonie.

 

Uwazam za blad nie wciaganie wlokien swiatlowodowych w obecnych czasach pomiedzy pomieszczeniami, przy obecnych cenach za kabel swiatlowodowy to nie jest duzy koszt (bez spawow). Dzisiaj mamy nawet konwertery SAT z swiatlowodem i z miniserwerowni moge popchnac swiatelkiem co chce do danego pomieszczenia nie zwazajac jaki rodzaj kabla zarylem w scianie.

Co do Huawei czy ZTE to prywatne sieci jada wlasnie na tych sprzetach swoje swiatelka GOPN czy xPON i jakos nie narzekaja, ZYXEL robi bardzo dobre rutery, malo znany w polsce Lancom, na swoje TPlinki nie nazekam a CISCO aktualne technologicznie kosztuje bardzo duzo a to co jest tanio to wyprzedaz staroci i uzywek.

 

Mazeniem jest wywalic z biura wszelkie komputery do serwerowni i podlaczyc monitory stamtad optycznym Thunderboldem, ale przy obecnych cenach za taki kabelek od Corning niewchodzi to w gre.

 

Koledzy nie słyszeli o łączności w technologi WiFi, planujecie tam duże centrum hosting-owe? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma nie wystarczyc do kamer IP? Żart ...

 

mam w domu 6 kamer 3mpix - i mam osobnego switcha bo na jednym sieć bardzo słabo działała..

 

Do kamer wystarczy ale zerknij sobie w bitrate filmów Full HD, 4K.... Streaming można bardzo zacnie wysycić pasmo :)

 

ooo właśnie..

 

Nawet do domu obecnie konieczoscia sa switche majace port y1000Base-TX a nie tylko 100Base-TX, trzy streamy HDTV z tunera SAT na telewizory zajada normalne porty setki.

 

U mnie w domu siec zasilaja :

 

2x Mediakonwerter SFP od modemu kablowego 200Mb/s, chce sie odseparowac galwanicznie od sieci kablowej

Microtik RB2011UiAS-RM jako router i port SFP do TPlinka

TP-Link T1500-28PCT jako switch i dawca PoE

TP-Link TL-SG5412F jako optyczny switch SFP

 

i wcale nie uwazam ze to jest przesada ;) nie cierpie WiFi i WiFi wlacza (FritzBox) sie tylko w salonie w okreslonych godzinach jesli wykryje osoby w salonie.

 

Uwazam za blad nie wciaganie wlokien swiatlowodowych w obecnych czasach pomiedzy pomieszczeniami, przy obecnych cenach za kabel swiatlowodowy to nie jest duzy koszt (bez spawow). Dzisiaj mamy nawet konwertery SAT z swiatlowodem i z miniserwerowni moge popchnac swiatelkiem co chce do danego pomieszczenia nie zwazajac jaki rodzaj kabla zarylem w scianie.

Co do Huawei czy ZTE to prywatne sieci jada wlasnie na tych sprzetach swoje swiatelka GOPN czy xPON i jakos nie narzekaja, ZYXEL robi bardzo dobre rutery, malo znany w polsce Lancom, na swoje TPlinki nie nazekam a CISCO aktualne technologicznie kosztuje bardzo duzo a to co jest tanio to wyprzedaz staroci i uzywek.

 

Mazeniem jest wywalic z biura wszelkie komputery do serwerowni i podlaczyc monitory stamtad optycznym Thunderboldem, ale przy obecnych cenach za taki kabelek od Corning niewchodzi to w gre.

 

przypominam, że jest tam punkt dostępowy ac . natomiast połączenia kablowe są niejako rezerwowe.

 

jak będziesz chciał cos puścić w dużej rozdzielczości na projektorze ewentualnie online coś to zobaczysz że wifi to takie super nie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja mam setke Cisco podobna do tej pokazanej przez Autorus-a i wszystko hula. 3x strem HDTV to ile ? 120 Mbit ? I to ma zajechac mojego Ciskacza ? Gowniane Tplinki moze tak ....

 

Ciskacze , Tplinki ... wiadomo, że to nie to samo. Znajomy mówił, że nie kupuje już tanich switchy po 50 zł, woli te z wyższej półki (po 60 zł) :)

 

Moim zdaniem Wifi w domu jest konieczne - przynajmniej do czasu aż w smartfonach zaczną montować gniazdka RJ45 - natomiast do poważniejszych zastosowań tylko kabelek. Obecnie urządzenia obsługujące 1Gb są już bardzo popularne i niezbyt drogie. Po co więc montować switcha 100Mb skoro niewiele drożej może być 1Gb. Nie mam na myśli urządzeń w cenie kilkudziesięciu tysięcy ale też Autorus nie buduje (chyba) w domu centrum serwerowego dla googla. Niezawodność jest ważna ale w granicach rozsądku.

Sam używam w domu switcha z portami 1Gb za okolo 150 zł i działą od ponad roku. A kopiowanie dużych plików z jednego komputera na drugi jest dużo mniej denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na wyposażenie łazienki. Wczoraj znalazłem fajny zestaw Tiger bold. W tym kolorze jest już grzejnik drabinkowy i panel prysznicowy.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/120.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/121.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/122.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak mówi mój kolega odwiedzili mnie psyjaciele ;) Ustawili się na parkingu i kogoś złapali.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/118.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/119.jpg

 

Sugerujesz aby nie podjeżdżać pod Twój dom ?

Taki kosmiczny obiekt budzi powszechne zaciekawienie... parking ułatwia zatrzymanie się ..... tylko pobierać bilety i robić za przewodnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem blat kuchenny 3m, przywiozłem do kopuły, wstawiam. Na środku styka się ze ściana a z jednego i drugiego końca po 5cm szpary. Wyrzynarka w dłoń i rzeźbimy. Te same problemy miał Finlandia z drzwiami. Na szczęście takie przeciwności są do pokonania.

 

Dziś Vadiol będzie walczył z parapetami łukowymi w oknach łukowych. Do ostatniej minuty trwała burza mózgów jak to kurcze ugryźć. W końcu poszło, że będzie ciał płytki granitowe gr 1cm w kształt wachlarza. Okienka będą wypełniane plexi mleczną 4mm. Ciekawe jak to wyjdzie. Na takie duperele bardzo dużo czasu idzie. I energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...