Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie jestem na etapie wyboru systemu monitoringu.

Zainteresował mnie temat z NAS i kamery IP.

Rozumię, że większość kamer IP ma możliwość wysyłki do NAS, tak?

Wykorzystując NAS zamiast rejestratora podgląd online realizuję za pomocą aplikacji na android czy PC - dobrze kombinuję?

Cenowo chyba podobnie wyjdzie, tyle, że zyskujemy całe dobrodziejstwo NAS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi aby mieć i serwer plików i monitoring w jednym :)

koledzy robią tak, że multimedia puszczają z dune który się łączy z nas jako dyskiem sieciowym. :) wtedy przy tv masz zwykły pilot do dune i pełna funkcjonalność, i tak przy każdym tv.

 

monitoring jest w sumie dodatkowo. ale mocniejsze synology potrafią obsłużyć 40 kamer więc po co komu więcej.

 

dodatkowo przez dune w tv będziesz mógł łączyć się z katalogiem nagrań z monitoringu. wszystko bez ciągnięcia kabli hdmi po domu.

 

tak mi to wytłumaczono. a dobrodziejstw nas jest dużo więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie serwer Synology chodzi bez przerwy od 2,5 roku. Bezawaryjnie. I też miałem w planach podłączyć do niego kiedyś kamery. Jednak w tej chwili nastawiam się bardziej na zupełnie niezależny system, z własną nagrywarką i dyskami. A to dlatego, że jednak u mnie obciążenie Synology w obecnym systemie jest już spore, ciągle ktoś ogląda filmy albo słucha muzyki, albo robią się backupy itd. Może to nieracjonalne, ale wolę nie dokładać już funkcji ciągłego nagrywania i podglądu z kamer (planuję co najmniej 4 sztuki, być może 6).

 

Oczywiście jestem przekonany że u Ciebie wszystko zadziała prawidłowo - jak chyba wszystko co do tej pory wymyśliłeś :) Po prostu też korzystam z Synology więc wtrąciłem swoje trzy grosze ;)

 

Wesołego dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Autorusie :)

 

Masz zapchaną skrzynkę więc pozwalam sobie zapytać bezpośrednio w dzienniku :) Chciałem Ciebie podpytać jak zrobiłeś okablowanie pod kamery i pod NASa synology? Czy wystarczy puścić skrętkę od poszczególnych kamer w jedno miejsce i z poszczególnych pomieszczeń gdzie chciałbym się podpiąć pod internet? I wtedy NASa instalujesz w miejscu gdzie schodzą się wszystkie skrętki z poszczególnych pomieszczeń i kamer?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wystarczy puścić skrętkę od poszczególnych kamer w jedno miejsce i z poszczególnych pomieszczeń gdzie chciałbym się podpiąć pod internet? I wtedy NASa instalujesz w miejscu gdzie schodzą się wszystkie skrętki z poszczególnych pomieszczeń i kamer?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Można na wiele sposobów.

Do kamer kabel Cat5. w jedno miejsce gdzie masz switch POE lub switch zwykły a za nim moduł zasialnia. Kamery jak będą w sieci widzialne, to lokalizacja nasa czy nagrywarki nie jest istotna, musi mieć tylko też kabelek puszczony do switcha.

 

Ja nagrywarkę mam w innym miejscu niż całą "szafę" rack bo szafa na widoku, a tajne miejsce jest cięższe do odgadnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable ekranowane w domu nie mają żadnego sensu, no chyba że masz w domu falowniki o dużych mocach, silniki, suwnice, albo tomograf lub rentgen.

Więcej z tym problemów i w przypadku źle wykonanej instalacji ekran zbiera zakłócenia więc jeszcze gorzej. Jak byś bardzo chciał odciąć się od zakłóceń to już lepiej użyć światłowody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie mam ftp i już tego nie zmienię. Więc to jest taki stan początkowy systemu. Teraz kwestia co robić dalej. Gniazdka są metalowe berker. Wczoraj jedno takie montowałem, a ponieważ to było pierwsze wiec mi szło trochę dzieżko. Ale bez nożyka krosowniczego to w ogóle bym nie dał rady.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/172.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/173.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...