Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Murek jest robiony na zaprawę cementową. Coś jak murowanie cegieł. Pod murkiem jest oczywiście fundament. Warstwę wyrównawcza z poziomem gruntu zrobiliśmy z kostki brukowej, akurat nam została więc szkoda by było jej nie użyć. :)

 

Jeśli chodzi o grill gazowy, to jest dokładnie tata sama sytuacja jak z automatyczna skrzynia biegów. Kiedyś jak jeszcze nie miałem o tym pojęcia myślałem po co komu taki wynalazek, przecież to jest zupełnie bez sensu. Teraz uważam to za świetna sprawę i nie wyobrażam sobie życia bez tego wynalazku.

Jakby dziś miał wybierać to oczywiście grill gazowy byłby bezkonkurencyjny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do grilla gazowego ja dorzucę od siebie, że posiadam takowy i też nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnego, ale za namową kolegi z usa, zakupiłem taki z kamieniami lawy wulkanicznej. Palnik z grilla ogrzewa i rozgrzewa do czerwoności kamienie lawy, a potem kładziemy mięso, palniki na minimum albo wogóle off, i mięso griluje się od żaru kamieni lawy, podobnie jak od żaru węgla drzewnego. Zaleta grilla gazowego to perfekcyjna kontrola temepratury i dzięki temu możliwość szybkiego ugrilowania idealnie soczystej karkówki albo steka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do mojego obecnego grilla mógłbym dołożyć te kamienie. Nie pamiętam, czy była taka opcja.

 

Dziś wielka chwila, kończymy barierkę w części firmowej. Maja być mocowane szkła. No zobaczę bo wykonawca wodzi mnie za nos dość długo.

Gdyby jednak wyszło to następny etap to podłoga szklana. Jest ona już wykonana i gotowa do montażu. Ale czeka na te barierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o grubej płycie bazaltowej z ogniem pod spodem. Posypuje się kamień gruboziarnistą solą i układa mięcho, warzywa, ryby, co się chce. Wspaniale się opieka. No, i wygląda bardzo efektownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna ta kostka :) będziesz robił niewidoczne krawężniki?

 

u mnie tak są robione http://www.zielonyogrodek.pl/images2/450ukladaniekostki8.jpg trzymaja doskonale, nawet traktor z zjechał z podjazdu i żadna kostka nie drgnęła.

 

Zastanawiam się jaka wersja jest lepsza ? Krawężnik czy stabilizacja betonem, będę miał kostkę o grubości 8 cm., ekipa wchodzi w przyszłym tygodniu.

Nie wiem czy upierać się na krawężniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaka wersja jest lepsza ? Krawężnik czy stabilizacja betonem, będę miał kostkę o grubości 8 cm., ekipa wchodzi w przyszłym tygodniu.

Nie wiem czy upierać się na krawężniki ?

 

moim zdaniem krawężnik jest bardziej stabilny. Ja mam taki czarny półmetrowy koszt 12zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o grubej płycie bazaltowej z ogniem pod spodem. Posypuje się kamień gruboziarnistą solą i układa mięcho, warzywa, ryby, co się chce. Wspaniale się opieka. No, i wygląda bardzo efektownie.

 

Masz może jakieś zdjęcie, nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Widziałam w akcji taki kawał bazaltu u przyjaciół we Francji i nie zrobiłam zdjęcia.

 

Też uważam, że krawężnik jest lepszy. Szczególnie, że nie ma wtedy betonu blisko powierzchni gruntu. Wykonawcy często obetonowują kostkę i po stronie trawnika zostaje pas betonu. Ziemi tam jest minimum i nawet trawa nie chce tego zarosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grilla gazowego ja dorzucę od siebie, że posiadam takowy i też nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnego, ale za namową kolegi z usa, zakupiłem taki z kamieniami lawy wulkanicznej. Palnik z grilla ogrzewa i rozgrzewa do czerwoności kamienie lawy, a potem kładziemy mięso, palniki na minimum albo wogóle off, i mięso griluje się od żaru kamieni lawy, podobnie jak od żaru węgla drzewnego. Zaleta grilla gazowego to perfekcyjna kontrola temepratury i dzięki temu możliwość szybkiego ugrilowania idealnie soczystej karkówki albo steka.

 

Ale takie kamienie to tez minusy: sa porowate i chłoną tłuszcz. A to sie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za hortensje i trawy masz posadzone.

 

Wracając do grila. Był podobnie skonstruowany. Na wierzchu na całości leżała płyta bazaltu. Nie wiem czy zdejmowana i czy pod nią był taki ruszt jak tu.

Tę część z paleniskiem można było opuszczać niżej skokowo. Tu jest raczej na węgiel. U moich znajomych były palniki gazowe. Wyglądały jak rurki podłogówki :)

St-Johns-Rd-27-bbq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień zaczął się nie najlepiej. Ale w sumie później było już było ok. Zrobiłem tylko jedna fotkę roślinek na budowie, i na lawecie zjechałem do domu.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/706.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2016/707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłam to zdjęcie i pomyślałam „a gdyby tak Autorus pokrył kopuły gontem cedrowym, albo osikowym ?” :yes: To by rozwiązało problem brudzenia i kopuły zyskałyby na urodzie.

Drewno z osiki i z cedru bardzo ładnie nabiera szlachetności z wiekiem, szarzeje. Można by też wyługować, żeby było jaśniejsze.

 

sandibe-okavango-safari-lodge-nicholas-plewman-architects-and-michaelis-boyd-botswana_dezeen_936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super są te domeczki na pierwszej fotce. A daszki z ceglanej dachówki nad oknami jednego z nich po prostu złamały mi serce :) Cudne.

 

A byłeś na tej stronie http://www.i-domehouse.com/case.html ?

Tam widać kilka domków z dachami. Jeden chyba z łupku a jeden wygląda jak z dachówki albo gontu.

 

Zobacz jaka ciekawa technologia

 

 

Te wklejam z powodu wyglądu, bo kryte gontem, ale konstrukcja jest drewniana

dome-trans-1.jpg

http://design.spotcoolstuff.com/architecture/rotating-dome-house

 

SkyDome-house-15-889x592.jpg

http://inhabitat.com/gorgeous-russian-dome-home-of-the-future-withstands-massive-snow-loads/

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...