Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze nie mieszkamy. Ale jakieś doświadczenia już są. Dom bardzo akustyczny, co mnie mocno zdziwiło. W końcu i materiały odpowiednie, i przerwy dylatacyjne z pianki akustycznej. Wydaje się ze nic to nie dało. Tak więc idąc zgodnie z zasada jeśli czegoś nie możesz zmienić to to polub , myślę, że dom jest po prostu rodzinny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO będzie tak, że ruch w kierunku Warszawy będzie przebiegał na odcinku kilku kilometrów serwisówką tą którą obecnie jedziemy z Żelechowa do Wawy.

Natomiast ruch do Wrocławia będzie przez kilka kilometrów nową betonową trasą. Połączenie Żelechów - Grodzisk będzie wiaduktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się szyba w kominku za bardzo brudzi. Mam taka koncepcję, jest to spowodowane wodą w rurze przez która dochodzi powietrze z zewnątrz. Nie dałem rady wydmuchać tej wody, w końcu to rura fi160. A może to jest jakiś pomysł na nawilżanie powietrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas palenia pelletami czy drewnem ? Jakich pelletów używasz, a jeśli to od drewna, to czy masz wilgotnościomierz?

Jakim cudem masz wodę w tej rurze ?????

 

Nie wydaje mi się jednak, że ta woda w rurze jest winna. Musiałaby tęgo parować i do do paleniska, a to raczej w tej temperaturze jest niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się szyba w kominku za bardzo brudzi. Mam taka koncepcję, jest to spowodowane wodą w rurze przez która dochodzi powietrze z zewnątrz. Nie dałem rady wydmuchać tej wody, w końcu to rura fi160. A może to jest jakiś pomysł na nawilżanie powietrza?

Przyczyną może być zbyt wilgotne drewno i sposób rozpalania w kominku ale o tym to już kolega cypryski już wcześniej wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus, sprawdź wilgotność pelletu w zasobniku i w workach. Czy jest ładny jak twarde patyczki, czy nie ma dużo wiórków.

Olej tę wodę w rurze doprowadzającej powietrze. To naprawdę nie ma znaczenia. Minimalne parowanie / wilgoć i tak zawsze dostaje się do paleniska. To co zadymia to jest zawsze, tylko i wyłącznie wilgotne drewno. Może też być złe drewno w tym pellecie, w sensie np. z odpadów po producji desek warstwowych. Spotkałam się z tym. Zawiera chemię i dymi wtedy okropnie.

 

Wiem co mówię. Kominek mam już 12 lat, a od 6 sezonów obserwuję jak przebiega spalanie w automatycznym kotle pelletowym. Podobne palenisko jak u ciebie, tyle że mniejsze i bez szyb.

Drewno pali się zależnie od gatunku i stopnia wysuszenia. Brzoza np. nawet bardziej wysuszona, bo około 15%, od grabu 18-20% wilgotności, zawsze mniej lub więcej zadymia. O iglastych nie ma co mówić, bo nie używam, ponieważ szkodzą kominowi.

Przed wczoraj pufnął mój kocioł po raz pierwszy od 4 lat. Lekko, ale jednak. Zrobiliśmy nadprogramowe czyszczenie palnika i paleniska i... dziś rano odpalony pufnął leciutko ponownie. Mój J, który ostatnio odbierał worki pelletu od naszego dostawcy, przyznał się, że tym razem worki były z palet stojących na zewnątrz, a nie w wiacie. Być może któryś miał nawet niewielką dziurkę i naszło do środka wilgotnego powietrza. Nie wody, bo pellet zwyczajnie by się rozsypał.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...