Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eh, nie utrudniam, tylko podpowiadam, co jeszcze można by... Ty decydujesz :)

 

Jeden duży wygląda świetnie, ale dużo to się w nim raczej nie zmieści. Można taki postawić przy miejscu na ognisko i będzie super.

Drewutnia musi zmieścić co najmniej zapas na jeden sezon, czyli conajmniej kilka mp. To jest objętościowo sporo.

Lepiej jest samemu sezonować drewno, bo to kupowane najczęściej jest tylko podsuszone.

U nas drewutnia z suchym drewnem to cała dłuższa ściana garażu na wysokość 2,5 m. W tym roku spaliliśmy już cały zapas. Zostało jeszcze troszkę na świąteczne palenie dla gości i to co dokupiliśmy na jesieni, a to ciągle za mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam jeszcze rurę stalową, w wawie jest w rozmiarze fi 1m i grubość 8mm. Koszt 500zł netto/mb. Gdyby mi pocięli na kawałki po 50cm, hm no sam nie wiem.

 

Taras już jest wylany przez kolegę Teka. Są oczywiście wzmocnienia czyli siatki zgrzewane.

No ale nie należy przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz te polana używał także w kominku, czy na ognisku? Bo jeśli do kominka, to masz ograniczenie wielkości i nie warto robić dłuższych. Musiałbyś je ciąć specjalnie potem. Drugi powód jest ten, że dłuższe rury mogłyby wyglądać dziwnie. Popatrz na tych zdjęciach, które wkleiłam. Powinieneś ustalić proporcje długości rury do jej średnicy, żeby z tego jakiś niezgrabny kolos nie wyszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się dało sprytnie dopasować, to mógłbyś tę wyrzutnię schować między kręgami. 6 kręgów w 3 rzędach = piramidka. Albo 9 kręgów w 3 rzędach. Zależy ile drewna ma leżakować.

 

A sąsiad to na pewno on? Bo futerko jakieś 3 kolorowe bardziej jest, a kocury nie bywają tricolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się dało sprytnie dopasować, to mógłbyś tę wyrzutnię schować między kręgami. 6 kręgów w 3 rzędach = piramidka. Albo 9 kręgów w 3 rzędach. Zależy ile drewna ma leżakować.

 

A sąsiad to na pewno on? Bo futerko jakieś 3 kolorowe bardziej jest, a kocury nie bywają tricolor :)

 

Ja tylko dokarmiam. :)

 

Myślałem aby w pierwszym poziomie dać 4szt, potem na nie 3 szt. Czy na górę wrzucić jeszcze dwie sztuki , jest to pomysł. Tylko trzeba mieć świadomość, że jeżeli jeden mb waży 200kg, to 0,5mb będzie ważył ok 100kg. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...