Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Używamyliśmy tego bio21 kilka lat. Jest dużo lepszy od innych podobnych środków. Z trzeciego zbiornika można podlewać ogród. W ogóle nie wonieje.

Teraz przestawiliśmy się na ProBio Sanit z Em-ami. Zrobiłabym to wcześniej, ale musiałam wyszukać dobre naturalne środki do prania i zmywania. Bakterie są wrażliwe. Cała sztuka polega na wlaniu emów i one dalej same sobie radzą. Ale nie wolno im przeszkadzać ostrą chemią.

Poczytaj

http://www.probiotics.pl/probio-emy/dla-oczyszczalni-i-kompostowni/probio-sanit.html

jeśli się zdecydujesz, na tej stronie jest lista dostawców. Zadzwonisz i jak blisko to dostarczą pod drzwi.

jest tez sklep internetowy http://sklep.probiotics.pl/sklep/22/szamba-oczyszczalnie-przydomowe

 

Z tymi drożdżami pewnie jak z innymi takimi pseudo-DYI pomysłami. Zawsze gdzieś jakiś hak czyha. Ma być tanio, a w ķonsekwencji okazuje się, że figa, bo ilości potrzebne by zadziałało są bardzo duże. Np. do zakwaszania gleby pod rhododendrony i borówki amerykańskie proponują na forach ocet :) Tanio? Tylko po pierwsze musi być owocowy, a po drugie, żeby zadziałało do właściwego poziomu zakwaszenia, trzeba tego na metr kwadratowy wylać 100 -150 litrów. Na dodatek przelatuje przez ziemię, wypłukuje się piorunem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio21 wsypywałam zgodnie z instrukcją, ale za każdym razem w innym miejscu - pralnia, jedna z 2 łazienek, kuchnia. Chodziło o to, żeby zaczynało działać jeszcze w rurach kanalizacyjnych.

Z emami dopiero raz wlaliśmy bezpośrednio do 1-szego zbiornika. Zobaczymy jak prędko zaczną pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten wodospad.

Na pustyni w oazach na dachach domów stawiają olbrzymie gliniane zbiorniki, do których pompują wodę ze studni głębinowych. Słońce to nagrzewa. Są w ten sposób zasilane domowe wodociągi. Kąpałam się w łazience z wodą z takiego ziru. Super.

Ty mógłbyś rozwinąć na dachu czarny wąż, taki którym rozprowadza się wodę po ogrodzie.

 

Podwójna na początek, bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie nie jest tak z moją wentylacją. Niby działa ale jakoś bardzo słabo Moc reku 500m3/h Objętość jednej kopuły 500m3. Sprawdzę jeszcze, czy przypadkiem kanału jakiegoś nie mam zapchanego, tj czerpni. Alternatywa jest wymiana reku na większy. I tutaj bym chciał pożyczyć do testów np 850.

Ogólnie zaduch w domu jest mało fajny.

 

Mam jeszcze propozycje zrobić wentylacje przeponową, czyli wkuć rurę do salonu fi 250. A reszta kanałów by wyciągała powietrze. Ale gwarancji ze zadziała nie ma. Na dodatek może być nieprzyjemny pęd powietrza. A może nawet będzie to słyszalne. Obecnie jest praktycznie idealnie cicho na anemostatach . Sam reku trochę hałasuje, ale to na 100% mocy. Ale jest daleko.

 

Przyznam się, że nie wiem co robić.

 

GWC odpadło, różnica poziomu wody jest tak zmienna , że regularnie zalewa rury. Nie wyszło. Teoria poległa w spotkaniu z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wpadło mi do głowy

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2018/93.jpg

[h=1]DANE TECHNICZNE:[/h]

Wydatek powietrza (wysoki bieg/ niski bieg) [m3/h]: 1040 / 860

Ciśnienie statyczne (wysoki bieg/ niski bieg) [Pa]: 310 / 270

Ciśnienie statyczne (wysoki bieg/ niski bieg) [mmH2O]: 32 / 28

Ciśnienie akustyczne (wysoki bieg/ niski bieg) [db/A [1m]]: 46 / 44

Napięcie zasilania [V/Hz]: 230/50

Obroty silnika (wysoki bieg/ niski bieg) [obr./min.]: 2750 / 2500

Moc (wysoki bieg/ niski bieg) [W]: 125 / 115

Pobór prądu (wysoki bieg/ niski bieg) [A]: 0,55 /0,53

Maksymalna temperatura pracy [ºC]: +40

Waga [kg]: 8,4

Stopień ochrony silnika [iP]: X4

Typ łożyska: kulkowe

Materiał: stal ocynkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?240996-MYS%C5%81AWY-BUDUJ%C4%84-DOM-(projekt-indywidualny-mamy-nadziej%C4%99-%C5%BCe-energooszcz%C4%99dny)/page29

Od 1154

 

Maine Coony to niestety nie są łowcy. Lubią się bawić i spać. Ale fajne kociska. Córka mojego J ma takiego już kilka lat. Też garfieldowaty rudzielec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzieś na komputerku sterującym informacji o ciśnieniach panujących na przewodach? Po tym można wnioskować o zabrudzonych filtrach itp.

 

No niestety takich informacji nie posiadam. A widać, że by się przydały. Kratki już wyczyszczone. Filtry w reku pozmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze pokombinować innych ustawień.

 

 

 

Na ile dać reku w dzień oraz na ile w noc? I czy nw obu przypadkach włączyć by-pass? Szczerze to nie wiem jak zrobić aby raz był by-pass a raz nie, oczywiście automatycznie. Instrukcja jest trochę dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...