Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maine coony to przecież łowcy z założenia. Może doszedł do wniosku, że skoro karmią to co ma się przemęczać. Albo może jako kocur jest bardziej leniwy. Kocice zwykle więcej polują.

 

Ładny jest :) Wychodzi do ogrodu? Wiem, że lubią. Nawet hodowcy zalecają, żeby miały swobodny dostęp do ogrodu. I kochają wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo masz tych myszy?

Kuzynom kiedyś zrobiły gniazdo za lodówką. Na środku kuchni stał worek śmieciowy i czekał na wyniesienie do pojemnika. Jak kuzyn go podniósł, okazało się, że myszy się do niego wprowadziły i cały się rusza. On biegł z kuchni na zewnątrz domu z worem, a jego żona z szufelką i wiadrem za nim wyłapując myszy, które przegryzały worek i skakały w panice. Nie widziałam, ale opowiedzieli mi demonstrując jak wynosili te myszy. Uśmiałam się dziko :)

W efekcie trzeba było wyciągnąć lodówkę z obudowy, żeby pozbyć się lokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sadysta :( To ma być humanitarne odławianie.

Ten twój sposób fajny, ale tylko na jedną myszę. Pochylnia z Jula może złowić tyle ile się w wiadrze zmieści, byle piramidki nie zrobiły i nie uciekły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie jak myszy skaczą? Bez rozbiegu z 0,5m spokojnie wiec z wiadra na luzaku. A jak mi już z wiadra uciekła i ganiałem po całym salonie to na 1m w rozbiegu podskakiwała. Taka mała tycia myszka. W szoku byłem. A złapałem wcześniej bo weszła w szczelinę między bloczkami. Przyłożyłem wiadro do ściany a w szparę psiknałem sprężonymn powietrzem z kompresora. Mysz sie wystraszyła i wyskoczyła z diury do wiadra. Takiego wysokiego po dysperbicie. Ale długo jej tam nie potrzymałem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób szybciutko porządek z myszami. Tak szybko jak potrafisz. Bo czas działa na Twoją niekorzyść.

Ja raz zaniedbałem w garażu, to musiałem z nimi walczyć później przez 2 miesiące.

Co 3 tygodnie około 10 sztuk nowego przychówku.

Po 2 miesiącach jest ich już prawie 30 sztuk do wyłapania.

A szkody i zniszczenia robią okropne.

 

Ps:

nie żałuj swojemu Maine Coon-owi ogrodu.

Mój nie oddala się więcej niż na odległość wzroku i bryka cały dzień (kiedy się ściemnia, wraca szybciutko do swojej michy) :)

Codziennie poluje na myszy z niezłym skutkiem.

Ale najbardziej lubi polować na zające :)

Pozdrawiam

 

36736099_10214041864498919_2280810896135553024_n.jpg

29694785_10213357313105562_1315278930093002674_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...