Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam pękniętą szybę w łazience, ale wiem dlaczego :( Postawiłam zimą pod oknem mocny grzejnik, bo... nie ważne, taka była potrzeba. I szyba pękła od krawędzi, przy ramie, ku środkowi. Kilka nitek pęknięcia. Ewidentnie różnica temperatur. Trzasnęła szyba wewnętrzna.

Wpis Finlandii mi o tym przypomniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rzuciłem okiem w podręcznik "szklarski". Przy takim obrazku jest napisane: " pęknięcie w wyniku uderzenia w krawędź. Mechaniczne obciążenie krótkotrwałe". Można to interpretować jako uszkodzenie na etapie produkcji, ale pojawia się pytanie: dlaczego dopiero teraz.. Tak czy inaczej: pewnie gwarant tego nie uzna i trzeba szykować się na wydatek 300zł (+/-100)... a póki co dziurę zakleić grubą folią / taśmą by nikt się nie skaleczył..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Mam pytanie odnośnie kominka Iwona Pellet, widzę że właśnie taki używasz. Ile metrów powierzchni nim ogrzewasz, (ile m2 podlogowki) i ogólnie ile faktycznie jest spalanie pelletu. Zastanawiam się nad takim kominkiem. Tani nie jest, dlatego chce się więcej dowiedzieć, czy wartoo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Odnośnie kominka to jest tak, że oprócz standardowego sterownika na którym można coś poprzestawiać ( u mnie ostatnio paliwo zostało przestawione na drewno/pellet) i kominek za nic nie ciał się uruchomić mogą wystąpić problemy ze zbitym pelletem tudzież inne. Na szczęście serwis odpowiada bardzo szybko wiec nie ma problemu.

 

Ogrzewanie jest za pomocą rozprowadzeń rurek z turbiny. Działa to ok, Swego czasu kolega ADAŚ (pozdrawiam go) wyliczał mi ze na ogrzanie jednej kopuły to potrzeba 4kw energii, wiec kominek jest w stanie mi ogrzać dwie kopuły . I to się mniej więcej zgadza.

 

Ostatnio odwiedzili mnie sąsiedzi z niedaleka którzy tez budują kopulę, z drewna. Niesamowita sprawa, zbudowali sami, bez drewna klejonego, z prostych desek. Wygląda imponująco. A jako, że kopularze muszą trzymać się razem bo nikt nie zrozumie budującego kopulę jak inny budujący kopułę musieliśmy pogadać i wymienić się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę o kotach, mamy nowy nabytek Miłek czyli Adonis Vernalis :) Koty się polubiły, na całe szczęście bo to kocury. Mały dosłownie poluje na dużego, rzuca się na niego jak lwica na antylopę :)

 

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2019/21.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2019/22.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2019/23.jpg

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2019/24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mainekuny są zdajesię bardzo przyjacielskie,. Poza tym nawet takie dachowce jak moje, ktore ostrożność, samodzielność i także samotność mają we krwi, lubią mieć kumpli.

Ładne umaszczony ten młody :)

 

U mnie też w kotolandii zmiany. Pasqal odszedł w lutym za tęczowy most. Musieliśmy go uśpić, bo już nie chciał żyć, nie próbował walczyć. Niejako zastąpiła go Czekoladka, urocza, miła trikolorka, która późną jesienią zaczęła do nas przychodzić i powoli wpraszała się do domu. Nie wiedzieliśmy czy to przypadkiem nie czyjaś kotka, więc nie sterylizowaliśmy. Potem na pierwszym planie była choroba Pasqala. Także Spinoza okazało się, że ma poważne kłopoty z sercem. Nie zwracaliśmy specjalnie uwagi na czekoladową piękność, która zresztą w pewnym momencie zniknęła. Myśleliśmy, że wróciła do jakiegoś swojego domu. Tymczasem nie i mamy w domu kocie przedszkole. Dla trójki już mam domy, a dla 2 malutkich trzykolorowych kociczek na pewno też znajdę.

Takie kocie przygody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż im kocie drzwiczki :) Moje mają drzwiczki z wiatrołapu do garażu i z garażu przez ścianę tunel z drzwiczkami po obu stronach. Mam z głowy wypuszczanie i wpuszczanie, choć moja staruszka 14-letnia kocica Spinoza coraz częściej prosi o wypuszczanie drzwiami lub oknem tarasowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, no jest to jakiś pomysł. Może nawet dobry pomysł. tylko to nie mogą być zwykłe drzwiczki plastikowe bo mogą wejść nieproszeni goście. Druga sprawa będzie podwiewało w zimie.

 

Co prawda (szybko myślę) można załatwić drzwiczki z jakimś tam czipem i obrożą identyfikująca dla kota. natomiast i tak nie wiadomo co zrobić z przechłodzeniem pomieszczeń taką dziurą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż jest śluzą. Generalnie powiem ci, że są drzwiczki szczelne i nie szczelne. Kwestia ceny. Poza tym są takie drzwiczki, które można zamknąć dodatkowym panelem przesuwnym. My nie odczuwamy, żeby się przechładzało, a garaż mamy nieogrzewany.

Są drzwiczki, które reagują na czip, który ma wszczepiony kot. Większy problem jest z wielkością drzwicze, bo twoje sierściuchy to nie ułomki. Raczej trzeba szukać wśród psich drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...