Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sumie to styropian nie jest taki miękki, ale tez uważam że powinno się go zabezpieczyć. Chociaż oglądałem film gdzie na xps kładli siatkę i klej i koniec. A to był film instruktażowy.

 

Do mnie dzis dotarło:

 

- eps austrotherm 10m3 do fundamentów.

 

http://www.austrotherm.hu/upload/kepek/termekek/formahabositott/EXPERT-N.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem swój post z komentarzy:

Zauważyłem, że ta folia kubełkowa wprowadziła wiele zamieszania na forum: Twoje dwie wersje, dwie wersje układania kubełkami- na zewnątrz i do wewnątrz. Razem 4+ wariacje:) Żeby nie mieć problemu w ogóle z niej zrezygnowałem. Fundament pomaziany, na nim mam zamocowaną folię budowlaną, potem styropian mocowany 1 kołkiem do ściany powyżej fundamentu i pokryty klejem/siatką/klejem. Dolna część styropianu po prostu przyciśnięta żwirem i drobnym gruzem do ściany. Docelowo na podmurówce będzie mozaikowy tynk akrylowy. Drenaż zrobiony wokół domu, więc jest sucho.

 

Bardzo fajne filmiki. Na to jeszcze jakiś kolor można dać, czy zostaje białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli mogę coś od siebie dorzucić

 

Większości przypadków gdy robimy opaski wokół budynków czy ścieżki z kostki, fundament jest izolowany w wersji kubełkowa na zewnątrz.

 

Czyli wygląda to tak

 

1. Hydroizolacja + izolacja pozioma ławy

2. Ocieplenie

3. Ochronna folia tłoczona na zewnątrz

4. Izolacja pozioma powyżej gruntu

 

 

Do izolacji przeciw wodnej używa się głównie materiałów bitumicznych - emulsje, lepiki, papy. Na rynku są już polimerowe zaprawy wodoszczelne. Ja coś takiego stosowałem do uszczelnienia kręgu w przy systemie nawadniającym świetna rzecz. Zadaniem tych warstw jest ochrona budynku przed działanie wody gruntowej, opadowej i wilgotności podłoża. Oczywiście wszystko trzeba przystosowac do własnych warunków wilgotnościowych.

Do podziemnych części to raczej papa z włókna szklanego lub poliestrowe te zwykłe tekturowe zaraz szlak trafi.

 

Znacząca będzie wysokość podłogi czyli izolacja termiczna cokołu. Jak pamiętam dla budynków bez piwnicy ocieplenie sięga do 1m.

Jeżeli chodzi o ocieplenie najlepszy jest XPS w porównaniu do EPS wyróżnia się znacznie mniejszą nasiąkliwością co daje utrzymanie ciepłochronności na stałym poziomie. Jest wytrzymały na nacisk i niższą przewodność ciepła tylko cena pewnie jest niezła. Ocieplenie nie może się stykać z żadnymi lepikami zawierającymi rozpuszczalnik bo zniknie.

 

Folia kubełkowa odprowadza szybciej wodę w rzeczywistości pełni funkcję drenażowo osłonową aniżeli izolację przeciw wodną.

 

Wilgoć możemy dodatkowo odprowadzać przez drenaże opasowe lecz nie mogą one być umieszczone poniżej ławy fundamentowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzięki za linki :)

 

U mnie niestety problemy, okazało się ze nadziałce sa dwa sączki . Niestety sączki od razu przesunęły pozwolenia o co najmniej 1,5 mies i dodatkowe koszty na projekt i opłaty skarbowe w kwocie ok 2tys zł :( Ale nic poradzić nie można wiec trzeba patrzeć optymistycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...