Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:o:o:o Pod spodem? , Litości. No chyba będą białe. No jakoś tak. Ok, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ja chyba nawet nie wiedziałem, że schody maja spód :lol2::lol2::lol2:

 

Po to Ci te fotki wkleiłam. Kliknij, bo ja z kompa nie mogę wstawiać, żeby od razu duże były, a to spore zdjęcia. Pooglądaj sobie te spody i boki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz wstawić to mogę wytłumaczyć jak to się robi :) Bardzo prosto.

 

- przyciskasz - dodaj zdjęcie ( z komputera)

- przeglądaj aby znaleźć plik na dysku

- dodaj plik po czym koniecznie klikam na wstawionym zdjęciu lewy przycisk myszy 2 razy. Wyskakuje nam okienko gdzie podajemy jakiej wielkości ma być wstawione zdjęcie i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest cieplej niż zazwyczaj w tym okresie, elektryk postanowił dokończyć jedną szafę. I w sumie całkiem dobrze mu idzie.

 

20140213_143413.jpg

 

 

Odnośnie posadzek to na piętrze w jednej kopule idzie 4cm styro a w drugiej 6.Na parterze nie idzie nic ale za to grubość posadzki jest w okolicach 12cm. Na piętrach ok 6-7cm.

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zajrzeć, bo my tu z Pestką rozkładamy schody i inne rzeczy na czynniki pierwsze :)

 

Schody zamówione, montaż 17marca.

 

Z ciekawszych rzeczy ponieważ nie ma jeszcze czujników włączających światło ani paneli sterujących aby się ratować i móc włączać jednak światło, na razie system będzie działam na ....sms. Czyli liczby od 1 do 20 wysyłane do systemu będą odpalały konkretne źródła światła. Załączenie alarmu z automatu wszytko gasi jakby się zapomniało wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus D Z I Ę K U J Ę

 

Oto wynik szkolenia:

nice-ceiling-mounted-black-fireplace-unique-spiral-staircase-nice-spacious-area-concept.jpg

unique-carpet-nice-white-sofa-table-modern-white-fabric-L-shaped-sofa-unique-spiral-staircase-ni.jpg unique-second-floor-concept-nice-wooden-floor-nice-black-leather-boss-sofa-wide-glass-window.jpg nice-black-ceiling-mounted-fireplace-modern-white-L-shaped-sofa-unique-carpet.jpg

 

Jeden duży wystarczy. Resztę sobie wyklikasz jeśli jest dla Ciebie interesująca ta koncepcja

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze schody.

Właściwie chodzi o materiał użyty do ich wykonania LG HI-MACS. Myślę, że znajdziesz w necie info, bo w PL też jest troche firm wykorzystujących to cudo.

Strona macierzysta producenta http://www.himacs.eu/references_3

STAIRS_BALUSTER-lghausys_2.jpg

 

Kuchnie – z tego co poczytałam na stronie producenta wynika, że w odpowiedniej temperaturze te płyty dają się giąć w dowolne esy floresy. ciekawe jest również, że można odciskając formę wykonać zlewozmywak stanowiący całość z blatem.

 

KITCHEN-by-HI-MACS_Loft_Antwerp_CF091636.jpg

Kitchen-HI-MACS_LG_Hausys_Superstudio_Milan_06_wwUnVabV_f.jpg

KITCHENS-LG-HI_MACS-5.jpg

KITCHEN-hi-macs-lg_hausys-contemporary-decor-panorama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się o ceny konglomeratów, kuchnia to wydatek rzędu 50tys, to co pokazujesz wskazuje na co najmniej 2x tyle :( Dla mnie to science fiction. Piękne ale jednak science fiction :(

 

Jak nie budowałem to nie miałem żadnych problemów. Co mnie ugryzło aby ten stan zmieniać :bash::bash::bash:

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tutaj zerkam z niedowierzaniem i przeczytałem od A-Z w jeden wieczór cały temat

co do mebli/blatów/elementów nietypowych to mogę wskazać fajną firmę - robią duże elementy z tych materiałów które łączy się bez spoiny w wysokich temperaturach, np. zlew jako jeden element z blatem itp.

http://www.axstone.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na fm wbbmzg :bye: Będziesz budować, czy kibicujesz?

 

Trafiłeś z tą firmą :wiggle:

Ta firma ma w ofercie wszystkie materiały, o których na schodowym ostatnio było też sporo.

Ten z mojego postu o kuchni też tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i akurat realizujemy projekt systemu instalacji w podobnym obiekcie , ale inną metodą kopuła jest budowana.

System ogrzewania to pompa ciepła zasilana fotowoltaiką i energią wiatru, ogrzewania podłogowe oraz promiennikowe.

Jestem ciekaw kosztów do stanu surowego zamkniętego - czy może Pan je podać - nie ukrywam iż zastanawiam sie nad budową takiego obiektu.

P.S. Wygląda bardzo ciekawie i podoba mi się niezwykle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...