Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś byłem na budowie, a ponieważ meteorolodzy wieszczą koniec zimy sprawdziłem stan plandek. Ogólnie to obraz nędzy i rozpaczy. Plandeka zewnętrzna niebieska to są obecnie jakieś szczątki. To samo byłoby gdyby nie siatka na ptaki. A i tak pomimo siatki wiatr poderwał srebrną plandekę. Ale przy najmniej jest cała. Nie zrobiłem fotek bo raczej nie chciałbym zachować tego widok dla potomnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na fm wbbmzg :bye: Będziesz budować, czy kibicujesz?

 

Będę budował - projekt indywidualny - zbliżony do Anatola: http://www.mgprojekt.com.pl/anatol

 

Bryła i instalacje już zaprojektowane. Zastanawiam się w tym momencie nad fundamentem vs płyta - wiem - trudny i długi temat ale mam jeszcze możliwość zmiany.

 

Gleba u mnie wygląda tak:

Bez tytułu.jpgBez tytułu2.jpgBez tytułu3.jpg

 

Wody niby nie ma do tych 4m, ale okresowo na pewno po opadach będzie bo nie ma gdzie wsiąkać. Badanie do 4m jej nie stwierdziło.

Brak szkód pokopalnianych.

Fundusze jak zawsze - ograniczone

 

Projektant zaproponował szeroką ławę 700x400, na głębokości 1,2m, 5 warstw bloczków szer.24cm, wieniec na fundamencie, warstwa bloczku cementowego i ścianę 24cm z gazobetonu no i kolejny wieniec po obwodzie pod konstrukcje dachu. Fundamenty tylko po obwodzie - będą wiązary.

Na podłodze chudziak 10cm, wanna z papy, folia 0,2, styro EPS 15cm, folia, podłogówka po całości.

 

vs

 

płyta - tylko też jedni tak, drudzy tak, projektant pewnie inaczej - trudno coś wybrać - może coś wskażesz i podpowiesz - sporo czytałem o perlicie i zamieszaniu z adamem_mk.

Fakt - nie trafiłem jeszcze na jego wizję posadowienia budynku

Fundamenty chyba nie takie straszne?

Sam nie wiem już - rzeknij słowo od siebie bo ja dopiero zaczynam z forum

Pozdrawiam

Zielona Góra

Edytowane przez wbbmzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie związane z budową ale właśnie dostałem sms z Lwowa od kumpla który studiuje medycynę.

 

Dziś ostrzelali jego szpital, nikomu się nic nie stało. Budynki policji i prokuratury zostały wczoraj podpalone. Także w rękach demonstrantów jest 10tys szt broni. Chodzi o Lwów.

 

ukraina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze pare lat i w Polsce też będzie podobnie. Co do Ukrainy to obstawiam podział na dwa państwa. Wschód kraju jest zbyt zależny, wpatrzony w Rosję, a zachód za dużo już widział, żeby się na warunki Rosji godzić. Co raz więcej Państw próbuje rewoltą nie godzić się na chore układy... Kiedy dotknie to naszego rządu?

Był jeden gościu który chciał to wszystko w powietrze, ale zakmneli go za wcześnie, przed faktem

 

ps.1 ten switch to z sąsiadem kupiłeś na pół? Gdzie Ty tyle gniazdek upchniesz?

 

ps.2 zerknij na mojego poprzedniego posta i coś podpowiedz - dzięki

Edytowane przez wbbmzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze pare lat i w Polsce też będzie podobnie. (...) Kiedy dotknie to naszego rządu?

Był jeden gościu który chciał to wszystko w powietrze, ale zakmneli go za wcześnie, przed faktem

 

Ku..rcze, moglbys z ta swoja polityka nienawisci isc do jakiegos innego zakamarka internetu? Ludzie umieraja w bratniej wojnie a ty te swoje lokalne gowniane wojenki nawet w to wplatasz i to w miejscu zupelnie nieodpowiednim.

 

Autorus, sorki za zasmiecanie. Jesli bedziesz robil porzadek to oczywiscie moj post tez wywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zależy mi najbardziej na opiankowaniu budynku. Jak to przeżyje finansowo co wcale nie jest pewne to oczywiście zrobię co się da :) A wstępny koszt piankowania przekracza 100kzł. Na dodatek takiego piankowania nie można zrobić kiedy się chce, muszą być odpowiednie warunki pogodowe, oczywiście sucho, oczywiście tez wysuszana powierzchnia. Oj już od jakiegoś czasu mi się to śni w konwencji horroru. Niby byłem przy piankowaniu, widziałem jak to wygląda a i tak dalej sobie tego nie wyobrażam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sporo przeżyliśmy i ciągle przeżywamy, bo masę nie zostało wykończone.

Lubię kibicować takim budowom jak Twoja i Radka (f.5).

Rozważacie starannie, planujecie, dopasowujecie do możliwości. A najcenniejsze z mojego punktu widzenia, że podchodzicie trzeźwo do do tego co chcecie osiągnąć. Wygoda, praktyczność (mimo kształtu :wiggle:), nie wywalanie kasy bez potrzeby i uroda też nie bez znaczenia.

 

Trzymam kciuki za piankę na razie

http://www.cheesebuerger.de/images/more/bigs/c014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje trzy grosze, juz trochę za późno, ale wydaje mi się że podobny efekt izolacji osiągnąłbyś tynkując od wewnątrz i zewnątrz tynkiem perlitowym.

sam mam w pustce między warstwowej zasypany perlit i pół chałupy zatynkowane z zewnątrz na około 4-5cm. na stropie sypki perlit około 15-18cm.

gdyby nie 25m2 ogrodu zimowego, w którym temperatura w jest w okolicach 22stC z szybami 0,7 i dwoma warstwami poliwęglanu 1,4, to zapewne wystarczyłoby do ogrzania moich 120m2 jakieś 3-4kW, w tej chwili opalam kotłem weglowym 9kW i w zupełności wystarcza razem z cwu nawet przy -18.

 

acha, jeszcze zapomniałem dodać, że chałupa ma masę mostków termicznych w scianach kolankowych i szczytach poddasza, okna tylko zapianowane. remont trwa.

Edytowane przez zybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...