Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja rowniez czytam na biezaco :) czytac bede bo jestem ogromnie ciekawa efektu koncowego :) my juz prawie finiszujemy z wykonczeniem wnetrz... jak pomalujemy w koncu klatke schodowa to wreszcie bede mogla powiedziec, ze jest to budynek mieszkalny :D Poki co to wkurzaja mnie te nieumalowane sciany ;) jeszcze potem zostanie jedna lazienka i pokoj nad garazem ale to juz po pauzie letniej, bo w sezonie cieplym trzeba zrobic wjazd i plot :) pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze etapy budowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace elektryczne postępują

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/25.jpg

 

Na zewnątrz budynku wyciągamy 5 przewodów 3x2,5 z każdej strony i oczywiście skrętkę.

Pan Tomek widać ze przeziębiony jednak dotarł. Mam nadzieję ze się bardziej nie doprawi.

Obecnie u mnie w domu pomór grypowy. Tylko ja nie mam czasu na chorowanie :)

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety fachowiec zachorował :(

 

Szukam styropianu z naklejona folia do podłogówki. Ale chciałbym aby grubość była inna niż 3cm jak w standardzie.

 

 

styro.jpg

 

Zgodnie z zaleceniem kolegi TEKA będę dawał 2 warstwy styropianu, jedna zwykłą aby pochować rurki, a drugą właśnie od razu z naklejoną folią.

Tylko, że całkowita grubość dla styro to w jednej kopule 4cm a w drugiej 6cm.

Jak dam 3cm z folia to do tego musiałbym dać 1cm innego styro a w nim rurek nie pochowam bo są za grube :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można, chodzi o to żeby się nie narobić jak dziki osioł. Muszę pochować peszle z przewodami, wysokość coś ok 2cm i idelanie by pasiło, aby dać najpierw 2cm i do tego 2cm z folią przylepioną :)

 

Szukałem i znalazłem ten styro z folia o grubości 2,5cm :)

 

http://www.icmarket.pl/kotar-plyta-izolacyjna-izorol-p-12001.html

 

http://www.instalatorek.com.pl/index.php?products=product&prod_id=598

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam czy te moje wypociny ktoś w ogóle czyta. Potem dostaję jakiś mail staję na nogi i buduję dalej. Taka , hm pozytywna energia w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

ja właśnie trafiłam na Twoj dziennik i przeczytalam 3 strony od końca,jutro reszta:), wciągająca lektura:)

będę śledzić:)

trzymam kciuki za piankę i chętnie poznam szczegóły tego etapu:)

btw- szacun za odważny projekt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to aby po wejściu do domu z głośnika szło powitanie? Najlepiej głosem waszego dziecka :) Zero problemów.

Mogą być też komunikaty odnośnie np zalewania, pożaru itd itp. Ale to nie jest żadne science fiction. To będzie na pewno u mnie.

 

Inna sprawa to komunikaty odnośnie aktualnego czasu , pogody, temperatury, to trzeba by było załatwić przez syntezator mowy i to już łatwe nie będzie. Raczej śpiew przyszłości.

 

Podoba mi się też inne opcje, jeśli będzie pożar, czujki coś złapią to reku włącza się na podciśnienie, wyrzuca powietrze na zewnątrz, nie pompuje do środka.

Inaczej jest jeśli odpalamy kominek. reku wdmuchuje do środka i nie wydmuchuje na zewnątrz aby zrobić nadciśnienie.

A jeśli czujnik w czerpni wyłapie dym, gaz itp wyłącza reku.

 

Kurczę, możliwości jest na prawdę sporo. Ale za tym idzie następne 600m skrętki, i 300m przewodu wysokonapięciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorus, przewidujesz dużo scenariuszy instalacji na wypadek wypadku - zalanie, pożar itp. To wszystko brzmi fajnie i jak się rozpisze, to wygląda na to, że instalacja ma dużo funkcji. Najprawdopodobniej jednak (i tego Ci życzę) żadna z nich nie będzie nigdy wykorzystana.

Jakie funkcje na co dzień przewidujesz? Poza wypadkowymi?

 

Musisz się też zastanowić czy prawdopodobieństwo wystąpienia danego wypadku X koszty jakie instalacja "uratuje" nie jest zbyt małe w porównaniu do kosztu wprowadzenia danego scenariusza (dodatkowe czujki/obwody/kostki). Jednym słowem czy gra jest warta świeczki.

 

Co do powitania przez dziecko - musisz przewidzieć też sytuację, że to samo dziecko będzie wchodziło do domu - wtedy trzeba zmienić głos na inny. W przypadku córki - Twój ("Czy ty wiesz, która jest godzina!?!?") lub małżonki ("Ja w Twoim wieku...") lub coś w tym guście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Cię opadła chęć posiadania odjazdowego gadżetu :)

Jeśli mogę coś radzić w prawach typu inteligentny dom - urządzenia końcowe montujesz już teraz, a dom kiedy skończysz? Za rok, dwa lata?

Co pół roku, a nawet częściej wchodzą nowe generacje w elektronice. Będziesz miał wsio przestarzałe i będzie Cię to wkurzać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...